Alex Mynářová: Nejsem zlatokopka, ale mužovo postavení a peníze jsou důležité

| Autor: Božena Vařilová | Rubrika: Celebrity

Krásnou Alex Mynářovou zaznamenal téměř každý, kdo alespoň jedním okem sledoval dění kolem volby prezidenta. Čtyřiatřicetiletá manželka hradního kancléře Vratislava Mynáře je nepřehlédnutelná nejen kvůli svému vzhledu, ale také proto, že svého manžela veřejně podporuje. Jaké je jejich soužití?

Bývalá rozhlasová a televizní moderátorka České televize Alexandra Mynářová (34) je už tři roky provdaná za hradního kancléře Vratislava Mynáře. Kvůli vztahu s politikem musela své působení ve veřejnoprávní televizi ukončit a nyní pracuje na Soukupově TV Barrandov.

Jak se dali s Vratislavem Mynářem dohromady a jak to u nich doma chodí? To vše prozradila v rozhovoru pro OK! Magazine v lednu 2016. Dozvíte se například, proč její muž nechtěl, aby pracovala, a jak moc jsou pro ni důležité peníze.

Manžel vás musel dlouho dobývat, ale nevzdal se. Předpokládám, že to jste na něm ocenila. Co dalšího vám na něm imponuje?

Někdo by vám určitě řekl, že peníze. Byla jsem už několikrát označena za zlatokopku, čemuž se musím smát. Lidé, kteří to říkají, jsou politováníhodní. Bez chemie, souznění a přitažlivosti nemůže vztah vzniknout, natož fungovat. Kromě těchto atributů si na něm cením i toho, že si umí s věcmi poradit. Nikdy jsem od něj neslyšela větu, že něco nejde nebo že něco nezvládneme, že se něco nepodaří. Je to velmi silný člověk, který se jen tak z něčeho nehroutí, a já v něm mám v tomto směru ohromnou jistotu. A to rozhodně není málo.

Poměrně dlouho jste se první schůzce bránila, ale nakonec jste stejně podlehla. Co vás přesvědčilo?

Relativně dlouho jsem odolávala, ale zároveň jsem přemýšlela o tom, že by bylo na čase mít vážný vztah, a Vratislav mi byl po telefonu moc sympatický. Bála jsem se, že když se na to vykašlu, promarním šanci, která už nemusí znovu přijít. V dnešní době není úplně jednoduché si najít partnera, zvlášť kolem třicítky. Jedna kolegyně mi dokonce říkala, že má pocit, že se mě muži bojí. Proto jsem potřebovala vedle sebe silného a sebevědomého muže.

Mám teorii, že muži ve vysokých pozicích mají notnou dávku charizma. Vnímáte to stejně?

Vysoká pozice nevypovídá jen o tom, že muž umí vydělat peníze, ale hlavně o tom, že je schopný, má ostré lokty, umí si poradit, že něco dokázal. Neměla jsem problém manželovi říct, že je jeho postavení a z toho plynoucí finanční zajištění pro mě také důležité. Teď jsem na mateřské a nemusím řešit, jaké plenky koupím a jestli máme na nájem. Někdo tomu může říkat zlatokopka, což nechápu. Nemohla bych každý večer usínat vedle někoho, ke komu nic necítím. To žádné peníze nemůžou vyrovnat nebo aspoň já si to neumím představit.

Jste stejně konzervativní jako váš muž? Jak vnímáte rozdělení ženských a mužských rolí v domácnosti?

Já taková úplně nejsem, u nás to takto nastavil manžel. Já bych neměla problém chodit do práce a živit rodinu. On to má jasně rozdělené, převzal na sebe zodpovědnost za finanční zajištění rodiny a na mně je domácí pohoda, nákupy, vaření a tak dál. Manžel by byl vůbec nejraději, kdybych zůstala doma a nepracovala. Zároveň si ale uvědomuje, že takovou ženu si nebral.

Opravdu pravidelně vaříte?

Ano, každý den teplou večeři. Když je manžel v Česku, neexistuje, že by přišel večer domů a dostal chleba s máslem. To se nikdy nestalo.

Další články z rubriky

Jiří Menzel slaví 80: Jaké ženy ovlivnily jeho život?

Jiří Menzel slaví 80: Jaké ženy ovlivnily jeho život?

Dnes | Oscarový režisér Jiří Menzel slaví v pátek 23. února své osmdesáté narozeniny. K významnému jubileu…

Jana Robbová: Žal utápěla v alkoholu, zemřela opuštěná na rakovinu

Jana Robbová: Žal utápěla v alkoholu, zemřela opuštěná na rakovinu

Dnes | O zpěvačce Janě Robbové kritici svého času psali, že nemá v hrdle zlato, ale zápalnou směs.…

Aniston, Cattrall, Mirren: Které slavné ženy se nestaly matkami?

Aniston, Cattrall, Mirren: Které slavné ženy se nestaly matkami?

Včera | Většina žen od určitého věku začne toužit po potomcích. Některé se však rozhodly zasvětit svůj…

Seriál Ulice: Podrazy, velké výzvy i zatěžkávací zkoušky

Seriál Ulice: Podrazy, velké výzvy i zatěžkávací zkoušky

19. 2. | Obyvatele Ulice čeká těžký týden. Aby obstáli, budou potřebovat opravdu pevné nervy. Těžkým…