PRAGOINTERIER - veletrh plný zážitků

| Autor: redakce | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení

Nároky na bydlení se velmi rychle mění, požadavky na kvalitu vybavení rostou, móda nám diktuje nové trendy v tvarech, barvách i vzorech - a výrobci nás zahrnují nabídkami, ale výběr vůbec není jednoduchý.


Jaký materiál je vhodný, jakou postel a matraci vybrat, jaké osvětlení zvolit pro tu kterou místnost, abychom se doma cítili “jako doma”? Právě veletrh nábytku, bytového textilu, doplňků a designu je tím pravým místem, kde vás odborníci poučí o nových trendech, vlastnostech nových materiálů a vhodnosti jejich použití pro vaše konkrétní potřeby, kde můžete porovnat na jednom místě širokou paletu nabídky jednotlivých výrobců a obchodníků a zároveň využít veletržních slev. Pojďme se tedy přesvědčit na výstaviště INCHEBA EXPO PRAHA v Holešovicích, kde se v termínu 31.1. – 3.2. 2008 koná již podevatenácté mezinárodní veletrh PRAGOINTERIER NEW DESIGN, a užijme si to krásné dobrodružství inspirace.


Veletrh se opět koná ve spojení s výstavou Bydlení 2008, a navíc rozšíří svůj program o obsahově příbuzný 3. mezinárodní veletrh kancelářského nábytku a vybavení PRAGOOFFICE. Také Hrnčířské trhy, které jsou již tradiční součástí jarního Pragointerieru, mají návštěvníkům co nabídnout. Vystavovatelé takto koncipovaného souboru veletrhů opět zaplní plochy všech pavilonů holešovického výstaviště včetně montované haly, která bude přistavěna od brány výstaviště až k Průmyslovému paláci, i volné plochy před ní.

Kromě „věrných“ vystavovatelů, bez kterých si již veletrh ani nedovedeme představit, přilákal veletrh i mnoho nových – jmenujme např. německou firmu Ratiomat Einbauküchen z Německa, která rozšíří sekci kuchyní, firmy Belterra s jídelním nábytkem, Vabal, výrobce bytového textilu z přírodních i speciálních materiálů, Panter s dekoračními předměty a doplňky, Art Fontány a Heissner s vodními fontánami, v sekci uměleckých předmětů uvidíme expozici obrazů Pavla Mikoláška , skleněné sochy galerie Art Glass Center nebo kovové plastiky Atelieru Gibbus. Mezi nové vystavovatele můžeme počítat i firmu Levitus, která na podzimním Pragointerieru zvítězila v soutěži o cenu Grand Prix s expozicí designových svítidel a keramických doplňků. Nově, a ještě k tomu s “horkou novinkou” přichází firma Dual: opravdové Domácí kino – obří obrazovky do interieru, vhodné i do bytu, a další. Z těch věrných, které na veletrhu s jistotou očekáváme, se na Vaši návštěvu připravují společnosti Ason, Carelli, Elben, in – Elis, Nábytek Jandík s luxusním čalouněným nábytkem , výrobci českého značkového nábytku Jech, Intermont nebo Sofaland, který nabídne moderní sedací soupravy s velkou variabilitou sestav a nadčasovým designem. Patří k nim samozřejmě také firmy Böhm, Bytcentrum či Purtex, které dokonce výrazně zvětšují své výstavní plochy,


Významnou součástí Pragointerieru je sekce vestavných částí interiéru, zájem je zvláště ze strany výrobců a prodejců podlahovin. Prostorné expozice firem IBC Parkety, Empiri Wood Design, Kuchyně Červinka, WOHA, Podlahy Heth nebo Zahradník parket s mimořádným výběrem podlah z nových druhů dřev s vynikající odolností proti otěru i vlhku nenechají nikoho na pochybách, že při zařizování pohodlného bydlení je třeba začít „od podlahy“. Do této sekce patří také nabídka vestavných skříní, s kterou přijdou např. ABI-MEGA, AZ Skříně, Sten nebo Woodface. Velkou přitažlivostí se mohou pyšnit expozice svítidel – kromě již zmíněné firmy Levitus zde budou zastoupeny mimo jiné i ABB elektro, Hagos, Aprolux , Artemide či kolekce svítidel zn. Saija a Occhio firmy Williams Galerie světla.
Nebudou chybět ani luxusní pravé perské koberce firem Bakero a Interdesign, nebo moderní koberce společností KMD a Avanti.


Pověst nejobsažnější a nejvýznamnější akce svého druhu v České republice dotváří i bohatý doprovodný program včetně oblíbených soutěží výrobců a vystavovatelů, kteří se tradičně utkají v soutěžích Lůžko v interiéru, Nejlepší expozice či Soutěž o GRAND PRIX. Velkým lákadlem bude soutěž pro návštěvníky o koženou sedací soupravu firmy Böhm. v hodnotě 90,000,- Kč a další hodnotné ceny.
Odbornou stránku veletrhu Pragointerier podpoří Asociace nábytkářů ČR kontraktačním seminářem pro obchodníky o nových materiálech.
V den zahájení proběhne křest knihy s názvem “Byt, který se vám přizpůsobí” za přítomnosti autorů Heleny Prokopové, Ivana Müllera a Hynka Maňáka, kmotrou bude Doc.akad.arch. Ivana Čapková

Návštěvníkům bude k dispozici velkokapacitní parkoviště ve spodní části areálu Výstaviště, a pro ty, kdo dávají přednost hromadné dopravě, organizátor veletrhu zajistil bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu ze stanice metra Nádraží Holešovice. Více informací o veletrhu včetně přihlášky získáte na www.pragointerier.cz

Soutěž o vstupenky


Nyní máte možnost vyhrát vstupenky na veletrh Pragointerier. Odpovězte správně na soutěžní otázku. Soutěžte, jen pokud v případě výhry na veletrh dorazíteDalší články z rubriky

3 skvělé polévky: Mrkvový krém, ukrajinský boršč, pórková se slaninou

3 skvělé polévky: Mrkvový krém, ukrajinský boršč, pórková se slaninou

Dnes | Hledáte ideální jídlo na pozdní večery na zahřátí a plné zeleniny? Polévky jsou v zimě jasnou…

5 tipů, jak zbavit domácnost přebytečných věcí

5 tipů, jak zbavit domácnost přebytečných věcí

Dnes | Zakopáváte doma o lyže, boby nebo sáně, knihovna přetéká a skříně praskají ve švech? Pokud nemáte…

Hyacinty, šafrány, narcisy: Přivítejte jaro květinami!

Hyacinty, šafrány, narcisy: Přivítejte jaro květinami!

Včera | Pokud jsme začali s rychlením hyacintů, šafránů, narcisů nebo raných tulipánů včas, už v březnu…

Voděnka – vděčná pokojovka z Mexika, která si zaslouží pozornost

Voděnka – vděčná pokojovka z Mexika, která si zaslouží pozornost

19. 2. | Voděnka již léta patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Zejména začínající nebo zaneprázdnění lidé…