Jak přežít Vánoce

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení

Stres, shon, přepracovanost - vypadají takto každý rok vaše vánoční svátky? Proměňte se svou zaslouženou dovolenou v perfektní odpočinek a dobijte si baterky během zaslouženého volna.

Vezměte si dovolenou
To jistě uděláte, ale je to skutečná dovolená nebo se jen s prací přesunete do domácího prostředí? Velké množství pracovních povinností, které plníte po celý rok od rána do večera bez pauzy, neprospívá vaší produktivitě. Co je platné, že pracujete dlouhé hodiny, když vaše výkonnost klesá a klesá. Nastal čas na skutečnou dovolenou. Na svůj služební e-mail dejte zprávu, že nejste k dostižení, totéž do hlasové schránky telefonu. Lidé tak snadno zjistí, že s vámi nemohou pár dnů počítat a nebudou se snažit dostihnout vás za každou cenu. Vy tak budete v klidu a bez nervózního vyřizování pracovních záležitostí. V nutných případech pověřte některého z kolegů, aby za vás převzal nejnutnější povinnosti. Kontakt na svého zástupce připojte k e-mailovému vzkazu a hlasové zprávě.

Omezte návštěvy
To že jsou svátky ještě neznamená, že nutně musíte navštívit celé široké příbuzenstvo. Snažte se omezit počet návštěv a večírků a dopřejte si i volné dny a večery. Mezi jednotlivými položkami ve svátečním harmonogramu si dopřejte dostatek času, ať se nemusíte stresovat, že máte být již někde jinde. Uspořádat můžete také sešlost celé rodiny v jeden den a na jednom místě. Ušetříte čas a spoustu nervů.

Sledujte svůj jídelníček
Jistě není potřeba připomínat, že vánoční svátky představují pro štíhlou linii velkou zátěž. Všudypřítomné sladkosti, těžká mastná jídla a alkoholické nápoje dokáží z těla ubrat energii, má totiž dost starostí, aby všechno to jídlo a vysoce kalorické pití zpracovalo. Tím se cítíte bez energie a unavená. Myslete na to, že všeho moc škodí. Pochoutky si dopřejte, ale v rozumné míře.

Rozhýbejte se
Nenechte si pravidelný pohyb až na nový rok, začněte hned. Pokud se v průběhu roku věnujete sportu, pokračujte a pokud ne, začněte. Rychlá chůze, plavání, tanec, jóga … možností se nabízí dostatek. Najděte si pohybovou aktivitu, která vám vyhovuje a které se budete pravidelně a s radostí věnovat. Sportem spálíte přebytečné kalorie, pročistíte si hlavu a jako bonus zpevníte postavu.

Vybudujte si síť
Ještě než se vydáte na zaslouženou dovolenou, pečlivě si proberte vizitky, které jste získala na firemních večírcích. Setřiďte je, dotyčným zašlete krátké přání k Novému roku a připište na sebe kontakty a poznámku, že se na nás mohou kdykoliv obrátit. Pamatujte, nikdy nevíte, koho budete potřebovat. Cíleně si proto budujte síť kontaktů, do které budete moci v budoucnu sáhnout.

Čas na čtení
Zapomeňte na firemní buletin, pročítání zpráv o vaší profesi či inzeráty na její nalezení a sáhněte po knize. Může to být román, o kterém se hodně mluví, nová kuchařka či příručka, jak vyzdobit své obydlí. Psychicky se uvolníte, přijdete na jiné myšlenky nebo i načerpáte nové nápady, které neváhejte realizovat. Po návratu do práce budete mít nové téma na probrání se spolupracovníky.

Ještě než upustíte na svátky své pracoviště, ukliďte si stůl, ať se po dovolené vrátíte na příjemného prostředí. Vyhnete se zbytečnému stresu. Krásné svátky!

autor: Simona

Další články z rubriky

Léčivé rostliny: Které pokojovky dokážou uzdravovat?

Léčivé rostliny: Které pokojovky dokážou uzdravovat?

Včera | Aloe vera, rýmovník či rozmarýna? Neuhodli jste, i když tyto rostliny patří mezi léčivé. Mezi…

Líbí se vám motýlci? Vyrobte si vlastní dekoraci

Líbí se vám motýlci? Vyrobte si vlastní dekoraci

27. 5. | Také se vám tak líbí něžní motýlci poletující kolem vás? Zkrášlete si zeď nevšední dekorací, kterou…

Chlupy vašeho domácího mazlíčka všude? Zbavte se jich!

Chlupy vašeho domácího mazlíčka všude? Zbavte se jich!

26. 5. | Máte doma kočku, psa nebo snad dokonce oba dva? Pak zcela jistě bojujete s chlupy, které jsou snad…

Udělejte dětem radost: Pořiďte jim zahradní nábytek

Udělejte dětem radost: Pořiďte jim zahradní nábytek

25. 5. | Ne, vůbec to není luxus pořídit dítěti na zahradu vlastní stůl a lavici nebo houpačku. Nebudete se…