Navzdory poučkám, míchat jablka s hruškami je skvělá věc!

| Autor: Veronika Matoušková | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení

Také si pamatujete poučku z první třídy, když jste se učili množiny, že se nemají míchat jablka s hruškami? Rychle na ni zapomeňte, protože jablka a hrušky tvoří skvělou dvojici. A nyní na podzim je ideální čas si užít jejich skvělou chuť jak sólo, tak i v kombinaci.

Navzdory poučkám, míchat jablka s hruškami je skvělá věc!

Tekuté ovoce pro děti i dospělé

Našim dětem nejčastěji nabídneme jablíčka a hrušky jen pokrájené, k chroupání. My dospělí ale občas oceníme i ovoce v „tekuté“ formě – taková hruškovice je skvělá věc. Z jablek se sice „-ice“ nedělá, zato ale existuje skvělá pálenka calvados.

A pokud budete chtít udělat vaší drobotině radost a zahrada dala více jablíček, než vůbec můžete zužitkovat, vyrobte si mošt. Uvidíte, jak bude vašim nejmenším chutnat.

Jablečná i hrušková povidla

Povidla bývají nejčastěji švestková. Už jste ale ochutnali i jablečná, hrušková či jablečno-hrušková povidla? Že ne? Tak to o hodně přicházíte.
Máte-li nadúrodu jablek a hrušek, není nic jednoduššího, než si udělat povidla. Ta trocha námahy pak za ten klid stojí. A pokud máte kuchyňského robota, pak máte hromadu práce ušetřenu.

Jak na to?

Nejprve jablíčka a hrušky oloupejte. Pozor – slupky nevyhazujte, ale usušte a posléze namelte. Získáte super dobrý ovocný čaj…. A pokud vám nevadí kousky slupek v povidlech, pak můžete loupání pominout a překrájená jablíčka namlít či nastrouhat. Manžel dokonce dospěl tak daleko, že překrájená jablka nahází do mixéru a rozmixuje. Vznikne tím konzistence, dost podobná povidlům, a tím se ušetří fůra čas při rozvařování.

Nastrouhané či rozmixované ovoce povařte ve velkém hrnci, až se původní množství zredukuje cca na 2/3 původního objemu. Přidejte cukr dle chuti a můžete i koření – mletý hřebíček, kardamom, skořici…

Nebo nemusíte vůbec, a kořenit můžete až při použití podle momentální nálady. Rozhodně ale nezapomeňte přidat aspoň trošku kyseliny citronové kvůli konzervaci. Troubu si předehřejte na 85 stupňů a dejte do ní předehřát sklenice. Horká povidla naplňte do předehřátých sklenic, pevně uzavřete a dejte na 30 minut do trouby. Teplotu nezvyšujte. Stejným způsobem můžete připravit i hrušková povidla.

Křížaly – vzpomínka na dětství

Vzpomínáte rádi na expedice na půdu na chalupě, kde se na nitích sušily „náhrdelníky“ ze sušených jablek – křížal? Tak si je připravte sami! Kdo má sušičku ovoce, má práci usnadněnou. Jen počítejte s tím, že čas si vyžádá i sušička, jen vám usnadní práci, ale ten návrat do dětství za to stojí. Navíc, toto mlsání si můžete hojně dopřát naprosto bez výčitek svědomí.

Jedno jablko denně a nebudete znát doktora

Anglické přísloví praví, že ten, kdo denně sní jedno jablko, nebude znát svého lékaře. A je to pravda. Jablka jsou zdrojem vitamínů a vlákniny a ten, kdo sní denně jedno jablko, si nejen pochutná, ale prospěje tím celému organismu. Ne nadarmo se jim říká „kulatá lékárna“ – pomáhají naší střevní mikroflóře, stabilizují hladinu krevního cukru, posilují imunitu, pomáhají i srdci. Jablka určitě ocení i ti z nás, kteří se snaží shodit nějaké to kilo. Obsahují spoustu fosforu, a ten prospívá především těm, kteří pracují duševně. Zkrátka takový elixír mládí v sympatickém a velmi chutném balení.

Hrušky

I hrušky jsou pokladnicí zdraví. Na rozdíl od jablek hrušky se dají považovat za diuretikum (jsou močopudné) a mají mírně projímavý účinek (o tom se na vlastní kůži přesvědčil každý, kdo snědl více než tři hrušky naráz…)

Stejně tak, jako jablíčka, i hrušky najdete skoro v každé české zahrádce, a je to tak správně. Tatínkové z přebytků pálí hruškovici, maminky vaří povidla a děti je baští jen tak. A dobře dělají všichni. Hrušky (mluvme nyní o syrových) pomáhají těm, kteří trpí osteoporózou, pomáhá jako prevence ledvinových kamenů (a léčí již vzniklé). Obsahují spoustu draslíku, který nám prospívá.

Extrakt z hrušek se využívá i v kosmetice, takže díky hruškám má řada žen i krásnější pleť. Zkrátka – hrušky a jablka jsou skromné ovoce, které potkáme v kterékoli zahradě či aleji. A kromě toho, že si pochutnáme, nám bude vděčný i náš organismus. To ovšem není žádná novinka, už naše babičky dobře věděly, že když na puchýře, boláky či nežity přiloží slupku z hrušky, vše se rychleji a lépe zahojí.

Hruškové křížaly

Stejně jako z jablek, i z hrušek si můžete připravit chutné křížaly a uzobávat je i v zimě, kdy si čerstvé hrušky většina z nás nedopřává kvůli vysoké ceně. Až budete umlsávat vlastní výrobek, budete moci vzpomínat na to, jak krásný den byl, když jste si tyto křížaly připravovali, a přivoláte si léto aspoň do vzpomínek.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jak pěstovat astry, zářivé hvězdy podzimu

Jak pěstovat astry, zářivé hvězdy podzimu

Dnes | Astry s množstvím tvarů, velikostí a barev byly v polovině 19. století všeobecně rozšířeným druhem…

Rostou! Vyzkoušejte podzimní recepty z hub

Rostou! Vyzkoušejte podzimní recepty z hub

24. 9. | 4 | Máte rádi houbaření? Pak se jistě radujete, že je tu stále období, kdy rostou. Pro zajímavé druhy…

Jak pěstovat vavřín neboli bobkový list

Jak pěstovat vavřín neboli bobkový list

24. 9. | Pěstovat jej můžeme i doma, nejen jako stálezelenou rostlinu, ale dobře usušené listy využijeme i v…

Nový katalog IKEA 2018: Tyto novinky nás zaujaly

Nový katalog IKEA 2018: Tyto novinky nás zaujaly

23. 9. | Designové nádobí Backig, křeslo Koarp, komoda Visthus – to jsou jen tři kousky z nového katalogu…