Entre – předsíň plná nápadů

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení

Předsíň je první místo, které nás v bytě oslovuje. Bývá většinou menší bez denního světla, ale zato hodně frekventovaná. Proto je důležité dobře si rozvrhnout, kde bude botník, zrcadlo, kam pověsíme kabáty.

Jeden elegantní, velice kreativní a přitom funkční nápad dostal ing. Jan Sedláček, designer Dřevotvaru Jablonné nad Orlicí, který navrhl skladebný nábytkový program Entre. On sám říká: „Předsíň vám ukáže, co vás v bytě čeká dál!“.

Je to předsíňová stěna sestavena z dýhových modulových prvků o velikosti 60 × 60 centimetrů zavěšených na nosném rámu, které můžeme poskládat do libovolné výšky a šířky. Díky tomu je výškové umístění a výběr prvků do celé sestavy v předsíni pouze na nás. Máme-li úzkou tmavou chodbu opticky ji rozšíříme větším zrcadlem a zvolíme světlejší odstíny.

Předsíňový program Entre si můžeme vybrat v pěti barevných odstínech mořeného buku v kombinaci s bílými plochami a doplnit celou řadou úložných zásuvkových skříněk, policových prvků, botníků, šatníků, věšáků a zrcadel. Všechny části sestavy jsou ošetřeny vysoce odolným polyuretanovým lakem s UV filtrem, takže se nemusíme bát ani vyblednutí odstínů.

Program Entre vyhral prvni misto v soutezi o nejlepsi exponat v ramci Salonu novinek a designu s nazvem Grand Prix, na vystave Pragointerier Living fair 2006.

Utržené poutko už není problém

Zaujalo nás hned několik zajímavostí, například šatník s vnitřním členěním, který má jedno křídlo dveří širší na zavěšení kabátů a druhé úzké zakrývající policový systém na doplňky. Z botníku už nám boty vypadávat nebudou, jelikož má šikmo dovnitř usazené police. Nepřehlédnutelným prvkem jsou šuplíkové výsuvy se zpomalovacím pohybem při zavírání, díky kterým nedochází k poškozování, když nám někdy ujede ruka. S touto zásuvkou prostě třísknout nejde. Už si nemusíme dělat hlavu ani s utrženým poutkem, jelikož stěny systému jsou opatřeny unikátními věšáčky pro uchycení odkládaných oděvů. Samosvorný stisk mechanismu věšáku spolehlivě zachytí kabát či klobouk. Jistě se nám každému již někdy stalo, že vzal za úchytku a nevěděl zda se dvířka rozevřou či vysunou. U skříněk a polic Entre to poznáme hned. Jednoduchá pomoc, když jsou úchytky blízko u sebe, tak je to skříňka a když na středu, tak kontejner.
„Náš nábytek musí být jednoduchý a přesto elegantní, moderní a hlavně účelný,“ říká designer družstva Dřevotvar Jablonné nad Orlicí ing. Jan Sedláček.
A celá tato sestava se dá pořídit za cca 30.000,- korun.Zdroj:Botticelli

Další články z rubriky

Chlupy vašeho domácího mazlíčka všude? Zbavte se jich!

Chlupy vašeho domácího mazlíčka všude? Zbavte se jich!

Včera | Máte doma kočku, psa nebo snad dokonce oba dva? Pak zcela jistě bojujete s chlupy, které jsou snad…

Udělejte dětem radost: Pořiďte jim zahradní nábytek

Udělejte dětem radost: Pořiďte jim zahradní nábytek

25. 5. | Ne, vůbec to není luxus pořídit dítěti na zahradu vlastní stůl a lavici nebo houpačku. Nebudete se…

Kde ubytovat návštěvu: Pořiďte si levnou rozkládací pohovku

Kde ubytovat návštěvu: Pořiďte si levnou rozkládací pohovku

24. 5. | Praktická malá sedačka, která se dá rozložit i na spaní, nemusí být nutně drahá. Pořídit se dá…

Barvy na zahrádce i na talíři: Objevte mangold

Barvy na zahrádce i na talíři: Objevte mangold

23. 5. | Mangold je jemná a nejdéle známá listová zelenina na světě, na které si labužnicky pochutnávali už…