12 triků, aby se cukroví povedlo

| Autor: Johana Křížková | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení

Ať už se letos pustíte do jednoho dvou druhů, nebo hodláte zásobit sladkými „jednohubkami“ celou rozvětvenou rodinu, může se vám hodit několik osvědčených rad a tipů. Přejeme sladké pečení!

12 triků, aby se cukroví povedlo

1. NEPODCEŇUJTE PŘÍPRAVU

Než začnete péct, přesvědčte se, že máte všechny potřebné suroviny a pomůcky doma. Mezi pečením nebude čas běhat do obchodu pro zapomenutý moučkový cukr na obalování nebo na hledání vykrajovátek na půdě.

2. VYROBTE SI PRAKTICKOU TABULKU

Moje babička mě naučila praktický trik, který minimalizuje výpadky v zásobování. Na papír si vyrobím tabulku, kde do svislého sloupce vypíšu plánovaná těsta a nahoře je seznam surovin (mouka, máslo, vejce, ořechy...). Pak z receptů přepíšu do tabulky množství a dole vše sečtu, takže hned vidím, kolik čeho nakoupit.

3. JEDNO TĚSTO NESTAČÍ

Můžete si najednou připravit několik těst, zabalit je do fólie, nechat v ledničce i několik dní a postupně péct podle svých časových možností.

4. ROZŽHAVTE TROUBU

Cukroví pečte vždy v dobře předehřáté troubě. Pokud máte horkovzdušnou, můžete i v několika úrovních najednou. Před pečením si půjčte plechy třeba od sousedů, práce vám půjde rychleji od ruky. Od pečení neodcházejte a pro samé vykrajování nezapomínejte, co se děje v troubě.

5. ABY SE CUKROVÍ NELÁMALO

Křehčí druhy cukroví se ještě horké po vytažení z trouby mohou lámat. Předejdete tomu tím, že je budete péct na pečicím papíře, na kterém je z plechu opatrně stáhnete a necháte vychladnout. Můžete ho také nechat lehce vychladnout na plechu, a teprve pak z něj sejmout.

6. DOKONALÉ PRACNY

Cukroví pečené ve formičkách (jako pracny, košíčky nebo ořechy) jde někdy po upečení špatně vyklopit. Formičky ale nemusíte vymazávat, těsto je dost mastné. Vyklápějte je ještě horké. Když to nejde, zkuste s formičkou jemně klepnout o stůl nebo o plech.

7. LETOS TO NEJLEPŠÍ LINECKÉ

Tajemství povedeného lineckého těsta tkví v rychlosti jeho zpracování. Máslo použijte chladné, nakrájejte je nožem a pak co nejrychleji zpracujte s ostatními surovinami do těsta. To nechte před vykrajováním v ledničce, stejně jako zbylou část těsta, kterou zrovna nezpracováváte.

8. ZE ZBYLÝCH BÍLKŮ UPEČTE PUSINKY

Bílky na šlehání dotuha musejí být pečlivě oddělené od žloutků, měly by být vychlazené a šlehání pomůže i přidání špetky soli. Plech potřete včelím voskem, krásně provoní kuchyň a cukroví se nepřilepí.

9. ABY BYLY PERNÍČKY MĚKKÉ

Těsto na perníčky se někdy ne a ne spojit, je potřeba vyvinout hodně síly k hnětení a dříve nebo později přijde chvíle, kdy vás napadne ho něčím zředit, aby to šlo lépe. Nedělejte to! Maximálně přidejte do těsta trochu medu. Voda nebo mléko by vám sice na chvíli zjednodušily práci, ale těsto by bylo po upečení tvrdé.

10. IDEÁLNÍ POLEVA NA PERNÍČKY

Moučkový cukr, ze kterého budete připravovat polevu na zdobení, několikrát pečlivě prosejte, aby byl dokonale jemný. I velmi malá hrudka zařídí, že se budete se zdobením „prát“. Použijte ideálně cukrářský sáček.

11. KRÁŠLENÍ SUŠENEK

Cukroví zdobte až úplně vychladlé, nebude se lámat. Výjimkou je obalování pracen nebo podvodnic v moučkovém cukru, tady je naopak potřeba spěchat. Na horké cukroví se cukr lépe nalepí. Pomáhat si můžete lžící, ale opatrně, ať je nepolámete.

12. ZÁSADY SKLADOVÁNÍ

Hotové cukroví skladujte v plechových krabicích na chladném místě (ve sklepě, na balkoně apod.). Linecké, perníčky a slepované sušenky i déle než týden – krásně změknou. Zato nepečené cukroví připravujte až těsně před svátky a mějte ho v ledničce.


Náš TIP: Přihlaste se na kurz pečení cukroví s cukrářkou hotelu Alcron Radisson Blu Jitkou Žižkovou 17. a 18. 12., domů si ho odnesete 2 kg. www.alcron.cz/alcron/program/kurz-vareni


Článek vyšel v časopise F.O.O.D.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Čtěte také

Jak uplést vánočku

Jak uplést vánočku

20. 12. 2017 | Pleténka, húska, calta, pletenice, štědrovka či štědrovnice. Tak se dříve nazývala vánočka a péct…

Červené zelí je dokonalý životabudič. 4 originální recepty

Červené zelí je dokonalý životabudič. 4 originální recepty

30. 10. 2017 | Využíváte v kuchyni často bílé zelí? Děláte dobře, ale ještě lépe uděláte, když si pozvete domů…

Další články z rubriky

Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek

Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek

Dnes | Silné, husté rostliny, obsypané desítkami květů. Takové pelargonie mohou zdobit vaše okna a balkony…

Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu

Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu

Včera | Vypadají pěkně, nejsou drahé a poměrně snadno se pokládají. I to jsou důvody, proč patří plovoucí…

Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí

Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí

16. 1. | Nové trendy vládnou nejen módě, ale i interiérovému designu. Přední světoví výrobci nábytku…

5 jednoduchých rychlých večeří pro každý den

5 jednoduchých rychlých večeří pro každý den

15. 1. | Lámete si každý večer hlavu s tím, co udělat rychlého a snadného pro rodinu, aby byla stoprocentě…