Co teď letí v koupelnách?

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení

Jako každý rok se v italské Bologni konal veletrh Cersaie zaměřený na koupelnové vybavení a na nejnovější trendy koupelnového interiéru. Odborníci ze společnosti SIKO KOUPELNY při této události nechyběli a zjistili, co v koupelnách právě letí.

Mezi obklady a dlažbou vládne imitace dřeva, kamene, textilu, betonu nebo oxidovaného kovu. Velkou změnou prošla i velikost obkladů. Dříve byli zákazníci zvyklí na menší formáty 30 x 30 či 40 x 40 cm, nyní jsou už běžné velikosti 30 x 90 nebo 120 x 60 cm. K vidění jsou i nadstandardní rozměry 120 x 120 či dokonce 120 x 150 cm. Co se týče barevnosti a ornamentů, Karel Novotný, vedoucí oddělení designu společnosti SIKO koupelny shrnuje: „Obkladům a dlažbám dominuje lesk: stříbro, zlato, metal a vysoce se lesknoucí pastelové barvy. Tento trend ve stylu luxusu

a exkluzivity vytváří z koupelny jedinečný prostor.“Co spadá mezi nejzásadnější novinky pokud jde o obklady a dlažby? Oblíbeným se stal metalový povrch oplývající jemným reliéfem s charakterem pokovaného strukturálního skla, s vysokým leskem a třpytem. Dále se hojně používá detail zlata, například jako součást mozaiky, ale i při velkoplošných obkladech a reliéfním povrchu. V koupelnové dekoraci se často vyskytují fritové glazury, připomínající kapky rosy, které vyšperkují koupelnu oslnivým leskem a třpytem. Podobný styl nabízí perleťový povrch v duhových odlescích a jemně barevných tónech.Designéři se pro letošní rok inspirovali povrchy různých druhů nábytku, zejména kuchyňského, a vsadili na pastelové barvy – od starorůžové, přes červenou, oranžovou, lila až po modrou či pistáciovou. V liniích obkladů se zajisté prosadí i reliéfní povrch. Ten se vyznačuje svou plastičností a trojrozměrnými tvary. Pokračujícím trendem, bez kterého by se koupelny neobešly, jsou ornamenty. Damašek, krajka, styl alá 70. léta, geometrické a květinové tvary v jemných tónech tvoří nejčastější obrazce. Nekombinovatelé se kombinuje – tak můžeme vystihnout další hit koupelen. Kontrastní kombinace klasického dřeva a kamenného povrchu oživené kovem, sklem nebo výraznou barvou, doplněné většinou květinovým potiskem v tomto roce hrají prim. To, že se výrobci nebojí tmavých provedení prostoru koupelen dosvědčují černobílé variace s metalickými prvky. Tmavý interiér koupelny může elegantně doplnit nábytek bílé barvy. Výrazné a zcela originální provedení obkladů prezentují obkladové kazety vytvářející tzv. zámecký styl. Jedná se o velkoformátové plastické obklady vycházející z tradičních dřevěných kazet používaných k obkladům stěn. Velmi často je doplňují obklady s ornamentem textilních tapet nebo plastickým „polstrovaným“ povrchem.Módním trendům se nevyhýbá ani nábytek a nábytkové sestavy. „Výrobci a designéři do nábytkových sestav komponují mnohem více úložného prostoru. Kombinují se vysoké vertikální skříňky s podlouhlými horizontálními, které jsou vybavené velkými šuplíky. V proporcích je vše povoleno,“ popisuje Karel Novotný ze SIKO koupelny. Z materiálů se nejčastěji používá dřevěná dýha a lamino v úplně tmavých nebo naopak světlých odstínech.Vybavení koupelen pochopitelně netvoří pouze obklady a nábytek. Nejdůležitějšími funkčními prvky jsou vany, sprchové kouty a panely, umyvadla a baterie. Ani tady se tvůrci se nezastavili na mrtvém bodě. Převládají střízlivé, jednoduché a kompaktní tvary. Velkou oblibu mají hranaté a kubické tvary – jak keramické sanity, tak i van. Mezi velký hit se řadí pultová umyvadla splývající s doplňujícím nábytkem. Na trhu se nabízí i velké množství umyvadel, van i vaniček z litého mramoru.Koupelnové trendy společnosti SIKO:


Série Cosmopolitan - velkoformátové kalibrované obklady, které lze pokládat s minimální spárou. Obklad i dlažbu zdobí jemné reliéfní kruhy, které vyniknou jak při denním, tak i při umělém osvětlení. Dokonalý efekt nabízí kombinace hladkého a dekorovaného obkladu.


