Rodičovský horoskop na týden 17.10. – 23.10.

| Autor: dr. Jarmila Gričová | Rubrika: Astrologie

Ve spolupráci s astroložkou Jarmilou Gričovou jsme pro vás připravili tzv. rodičovské horoskopy. Je to vlastně horoskop pro vás o vašich dětech. Dovíte se, zda tento týden budou hodné, nebo zda budou pokoušet vaše nervy.


Počítejte s tím, že s nimi musíte pořád dokola mluvit a mluvit. Když jim něco vysvětlíte, budou to respektovat, kdy jim to jen přikážete, můžete se připravit na totální výchovný debakl. K hovoru si vyberte buď úterní večer nebo středeční ráno, kdy dáte svým slovům příslušný důraz, což zaručí, že to vezmou vážně.


Do toho, jak máte dítě z tohoto znamení vychovávat, si nechte mluvit jedině od nezávislého odborníka, který na věci nemá žádný vlastní zájem. Veškeré rady, kterými vás velkoryse zasypávají rodiče nebo příbuzní, zdvořile vyslechněte, ale stejně se řiďte svou vlastní hlavou. Nezapomeňte, že konečné slovo máte v každém případě jen vy!


Pokud se s vámi o péči o dítě podílí váš bývalý životní partner, připravte se na chvíle, kdy budete muset být velkorysí a trpěliví zároveň. Velkorysost prokážete ve chvíli, kdy ho bude dítě chválit a obdivovat za to, co dělá nebo nedělá, a trpělivost ve chvíli, kdy mu budete vysvětlovat, že doma musí respektovat vámi nastavená pravidla.


Pokud s ním potřebujete něco probrat, nesnažte se ve vlastním zájmu celou záležitost uspěchat. Počkejte do pátku, kdy se Slunce dostane do Štíra a kdy i Rak odloží svou obvyklou uzavřenost. Bude se s vámi bavit nejen o každodenních problémech, ale i o tom, co se ho opravdu hluboce a bytostně dotýká.


Když vám začne povídat o svých pocitech a emocích, snažte se tvářit pokud možno vážně. Spolehlivě vám pomůže moment, v němž se vrátíte do svých mladších let a vzpomenete si na chvíle, kdy jste prožívali něco podobného. V této chvíli taky konečně pochopíte, že je vám vaše dítě podobnější, než byste řekli.


Momentálně není vhodná doba, abyste miminko nebo batole z tohoto znamení učili jíst něco nového. Vyzkoušet to sice můžete, ale když dá najevo, že mu to nechutná, klidně ještě dva nebo tři týdny zůstaňte u starého jídelníčku. Nejde o nic důležitého a proto je zbytečné, abyste se kvůli tomu stresovali.


Nedělní novoluní v jeho znamení v něm odstartuje touhu po zásadní životní změně. Pokud je to dítě starší, můžete si jen přát, aby jeho přání nebylo v přímém rozporu s vaší výchovou, pokud je to dítě mladší, pokuste se mu vysvětlit, že ostříhání dohola nebo obarvení hlavy na zeleno nemusí být tou nejsprávnější cestou.


Starší děti, které už mají svou hlavu, vás překvapí ochotou, s níž budou souhlasit se všemi plány, které jim předestřete. Nejdříve budete přemýšlet, co po vás vlastně chtějí, že jsou tak vstřícní, ale později pochopíte, že nechtějí nic a že si jen uvědomili, že vaše nápady jsou opravdu dobré.


Pokud jste dítěti z tohoto znamení dali nějaký úkol, nekoukejte mu pod ruce, nestarejte se, jak to dělá a zajímejte se jen o výsledek. Pokud se dítě uvolí, samo vám řekne, s jakými potížemi se během práce potýkalo, pokud nic neřekne, musíte to vydržet a na nic se pro jistotu neptat.


Sport, který si vaše ratolest vybrala, se vám sice nijak dvakrát nezamlouvá, ale s tím nic nenaděláte. Pokud se o své obavy a znepokojení podělíte s kamarádem, který má děti zhruba stejně staré, dozvíte se, že by to mohlo být daleko horší a že si vlastně stěžujete na to, na co byste měli být pyšní.


V sobotu počítejte s projevy uměleckého nadání svého miláčka. Objektivně se asi jedná o projev jeho tvůrčí osobnosti, jímž byste měli být nadšeni, ale ve chvíli, kdy vám pomaluje čerstvě vymalovanou stěnu nebo kuchyňskou linku, pravé nadšení předstírat nezvládnete.


Pokud přemýšlíte, že je čas, aby se vaše dítko naučilo pořádně lyžovat, myslete kupředu a vzdejte se role jeho učitele. Najděte si dovolenou, kde bude pro vaše dítě lyžařské školička a hned v pondělí proveďte rezervaci. Ještě v listopadu se tím zbavíte starostí o průběh zimních prázdnin, což taky není k zahození.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Zločiny podle hvězd: Kdo by nejspíš vraždil a kdo kradl?

Zločiny podle hvězd: Kdo by nejspíš vraždil a kdo kradl?

22. 2. | Někdo lehce podlehne vzteku, druhý zase touží po věcech, které jsou pro něj nedostupné. Každý máme…

Horoskop na tento týden: Vepře čeká milostné jiskření, Draky úspěch v práci

Horoskop na tento týden: Vepře čeká milostné jiskření, Draky úspěch v práci

19. 2. | Jaký bude tento týden podle čínského horoskopu? Podívejte se na svou předpověď na týden od 19. do 2…

Začíná čínský rok Psa: Co nás čeká v lásce, v práci i zdraví?

Začíná čínský rok Psa: Co nás čeká v lásce, v práci i zdraví?

16. 2. | Dnes, v pátek 16. února, začíná nový čínský rok Psa. Tomu by mělo dominovat hledání dobra a odvahy.…

Dnes je Popeleční středa. Víte, co je to popelec a z čeho je?

Dnes je Popeleční středa. Víte, co je to popelec a z čeho je?

14. 2. | Pomni člověče, že prach jsi a v prach se obrátíš. Víte, proč si toto křesťané připomínají právě…