Domácí kavárna

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení

Vychutnat si dobrý šálek kávy patří po mnoho století mezi každodenní malé radosti, které si milióny lidí na celém světě dopřávají. Přestože lékaři často tento požitek svým pacientům nedoporučují, nemáte-li problémy s vysokým tlakem či stresem, můžete si ten požitek bez výčitek dopřát, neboť i kvalitní káva dodává tělu prospěšné látky.

Dobrá káva obsahuje důležité a tělu prospěšné minerální látky, vitamíny a stopové prvky. Dokáže pomoci i při bolestech hlavy, dodává dobrou náladu. V současnosti se káva také začíná objevovat i celé řadě kosmetických salónů, kde odbornice provádějí kávové peelingy obličeje a celého těla, zábaly a masky. Setkání s přáteli se nejčastěji odehrává v kavárnách nad šálkem horkého či studeného nápoje. Tato pochutina se prostě stala nedílnou součástí našich životů.

Ovšem i něco tak jednoduchého jako příprava hrnečku s voňavou kávou vyžaduje jistou zručnost, aby výsledek byl opravdu perfektní. Základem vždy bude kvalitní káva, bez ní můžete být profesionál v té nejlepší kavárně a stejně nikdy nedojdete cíle. To je jedno z tajemství vyhlášených kaváren – kvalitní a čerstvé suroviny. Druhou část, která stojí za vynikajícím šálkem, představuje způsob přípravy. Profesionální kavárny mají velké stroje na výrobu kávových nápojů. Ty jsou pro domácí podmínky velmi velké a také velmi drahé. Na trhu se objevuje mnoho přístrojů pro použití doma, ovšem jejich pořizovací náklady, údržba a ceny kávových směsí jsou více než vysoké. S tím je však konec. Tchibo přichází s přístrojem na přípravu vynikající kávy, která nikterak nebude rujnovat rodinný rozpočet.

S inovativním systémem Cafissimo, s nímž snadno a rychle vykouzlíte v pohodlí domova lahodné kávové speciality jako cappuccino nebo latté macchiato s nadýchanou mléčnou pěnou. Vyberte si některou z pěti druhů kapslí, vzduchotěsně uzavírajících porci čerstvě pražené kávy, vložte kapsli do přístroje a zvolte intenzitu nápoje podle okamžité chuti. Svoji voňavou kávovou kreaci můžete završit kopcem našlehané mléčné pěny, kterou připravíte z čerstvého mléka pomocí parní trysky.

Na výběr je pět rozmanitých chutí čerstvě mleté kávy, ukrytých v jednorázových kapslích: Caffe Crema a Caffe Crema Mild ze 100% kávy typu Arabica pro přípravu aromatické kávy se sametovou pěnou, intenzivní a plné Espresso Kräftige Röstung, bezkofeinové Espresso Decaffeinato a velmi jemná a chuťově bohatá káva Brazil Mild. Kapsle jsou vzduchotěsně uzavřené porce kávy, které dokonale chrání podmanivé aroma i bohatou chuť čerstvě pražené kávy a jsou již připraveny k okamžitému použití v přístroji Cafissimo pro přípravu jednoho šálku lahodného nápoje. Barva kapslí odpovídá barvám tlačítek kávovaru, a tak okamžitě víte, které tlačítko máte stisknout pro přípravu dokonalé kávy.Zvolte si také intenzitu kávového prožitku pouhým stisknutím tlačítka pro překapávanou kávu, caffé crema nebo espreso a přístroj sám nastaví optimální tlak, pod nímž voda projde kávovou kapslí. Svůj šálek kávy můžete korunovat pěnou z čerstvého mléka. Stačí ponořit parní trysku do nádoby s malým množstvím čerstvého mléka a nádobou chvíli kroužit. Výsledkem bude hedvábně jemná, nadýchaná pěna jako v dobré kavárně. Cena elegantně vyhlížejícího přístroje je 2490 Kč a balení s deseti jednorázovými kapslemi zakoupíte za 69,90 Kč v obchodech Tchibo v nákupních centrech větších měst.

Foto: archiv Tchibo

Další články z rubriky

Inspirace: Jak originálně ukládat hrnky v kuchyni

Inspirace: Jak originálně ukládat hrnky v kuchyni

Dnes | Také máte doma spoustu různých hrnků, hrnečků a šálků? Pak určitě řešíte, kam je dát. Ve skříňkách…

Recepty na víkend: Tortily, salát a italské rizoto

Recepty na víkend: Tortily, salát a italské rizoto

Dnes | Rozmýšlíte se, co vařit o víkendu, a nechcete českou klasiku, knedlíky, brambory, omáčky a vepřové?…

Tipy na podzimní květiny do truhlíku aneb Jak ozdobit balkón na podzim

Tipy na podzimní květiny do truhlíku aneb Jak ozdobit balkón na podzim

Včera | Balkón může být i na podzim plný květů, pokud nahradíme dožívající letničky výsadbou rostlin, které…

Jak vybrat sušičku na sušení hub, ovoce i zeleniny

Jak vybrat sušičku na sušení hub, ovoce i zeleniny

20. 9. | Přemýšlíte, jak nejlépe zpracovat nasbírané houby, úrodu ovoce a zeleniny tak, abyste si na nich…