 


Série Maracana - velkoformátové obklady s imitací dřevěného obkladu v barvách lískového, třešňového a světlého dřeva. Obklady a dlažba navozují příjemnou a teplou přírodní atmosféru, kterou oživí především listely a dekory s metalickými prvky jemných větviček.


Série Matte – velkoformátová série Matte v barevných provedeních bílé, žluté, růžové a moderní pistáciové. Sérii doplňují výrazně červené

a oranžové skleněné listely nebo listely s květinovým vzorem.


 


 


Série Planetario – moderní obklady v metalickém odstínu, které vynikají svým nadčasovým designem. Sérii doplňuje červená listela, která dotváří celkový výjimečný dojem.


  Série Petrified Forest - luxusní a vysoce kvalitní dlažba se vzorem imitace dřeva. Je určena především do interiéru, do kterého přináší svým designem přírodní atmosféru.


 

Série Kaleydos - velkoformátové koupelnové obklady vhodně doplněné netradičními, nadčasovými dekoracemi a listelami s kovovými prvky.


  
Série Esmirna - luxusní velkoformátová série s čistým designem

a hedvábně matným povrchem kombinuje moderní odstíny světle šedé

a tmavě hnědé. Hladké obklady skvěle doplňují dvě varianty prořezávaných obkladů, podélných či mozaikových. Možná je také červeno-bílá kombinace s květinovým dekorem s prvky zlata.


 

Série Zebrano – velkoformátové obklady v teplých zemitých tónech béžové a hnědé barvy, které jsou inspirovány Afrikou. Celkové vyznění dokreslí listela s jemnými květy nebo s drobnými lístky.


 


Nábytková série CUBE – série s jasně řezanými rysy reaguje na poslední módní trendy v koupelnovém nábytku. Korpus v provedení wenge dokonale ladí s bílou čelní plochou v lesklém laku. Součástí nabídky této série jsou skříňky se zásuvkami se samodotahovacími pojezdy Hettich. Do skříněk jsou zasazena umyvadla z litého mramoru.


Baterie Esmai – originální koupelnové baterie v designu čistých tvarů. Hodí se jak do moderních, tak klasických koupelen. Vysokou kvalitu bateriím zajišťuje nejmodernější technologie s EKO-funkcemi pro úsporu vody a ochranou proti opaření.


 


 


 


 Koupelnová série Element – moderní nadčasový design sanitární keramiky určující nejnovější trendy v Evropě.


 


 


 Koupelnová série Happening - exkluzivní série sanitární keramiky jemných tvarů spojující příjemný design s příjemnou cenou.


Zdroj: Crest Com.

Další články z rubriky

Líbí se vám motýlci? Vyrobte si vlastní dekoraci

Líbí se vám motýlci? Vyrobte si vlastní dekoraci

Dnes | Také se vám tak líbí něžní motýlci poletující kolem vás? Zkrášlete si zeď nevšední dekorací, kterou…

Chlupy vašeho domácího mazlíčka všude? Zbavte se jich!

Chlupy vašeho domácího mazlíčka všude? Zbavte se jich!

Včera | Máte doma kočku, psa nebo snad dokonce oba dva? Pak zcela jistě bojujete s chlupy, které jsou snad…

Udělejte dětem radost: Pořiďte jim zahradní nábytek

Udělejte dětem radost: Pořiďte jim zahradní nábytek

25. 5. | Ne, vůbec to není luxus pořídit dítěti na zahradu vlastní stůl a lavici nebo houpačku. Nebudete se…

Kde ubytovat návštěvu: Pořiďte si levnou rozkládací pohovku

Kde ubytovat návštěvu: Pořiďte si levnou rozkládací pohovku

24. 5. | Praktická malá sedačka, která se dá rozložit i na spaní, nemusí být nutně drahá. Pořídit se dá…