Vědci potvrdili: Datum narození ovlivňuje zdraví. Horoskopy nelžou

| Autor: Kateřina Matušková | Rubrika: Astrologie

I pro ty, kdo nevěří na horoskopy a sílu hvězd, má datum narození jednu zásadní a ověřitelnou informaci. Podle nejnovějších výzkumů totiž lze z data narození odvodit, jaké vás budou trápit choroby.

Vědci potvrdili: Datum narození ovlivňuje zdraví. Horoskopy nelžou

Většina vědců je vůči horoskopům a esoterice skeptická. Že by nám hvězdy vybraly ideálního partnera? Nebo určovaly náš talent? Ale i racionální vědci nyní připouštějí, že pouze na základě data narození lze určit, k jakým nemocem budete náchylnější. Není v tom žádná numerologie, ale zcela vědecky podložená a ověřená teorie. Jak to tedy je a čím jste ohroženi právě vy?

To, že měsíc narození může mít významný dopad na to, jakými nemocemi si v průběhu života projdeme, potvrzuje výzkum vědců z Columbia University. Nepřímo tak navazují i na antického lékaře Hippokrata. Velké množství podobných výzkumů bylo prováděno už ve 20. století, až teď jsou však výsledky prokazatelné a jasné. Vychází i z logických poznatků, například že lidé, kteří jsou narozeni v měsíci s vyšší prašností, mají větší náchylnost k astmatu nebo alergii.

Výzkum byl proveden na vzorku 1,7 milionu jedinců narozených od roku 1985 do roku 2013. Věk průměrného testovaného byl 38 let a vědci porovnávali měsíce narození s jednotlivými chorobami, v potaz brali i pohlaví a jiné fyziologické faktory. Konečný výčet nemocí, které by mohly mít něco společného s měsícem narození, je více než 1600, většina z nich však nejde prokázat s úplnou jistotou. Z těch, u kterých je to však jasně prokazatelné, sestavili tabulku a následně i jakýsi zdravotní horoskop.

Ke které generaci patříte? Baby boomers, Husákovy děti, nebo mileniálové?

Pokud jste narození v zimě, je vyšší riziko, že onemocníte kardiovaskulárními chorobami, ale naopak nižší, že budete mít potíže neurologické, respirační anebo reprodukční. Lidé narození na podzim to mají potom přesně naopak. Podívejte se, co vás může čekat:

Leden: vysoký krevní tlak, nemoci srdce
Únor: zhoubný nádor plic, dušnost
Březen: nepravidelný srdeční tep a oběhové potíže
Duben: bolesti na hrudi a nemoci srdce
Květen: žádné zvýšené riziko
Červen: bolesti na hrudi, astma
Červenec: žádné zvýšené riziko
Srpen: infekce očí
Září: nemoci dýchacích cest, infekce očí, horečky, zvracení, astma, neurotické obtíže, komplikace během těhotenství a porodu
Říjen: onemocnění plic a dýchacích cest, bolest v krku, alergie na hmyzí bodnutí, bolesti břicha, krátkozrakost a dalekozrakost, bolesti při menstruaci, poporodní deprese
Listopad: ADHD, virové infekce, střevní potíže, problémy s otěhotněním a donošením dítěte, závislost na analgetikách, angína, gynekologické záněty, průjmy
Prosinec: modřiny

Vnoučata nejslavnějších ikon 20. století: Která z nich podědila podobu?

Datum narození není jediným kritériem. Vědci přisuzují velkou váhu i tomu, v jakém prostředí se matka dítěte pohybovala během těhotenství a jakými nemocemi si prošla. Když například měla žena během těhotenství chřipku, její potomek by potom měl být náchylnější k srdečním chorobám. A ještě jedno upozornění na závěr: To, že zrovna náš měsíc je „ten šťastný“, nás nemá rozhodně vést k tomu, abychom se vykašlali na zdravé návyky a spoléhali na tuto jedinou teorii. Výzkumy totiž prokazují jen vyšší nebo nižší náchylnost, nikoliv absolutní odolnost!

Další články z rubriky

Zločiny podle hvězd: Kdo by nejspíš vraždil a kdo kradl?

Zločiny podle hvězd: Kdo by nejspíš vraždil a kdo kradl?

Včera | Někdo lehce podlehne vzteku, druhý zase touží po věcech, které jsou pro něj nedostupné. Každý máme…

Horoskop na tento týden: Vepře čeká milostné jiskření, Draky úspěch v práci

Horoskop na tento týden: Vepře čeká milostné jiskření, Draky úspěch v práci

19. 2. | Jaký bude tento týden podle čínského horoskopu? Podívejte se na svou předpověď na týden od 19. do 2…

Začíná čínský rok Psa: Co nás čeká v lásce, v práci i zdraví?

Začíná čínský rok Psa: Co nás čeká v lásce, v práci i zdraví?

16. 2. | Dnes, v pátek 16. února, začíná nový čínský rok Psa. Tomu by mělo dominovat hledání dobra a odvahy.…

Dnes je Popeleční středa. Víte, co je to popelec a z čeho je?

Dnes je Popeleční středa. Víte, co je to popelec a z čeho je?

14. 2. | Pomni člověče, že prach jsi a v prach se obrátíš. Víte, proč si toto křesťané připomínají právě…