Rodičovský horoskop na týden 8.8. – 14.8.

| Autor: dr. Jarmila Gričová | Rubrika: Astrologie

Ve spolupráci s astroložkou Jarmilou Gričovou jsme pro vás připravili tzv. rodičovské horoskopy. Je to vlastně horoskop pro vás o vašich dětech. Dovíte se, zda tento týden budou hodné, nebo zda budou pokoušet vaše nervy.


Týden proběhne kupodivu poklidně, ale vaše ústa dostanou pořádně zabrat. Dítko bude vyžadovat buď pohádky nebo vzpomínky na dobu, kdy jste byli vy malí. Pokuste se roli rodinného vypravěče přehodit na prarodiče, ale předem se domluvte, o čem mají mluvit a o čem by měli raději pomlčet.Na jeho paměť jste až dosud byli velice pyšní, ale nyní si uvědomíte, že i tak skvělá schopnost má svá úskalí. Pokud jste mu v lednu slíbili nějakou prázdninovou akci, nedoufejte, že na ni zapomene. Teď navíc začne na její uskutečnění tlačit tak, že se podvolíte nezbytnosti a začnete dělat i to, co jste v plánu rozhodně neměli.


V úterý by bylo nejlepší, kdybyste jeho aktivitu omezili na minimum. Vzhledem ke kvadratuře mezi Marsem a Saturnem má tendenci překonávat strach, což je dobré, ale zároveň se vystavovat nebezpečí úrazu, což už tak dobré není. Vaše hlídání se mu sice moc nezamlouvá, ale jiná cesta není.


Zatímco dosud byl spokojený se vším, co jste na prázdniny navrhli, bude to v neděli večer vypadat jinak. Najednou usoudí, že tam, kam jedete, se bavit nebude, a přizná, že by byl daleko spokojenější doma. Vzhledem k Luně v jeho znamení nepřipusťte diskusi, protože zdaleka není jisté, že byste v ní vyhráli a své plány obhájili.


Pokud nastupuje po prázdninách na jinou školu, může projevit nezvyklé pochybnosti. Zpočátku ho budete utěšovat a až později vám dojde, že nemá ani tak problémy s učením, ale s tím, zda bude mít dostatečně poddajné spolužáky, kterým bude moci kralovat tak, jako kraloval těm dosavadním.


O víkendu se připravte na velice zajímavé otázky, které se týkají lásky a sexu. Pokud je dítko malé, můžete upřímně věřit, že jen shání potřebné informace, pokud je jen trochu větší, může se tak sice tvářit, ale vy ho budete podezírat, že ví všechno a vás si jenom vychutnává.


Naprosto k neutahání bude ve čtvrtek, kdy na něj působí trigon mezi Marsem a Jupiterem. Zatímco vy budete už po poledni padat únavou, dítě z tohoto znamení bude energií kypět. Můžete se sice dopovat kávou, ale přesto budete čekat jako na smilování na večer, kdy konečně půjde váš trapič spát a vy budete mít klid.


Překvapí vás svým technickým talentem a zájmem o věci, které zdaleka přesahují vaše chápání. Na jeho neustálé dotazy neumíte velmi často odpovědět, takže se lehce může stát, že se na vás začne dívat s despektem a bude přemýšlet, jak může tak inteligentní dítě mít tak neinteligentní rodiče.


Svým komentářem jednání jistých dospělých lidí z vašeho okolí vás skoro dojme, protože je zhodnotí stejně, jak jste je ocenili vy. Patrně mu řeknete, že se tak o dospělých nemluví, ale zároveň budete mít co dělat, abyste se místo výchovné řeči nerozesmáli nahlas.


Potíže můžete mít s jídlem, které mu najednou nechutná a které odmítá. Berte to jako fakt a hlavně kolem toho nedělejte zbytečné drama. Prarodičům vysvětlete, že se nic zajímavého neděje a že ho nemají v žádném případě do jídla nutit. Koncem týdne se navíc všechno vrátí do svého starého pořádku.


Hovory o penězích, které v tomto týdnu povedete, se nakonec dost zvrtnou. Nejdříve se zeptá, zda si nemůžete koupit Hlubokou i s parkem, a když zjistí, že to opravdu nejde, briskně usoudí, že je to tím, že málo pracujete a proto máte méně penízků než byste potřebovali.


U starších dětí se setkáte se silou vůle, kterou byste u nich nikdy nepředpokládali. Pokud se rozhodnou prosadit něco, co se vám nelíbí, musíte být opravdu důslední a trvat na svém. Jejich argumentace vás však stejně nalomí tak, že budete uvažovat, zda byste svůj názor přece jen neměli změnit.

Další články z rubriky

Kdy je čas na romantiku nebo na kariéru? Vyberte si správný den v týdnu!

Kdy je čas na romantiku nebo na kariéru? Vyberte si správný den v týdnu!

Včera | Věděli jste, že v životě není důležité jen to, v jakém slunečním znamení jste se narodili, ale také…

5 důvodů, proč se naučit malovat mandaly nebo je vybarvovat

5 důvodů, proč se naučit malovat mandaly nebo je vybarvovat

18. 5. | Mandaly jsou kruhy, které symbolizují představu, že život nikdy nekončí. K čemu jsou dobré?…

5 jednoduchých způsobů, jak mít dobrou karmu

5 jednoduchých způsobů, jak mít dobrou karmu

16. 5. | Karma znamená, že nic na světě se neděje náhodou a že ani vy se tedy v žádné situaci neocitáte…

Magické rituály: Jak si do života přivolat lásku!

Magické rituály: Jak si do života přivolat lásku!

14. 5. | Většina z nás provádí spoustu rituálů, aniž o nich vlastně ví. Může to být každodenní pomodlení se,…