Léta navíc, která sluší!

| Autor: redakce | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení

Kult mládí je naštěstí už na ústupu a trendem se stává přirozená krása přiznávající skutečný věk své nositelky či nositele. Přiznat, kolik křížků máme na hrbu, už není ostuda, ale šmrncovní a sexy životní styl. Ovšem ruku na srdce, kdo z nás by si dobrovolně přidával léta, anebo dokonce vrásky!?

To ale neplatí v případě našeho nábytku, dveří, stylu bytu či chalupy, kde budeme povětšinou pyšní na starožitný nebo alespoň minulostí dýchající design. Že žádný takový kousek nevlastníte? Nevadí! Poradíme vám, jak ho získat a nemusíte sahat hluboko do kapsy a vyrážet na nákupy do starožitností.Design imitující dřevo
Snad každý z nás někdy ve svém životě v lese doslova nasával energii, která proudí ze stromů a užíval si tu tajemnou atmosféru. Určitě jste také stáli nad pařezem a snažili se podle letokruhů zjistit, jak starý byl strom, do kterého se z jakéhokoliv důvodu zařízla pila. Nejen vůně, ale i vzhled dřeva má magickou moc, která na nás působí velmi pozitivně. Ti šťastnější mají dřevěné domy či nábytek. Nepatříte-li do této skupiny a přitom toužíte být obklopeni designem imitujícím dřevo, máme pro vás řešení. Jmenuje se fládrování!

Dejte vale umakratu!
Fládrování vám sice nedopřeje vůni dřeva, ale estetický zážitek z krásných, téměř nefalšovaných, dřevěných doplňků a nábytku, ano. A to opravdu není málo! Fládrování je technika, která napodobuje kresbu dřeva a která se dnes už nepoužívá pouze k renovaci dřevěného nábytku a dveří, jak tomu bylo dříve. V současné době můžete tuto techniku využít jako efektivní metodu při obnově a zkrášlování i takových materiálů jako je lamino, dřevotříska, sádrokarton, umakart či tvrzený papír.

Nemusíte být kutil domácí...
Abyste sami zvládli tuto techniku. Základem, bez kterého to ovšem v žádném případě nepůjde, je zakoupení dvoudílné, nejlépe vodou ředitelné fládrovací soupravy. Ta musí obsahovat základní nátěr, vrchní nátěr a tvořítka, díky nimž vykouzlíte požadovaný efekt struktury dřeva, letokruhů a suků. Díky fládrovací soupravě, vynikající je například Paint and Grain, vyrobíte z nevzhledných kousků nábytku, zašlých dveří či bytových jader, naprosto úžasné solitéry s atraktivní kresbou dřeva, kterou vám budou závidět široko daleko. Jen se připravte na zvýšený zájem o návštěvu u vás doma!Tak do fládrování, vážení
Vámi vybraný povrch, kterému chcete propůjčit chic vzhled dřeva, musíte napřed důkladně očistit a dohladka obrousit. Nyní přijde ke slovu natírání základní, tedy podkladovou barvou. Ta, pokud zvolíte tu na vodní bázi, schne 2 až 4 hodiny, po kterých můžete nanést vrchní nátěr, který hned začnete stírat, jak jinak než pomocí gumové stěrky, a to postupně po celé ploše. Pokud stěrkou táhnete po jedné hraně, vytvoříte si strukturu bez suků, v případě, že se chcete kochat pohledem na letokruhy se suky, musíte stěrku vést plynulým houpavým pohybem. To, jak bude kresba let hustá, závisí na tom, jak rychle budete stěrkou kývat.

Rady, které oceníte
Mezi jednotlivými tahy musíte stěrku očistit, protože se v jejích drážkách zachytává stíraná barva, která by vám kazila každý další tah. Vodou ředitelná fládrovací sada se obzvláště hodí na úpravu interiérů a nábytku, protože zasychá rychleji a nezapáchá jako olejové barvy. Pro větší ochranu a odolnost proti otěru, aplikujte na poslední vrstvu lak. Nabídka barevné škály je nepřeberná...ČTĚTE TAKÉ:
Letní elegance pro baculkySTAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKUKomentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Rostou! Vyzkoušejte podzimní recepty z hub

Rostou! Vyzkoušejte podzimní recepty z hub

Dnes | 3 | Máte rádi houbaření? Pak se jistě radujete, že je tu stále období, kdy rostou. Pro zajímavé druhy…

Jak pěstovat vavřín neboli bobkový list

Jak pěstovat vavřín neboli bobkový list

Dnes | Pěstovat jej můžeme i doma, nejen jako stálezelenou rostlinu, ale dobře usušené listy využijeme i v…

Nový katalog IKEA 2018: Tyto novinky nás zaujaly

Nový katalog IKEA 2018: Tyto novinky nás zaujaly

Včera | Designové nádobí Backig, křeslo Koarp, komoda Visthus – to jsou jen tři kousky z nového katalogu…

Inspirace: Jak originálně ukládat hrnky v kuchyni

Inspirace: Jak originálně ukládat hrnky v kuchyni

22. 9. | Také máte doma spoustu různých hrnků, hrnečků a šálků? Pak určitě řešíte, kam je dát. Ve skříňkách…