Jak nenechat splátky, aby z vás sedřely kůži

| Autor: PR | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení

Jste v situaci, kdy splácíte půjčku na auto, vzali jste si úvěr na kuchyňskou linku a uvažujete o nové televizi na splátky? V dnešní době již není neobvyklé splácet několik úvěrů najednou. Měsíční splátky jednotlivých půjček se ovšem mohou vyšplhat vysoko a ohrozit finanční stabilitu rodiny. Pokud tedy přemýšlíte, jak ulevit rodinnému rozpočtu od kolotoče splátek, nejlepším řešením je využít konsolidaci půjček, kterou v současné době nabízí několik bankovních domů.

Co je to konsolidace půjček

Podstatou konsolidace půjček je sloučení několika stávajících úvěrů do jednoho jediného. Novým úvěrem jednorázově uhradíte všechny své půjčky a dál budete splácet už jen jedinou, avšak s výhodnějšími podmínkami.
Konsolidace půjček vede v první řadě ke zjednodušení a zpřehlednění splátek, ale znamená také výraznou úsporu. Nižší výsledné měsíční splátky je dosaženo především výhodnější úrokovou sazbou. Ušetříte také na transakčních nákladech za vedení několika úvěrů a dalších poplatcích, neboť splátku budete platit nyní jen jednu.Další podstatnou výhodou konsolidace půjček je přizpůsobení parametrů nového úvěru vašim aktuálním potřebám. Je možné dosáhnout mnohem delší doby splatnosti a podstatně tak snížit výši měsíčních splátek. Zátěž, kterou splátky úvěru představují pro rodinný rozpočet, se tím sníží. Chcete-li naopak svůj úvěr rychleji doplatit, může si dobu splácení zkrátit, a tím výrazně ušetřit na úrocích. Sami si také můžete zvolit datum, ke kterému chcete svou měsíční splátku platit.Kam zajít pro konsolidaci půjček

Konsolidace půjček, jinými slovy úvěr na splacení úvěru, je na českém trhu stále ještě relativní novinkou. Minulý rok přišla s produktem Konsolidace půjček GE Money Bank, alternativní IQ půjčku na splácení dluhů dále nabídla BAWAG Bank. K těmto průkopníkům se později přidala i Komerční banka s Optimální půjčkou. Obrovský zájem o konsolidaci dokládají zveřejněné výsledky GE Money Bank. Za 10 měsíců od uvedení Konsolidace půjček na trh si své úvěry zkonsolidovalo přes 35 tisíc klientů. Celková jimi zkonsolidovaná částka dosáhla téměř 6 miliard korun. Kromě spotřebitelských půjček a úvěrů od splátkových společností lze konsolidovat také úvěry čerpané prostřednictvím kreditních a splátkových karet nebo kontokorenty.A jaké podmínky banky na žadatele kladou? Pokud jste doposud bezproblémově spláceli svoje závazky, banky vám vyjdou vstříc. V opačném případě nemáte na konsolidaci půjček nárok. Samotné vyřízení smlouvy o konsolidaci půjček není složité. Banky shodně požadují dva průkazy totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz, pas či rodný list), potvrzení o výši příjmu a smluvní dokumentaci k úvěrům, které chcete konsolidovat.Konsolidace půjček zajištěná nemovitostí

Zájemci o konsolidaci svých půjček, kteří zároveň vlastní nemovitost, mají ještě další možnost v podobě zajištěné konsolidace. Tento produkt je ideální pro ty, kteří potřebují konsolidovat velké částky a ještě potřebují hotovost navíc. Podstatný rozdíl oproti nezajištěné konsolidaci půjček je také ve výši úrokové sazby. Ta je mnohem nižší protože zajištění nemovitostí poskytuje bance vyšší garance splacení úvěru. V současnosti jedinou bankou, která v České republice nabízí Konsolidaci půjček zajištěnou nemovitostí, je GE Money Bank.Prostřednictvím Konsolidace půjček zajištěné nemovitostí lze refinancovat úvěry až v hodnotě 1,5 milionu korun. Zájemce také může konsolidovat své stávající úvěry a navíc požádat o hypotéku. GE Money Bank zkonsoliduje závazky až do 70 % tržní ceny nemovitosti, v kombinaci s hypotékou se posouvá hranice na 85 % hodnoty nemovitosti. Splatnost půjčky u zajištěné konsolidace je prodloužena na 20 let (bez hypotéky) a 30 let (s hypotékou). Úvěr je obvykle schválen do tří pracovních dnů od předání všech podkladů bance.Pokud máte jakékoli otázky týkající se financování bydlení, rád a zdarma vám na ně odpoví odborník v naší nové poradně Financování bydlení.
Další články z rubriky

Voděnka – vděčná pokojovka z Mexika, která si zaslouží pozornost

Voděnka – vděčná pokojovka z Mexika, která si zaslouží pozornost

Dnes | Voděnka již léta patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Zejména začínající nebo zaneprázdnění lidé…

Jarní dekorace: Vyrobte si květinový věnec z ruliček od toaleťáku

Jarní dekorace: Vyrobte si květinový věnec z ruliček od toaleťáku

Včera | Pusťte se do výroby netradiční jarní dekorace z prázdných ruliček od toaletního papíru. Květinový…

Hříšně dobré pečení: 6 čokoládových lahůdek z trouby

Hříšně dobré pečení: 6 čokoládových lahůdek z trouby

17. 2. | Podlehněte svodům pečení s čokoládou. Tyto recepty jsou jednoduché a přitom dokonale uspokojí vaše…

Jak vyčistit začernalé stříbro? Účinné prostředky máte doma

Jak vyčistit začernalé stříbro? Účinné prostředky máte doma

17. 2. | Stříbrné řetízky, náramky a prstýnky po čase nevypadají tak pěkně, jako když byly nové. Zmatní a…