Dekorace dětských pokojů, kluboven nebo center

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení

Dekorace do dětských pokojů by měla být krásná jako duše dítěte, měla by děti inspirovat a měla by působit na co nejvíce vjemů, aby tak dítě podporovala v přirozeném vývoji fyzických i mentálních funkcí. Poskytněte Vašim nejmenším dostatek prostoru pro vlastní kreativitu a rozvoj. Pokud jste se rozhodli pro změnu dětského pokojíku, ale nemůžete si dovolit nakupovat nový nábytek, nevěšte hlavu, i tak zvládnete výrazně proměnit pokoj pro vaši ratolest a to za malé peníze a dokonce rychle.


Dá se toho docílit pomocí dětských dekoračních samolepek na zeď, okna nebo nábytek. Snímatelné nástěnné dekorace jsou určeny do všech typů dětských interiérů (dětské pokoje, mateřské školy, jesle, družiny, zdravotnická zařízení atd.). Z jednotlivých dekoračních prvků můžeme na stěnách vytvářet dle své vlastní fantazie stavebnicovým způsobem různé druhy motivů a přizpůsobit je velikosti a charakteru daného interiéru. Práce s těmito dekoracemi je tak snadná, že ji zvládne i malé dítě, které tak může rozvíjet svou představivost a vyzdobit si pokojíček podle vlastní fantazie. Další výhodou dětských dekorací je jejich vícenásobné použití (např. u samolepek), aniž by došlo k poškození nosné plochy. Výsledný optický dojem po instalaci je srovnatelný s přímou ruční originální malbou na stěně.Ze samolepek a dětských dekorací nás zaujala nabídka firmy Hornschuch Cs, k výběru je nepřeberné množství vzorů a motivů. Zkrášlit pokojíček můžeme například samolepkami známých licenčních Disney motivů, jako jsou Auta, Spiderman, Nemo, Piráti z Karibiku, Ratatouille, medvídek Pů apod. Nebo raději české večerníčky? Tady je nabídka opravdu široká. Se samolepicími dekoracemi si můžete do dětského pokoje pustit oblíbené dětské hrdiny včetně Krtečka, Pata a Mata,Ferdy mravence, Křemílka a Vochomůrky, Večerníčka, Makové panenky a dalších.Pokud Vám dítě již odrostlo a přemýšlíte o tom, že jeho dětský pokojíček vyzdobený krtečky a křemílky, už není to pravé ořechové, také pro vás máme inspiraci, jak snadno zařídit pokoj v teenagerovském stylu. Jak proměnit pokoj dospívajícího v prostor, kde se bude cítit dobře a kam se nebude stydět pozvat své přátele? Navštivte www.free-dee.cz a nechte se inspirovat streetartovým designem samolepicích fólií. V současné době se nabízejí čtyři druhy designu s motivy skate, snowboard, kol, motorky, mezi nimiž jsou i značkové záležitosti jako Vehicle, Represent či Symphony.

Pro dospělé je rovněž připravena řada hotových dekorů s motivy například květin, postav, geometrických vzorů a jiných.Kromě samolepek a hotových dekorů si můžeme v pokoji vyhrát také se samolepicími fóliemi, které se dají lepit na hladký nábytek a sklo. Můžeme například nakoupit dva až tři různé druhy barev a textur fólií, z těch pak vystřihnout libovolná písmenka, číslice, tvary a těmi pak polepit nábytek, krabici, skříňky, okna apod. Nebo polepit celou plochu nábytku a tak pokoj oživit novými barvami či vzory. Výborné jsou rovněž fólie tabulové, na které se dá dokonce i psát, a fólie zrcadlové. Samolepicí fólie zakoupíte v řetezcích Globus, Hornbach, Bauhaus, ve specializovaných prodejnách s tapetami, v papírnictvích a internetových obchodech.Další tipy k použití samolepicích fólií:

renovace kuchyně (včetně vnitřku kuchyní a úložných prostor), dekorace starého stolu a židlí, dekorace parapetů, polepení staré lednice, výzdoba obytného karavanu fóliemi, výroba designových krabic k ukládání věcí, polepení vypínačů, výzdoba skříněk, okna -ochrana před nežádoucími pohledy, polepení reprobeden, polepení dveří, oživení místnosti dekorativními bordurami.Na výběr jsou i další výrobky k pěkné výzdobě dětského pokoje – nálepky, pěnové figurky, bordury, metry, magnetky, maxi a mini dekorace, prostírání, korkové podložky, úložné koše a krabice, fototapety, plakáty a podobně.


Pokud vás nabídka firmy Hornschuch zaujala, máme pro vás možnost zasoutěžit si o 12 balíčků korkových podložek s dětskými motivy. Dá se na nich baštit anebo si s obrázky můžete vyzdobit pokojíček, protože mají z druhé strany lepicí štítek. Univerzální podložka s korkovým podkladem je teplotně odolná do 100°C, lze čistit vlhkým hadříkem.


Soutěžní otázky:


1.Jaké velikosti je velká korková podložka firmy Hornschuch Cs?


2.Jaký z následujících večerníčků máte nejraději?


Krteček, Křemílek a Vochomůrka, Maková panenka, Rákosníček, Rumcajs, Štaflík a Špagetka, Večerníček, Ferda Mravenec, Pat a Mat.


Zodpovězte následující otázky mailem na schlezakova@dr-abe.cz do 24.11. 2008 a budete zařazeni do slosování o korkové podložky s motivem českých večerníčků.K načerpání inspirace navštivte www.dcfix.cz

Další články z rubriky

Inspirace: 40 hravých pokojíčků pro pány kluky

Inspirace: 40 hravých pokojíčků pro pány kluky

Dnes | Chcete svému synovi udělat radost? Vytvořte mu pokoj v námořnickém, indiánském nebo třeba stylu…

Znáte svídy? Výrazné keře, které v zimě vnášejí barvu do zahrady

Znáte svídy? Výrazné keře, které v zimě vnášejí barvu do zahrady

Včera | Svídy budete znát z výslunných strání, kde jsou přes zimu jejich pruty nápadně zbarveny do vínově…

Trvalkové záhony tón v tónu aneb Přehled modrých trvalek

Trvalkové záhony tón v tónu aneb Přehled modrých trvalek

20. 8. | Vytrvalé rostliny vydrží na stanovišti řadu let, ale některé časem ztratí původní tvar nebo…

INSPIRACE: Nejkrásnější dětské pokoje pro malé i větší holky

INSPIRACE: Nejkrásnější dětské pokoje pro malé i větší holky

19. 8. | Chystáte se dceři zařídit nový pokojíček nebo proměnit ten stávající, ale stále nemáte představu,…