Ženská emancipace aneb proč netrávit čas v kuchyni?

| Autor: redakce | Rubrika: ABC Zahrady a Bydlení

Doba je jiná, než byla před několika desítkami let. Ženy jsou dnes rovnocennými partnerkami mužů v kariérním životě a dnes již zdaleka nemají čas na to, aby doma poklízely, denně vařily a byly perfektní manželkou a matkou zároveň. Na úklid jsou tu pomocnice v domácnosti a na jídlo rozvozové služby. Že jste nikdy nic z toho nevyzkoušely? Čas od času si dopřejte chvilku pro sebe a nechte nakupování a vaření na někom jiném.

Ženská emancipace aneb proč netrávit čas v kuchyni?

Důvod č. 1: Nemusíte mýt nádobí a uklízet kuchyň

Asi to znáte. Jídlo se dovaří, všechno se sní a vy pak musíte poklidit zbytky, protože to nikdo jiný za vás neudělá. Samozřejmě proti tomu můžete namítnout, že o teplé jídlo nechcete manžela ani děti připravit. Ovšem můžete na to jít šalamounsky. Objednejte si jídlo u některé z rozvozových služeb, které vám dovezou večeři i do hodiny. Nebudete se s rodinou dohadovat, co k večeři připravit, každý si může v nabídce rozvozů vybrat podle svého gusta. Jediné, co vás čeká na konci, je vyhodit obaly od jídla do koše.

Důvod č. 2: Když jídlo připálíte, nikdo vám peníze nevrátí

Vaření někdy funguje skvěle jako odreagování od práce, ale ne v případě, když se vám dílo nepodaří. Polévku přesolíte, maso připálíte, těstoviny převaříte nebo zkrátka rodině nepřijde vaše pochoutka k chuti. Co dělat? Jídlo buď se sebezapřením sníte anebo ho dáte psovi. V horším případě jídlo vyhodíte. Takovým situacím se vyhnete, když si jídlo objednáte domů. V rámci garance spokojenosti, kterou lze například uplatnit u DameJidlo.cz, vás rozvozová služba může kompenzovat vrácením peněz za nepovedené jídlo.

Důvod č. 3: Můžete věnovat více času rodině

Nejcennější čas je čas strávený s rodinou. Ve stáří jistě nebudete vzpomínat na to, jak jste lítala mezi plotnou, dětmi a zároveň vyřizovala pracovní telefonáty či trávila na nákupech potravin řadu hodin. Hrajte si se svými dětmi a dejte prostor i manželovi, který jistě nestojí o pouhou hospodyni, ale především o ženu a milenku, která mu dokáže naslouchat.

Důvod č. 4: Získáte více volných chvil i pro sebe

Rozvíjejte svoje zájmy, relaxujte po práci anebo navštěvujte svoje přátele. Udělejte něco pro sebe. Nejste přeci otrokem ostatních. Zušlechťujte svého ducha v divadle nebo na hodinách cizího jazyka anebo si hýčkejte své tělo na józe a masážích. Až přijdete domů, může být už jídlo připraveno na stole a to od odborníků, kteří to v restauracích rozhodně nešidí. Výběr z řady restaurací, odkud se dováží, najdete mj. i na stránkách Jidloted.cz.

Důvod č. 5: Nemusíte shánět speciální ingredience

Je váš manžel vybíravý? Pokud potřebujete nakládaný zázvor, wasabi pastu nebo jiné pochutiny a v okolí domova žádné exotičtější obchůdky nemáte, příprava jídla vám vezme hodně energie. Specialita jednou za čas není nic špatného, ale jakmile je to na denním pořádku, zbytečně vás to vyčerpá. Když má někdo z rodiny speciální chutě a přání, může si objednat dle vlastní chuti prostřednictvím rozvozové služby.

Další články z rubriky

Lze využít k hnojení zahrady obsah septiku?

Lze využít k hnojení zahrady obsah septiku?

Dnes | Využíváte k likvidaci odpadních vod stále ještě klasickou jímku a napadlo vás ušetřit nemalé…

Na sladko i na slano: Závin na 4 způsoby

Na sladko i na slano: Závin na 4 způsoby

Včera | Zabalte vše, co máte rádi. Právě teď, když vítr začíná foukat do strnišť a nejlépe je doma v…

Kalatea – rostlina, která vám řekne, že je čas jít spát

Kalatea – rostlina, která vám řekne, že je čas jít spát

19. 11. | Vyhledávanými rostlinami pro ozdobu interiérů jsou kalatey, blízké příbuzné marant. Jejich obliba…

14 rostlin do kanceláře, které prospějí vašemu zdraví

14 rostlin do kanceláře, které prospějí vašemu zdraví

18. 11. | Pokud trávíte většinu svého pracovního života v kanceláři, neměla by ve vašem okolí chybět zeleň.…