Když je vlastní koupelna lepší než lázně

| Autor: PR | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení | komerční sdělení

Proč do lázní, když si můžete dopřát wellness zážitek ve vlastní koupelně? Každý den. Kdykoliv se vám zachce. Trysky kvalitního sprchového koutu vám dnes namasírují lépe než ti nejlepší maséři a z kvalitní vany se vám nebude chtít vylézt.

Jak vypadá koupelna, která promění i obyčejnou sprchu v lázeňsky zážitek? Zalistujte v on-line katalogu s více než 200 000 krásnými kousky nábytku a dekorací. Koupelny jako z luxusního hotelu najdete na Favi.cz.

Vana, která odplaví každodenní stres

Lenošení ve vaně k opravdovému wellness zážitku prostě patří. A takovou, která vám pomůže odplavit každodenní stres, si můžete pořídit do vlastní koupelny. Na výběr je z nekonečného množství tvarů – od zažité obdélníkové, oválné, rohové i vany pro solitéry, která stojí v prostoru samostatně.

I když na tvaru bezpochyby záleží, o tom, jak budete zrelaxovaní, rozhodne materiál. Pro časté vodní hrátky je nejlepší volit vanu akrylátovou nebo dřevěnou. Jde totiž o měkké materiály, které jsou pro tělo příjemné.

Ve vaně jedině pohodlně

Než na vnější tvar se při výběru soustřeďte na ergonomické propracování. Dobrá vana je ta, kde se pohodlně opřete nohama, máte si kam položit ruce a vaše záda jsou vleže, nejlépe v přirozené nakloněné poloze. V sedu byste měli být schopni měnit polohu, jinak bude lenošení ve vaně spíše utrpením. Je na prostor úspornější rohová nebo obdélníková vana? Odpověď a další praktické rady najdete v článku na iDNES.cz.

http://favi.cz/inspirace/album/32-koupelny-s-vanou/177

Masáž ve vlastní koupelně? Proč ne!

Pokud milujete dlouhé koupele a rádi byste kvalitní zpestření, pak jsou pro vás masážní vany to pravé. Nikdy nezklame vana s airmasáží, která vodu obohacuje o malé vzduchové bublinky. Opravdu hloubkovou relaxaci poskytne hydromasáž. Vany osázené hydromasážními tryskami pomohou od každodenního stresu, zároveň jsou výborné při zdravotní rekonvalescenci. Při jejich výběru je však nutné myslet na sousedy – některé vany jsou příliš hlučné. Jak je na tom ta vaše, prověřte ještě před koupí.

Zdroj: hezkakoupelna.cz

Žádná obyčejná sprcha

Sprchovat se obyčejným proudem vody je nuda. Jenže sprchové kouty už nejsou to, co bývaly. Dnes se do koupelen pořizují sprchové kouty, do nichž se vejde sedátko, madla a nejrůznější hydromasážní výdobytky. Kouty nabízejí kromě klasické sprchy třeba nastavitelné vířivé masáže nohou či zad, vodní vodopády, ale také zabudovanou minivanu. Mění se i velikost. Čím větší, tím samozřejmě lepší. Sprchové kouty mohou dnes používat dva lidé vedle sebe. To je výhodou hlavně pro páry, které ráno svádějí boj o své místo v koupelně.

Zdroj: hezkakoupelna.cz

Při zařizování svých malých domácí lázní nezapomínejte na dispozice koupelny. Pokud si budete chtít dopřát všechny vymoženosti, které svět koupelen nabízí, může ta vaše působit předimenzovaně. Že se bez ranní sprchy neobejdete a na lenošení ve vaně nedáte dopustit? Pořiďte si vanu s protiskluzovou plochou na sprchování nebo multifunkční sprchový kout s minivanou. Nechte se inspirovat, jak si s nedostatkem místa poradili ostatní.

Vybírat z širokého sortimentu van a sprchových koutů můžete zde.

Další články z rubriky

Praktické tipy pro malé byty. Galerie plná inspirace

Praktické tipy pro malé byty. Galerie plná inspirace

Dnes | Bydlíte v garsonce či jiném malometrážním bytě a cítíte se v něm doslova jako v králíkárně? Pak je…

Jak zrenovovat starý nábytek, aby vypadal zase jako nový

Jak zrenovovat starý nábytek, aby vypadal zase jako nový

Včera | Máte doma oblíbenou komodu či kredenc po babičce a rádi byste jim vrátili zašlý lesk a slávu? Nebo…

V březnu začínáme hnojit zahradu. Nezapomeňte na trávník, česnek i keře

V březnu začínáme hnojit zahradu. Nezapomeňte na trávník, česnek i keře

15. 3. | Mnoho zahrádkářů stále zápasí s otázkami, co hnojit, čím a v jakém množství dát rostlinám ten…

Předpěstujte si rajčata, papriky a okurky. Jak na to?

Předpěstujte si rajčata, papriky a okurky. Jak na to?

14. 3. | Nedáte dopustit na zeleninu z vlastní sklizně, ale sazenice pořizujete na trhu nebo v zahradnictví?…