Co se jim stalo? Aňa Geislerová jako anděl. Ondřej Sokol skončil na šibenici!

| Autor: BN | Rubrika: Celebrity

Při pohledu na tyto dva umělce - herečku Aňu Geislerovou a herce Ondřeje Sokola, trochu mrazí. Ale nejde o nic vážného. Jen se nechali nafotit, stejně jako další známé osobnosti, pro unikátní kalendář Proměny.

Kalendář Proměny 2014 Nadace Archa Chantal od autorů Petra Kurečky a Marka Škarpy slaví již pátý ročník a to ve stylu tarotových karet.

„Kalendář děláme pro Nadaci Archa Chantal už pátým rokem a vždy chceme přijít s něčím novým, neotřelým. Snažíme se překvapit jak naše fanoušky, tak osobnosti, které k jeho focení zveme.

Překvapeni pak často býváme i sami, co všechno si nechají VIP líbit,“ přibližují kalendář Petr s Markem a pokračují: “Letos jsme zvolili jako téma tarotové karty, tedy symbolické postavy, které Tarot zobrazuje. Jde o naši interpretaci. Bylo to východisko pro proměny, které jsou někdy hodně velké, jindy překvapivé.“

Pro Aňu Geislerovou se autoři dlouho nerozmýšleli. Tarotová karta Mírnost, která zobrazuje anděla s kalichy, se nabízela sama. „Možná je to trochu klišé, ale Aňa zkrátka jako anděl vypadá. Má totiž úžasný fotogenický obličej. Ta proměna v anděla pro nás tedy byla jasná od začátku. Aňa si sice představovala něco divočejšího, ale byl by hřích tuhle krásnou fotografii v kalendáři nemít,“ popisují obsazení role “Mírnosti“ v novém kalendáři Proměny 2014 autoři Petr Kurečka a Marek Škarpa.

Vtipná je historka ze zákulisí focení, kterou celý příběh ještě obohatili: „Chtěli jsme mít na obraze bílé holubice nebo hrdličky. Z bedny vylezli dva vykrmení holubi, kteří se usadili a ani se nehnuli. Když chtěli popoletět, raději šli pěšky, byli pěkně líní. Ale nakonec jsme je rozpohybovali a tak se díky nám trochu proletěli.“

Jako všechny fotografie, i tahle vznikla v prostředí bývalé varny Psychiatrické nemocnice Bohnice, která se dnes využívá jako příležitostné místo k filmování nebo netradiční divadelní scéna. „Trochu jsme měli obavy herce zvát do vybydleného domu uprostřed Bohnické nemocnice, vypadalo to dost podezřele. Zvlášť, když jsme na taxislužbu hlásili – Vyzvednete paní Aňu Geislerovou a odvezete jí do Bohnic.

Ale všichni to brali v pohodě. Už jsme za ta léta zjistili, že zkušené herce nezaskočí žádné prostředí, zima, déšť. Jsou za ta léta zvyklí na leccos. Navíc bohnický park, ve kterém je areál zasazen, je na podzim nádherný. Jako stvořený pro to, aby se tam procházel anděl v padání Ani Geislerové,“ vypráví zážitky z focení autoři kalendáře.

Pro Nadaci Archa Chantal letos nejvíc obětoval Ondřej Sokol. Jeho role v kalendáři Proměny se jmenuje Viselec a podle toho s ním také autoři projektu naložili. Nekompromisně ho pověsili za nohu na šibenici. „Všichni se nás na začátku ptali, jak tuto fotografii chceme realizovat. Naivně si mysleli, že Ondru vyfotíme vestoje a pak ho vzhůru nohama namontujeme na pozadí. Jenže my si od začátku Proměn zakládáme na tom, že to, co lidé vidí, je reálné. Žádné montáže, žádné podvody. Když má někdo viset za nohu, tak za ni visí. Naštěstí Ondra bez zaváhání souhlasil, a tak jsme ho prostě jednoho dne pověsili s pomocí filmových kaskadérů na jednu hodinu na trám naší scény,“ popisují vznik jedné z nejnáročnějších fotografií Petr Kurečka a Marek Škarpa, autoři kalendáře Proměny.

A pokračují: „Kromě Ondry jsme měli na scéně velkého krkavce, krásné pozadí od Standy Sůvy, našeho malíře pozadí, a originální popravčí sekeru a špalek. Možná je to na nadační kalendář trochu morbidní, ale ta atmosféra fotografie je dokonalá a je to vše samozřejmě nadsázka. Kvůli bezpečnosti jsme Ondru vytáhli na trám vždy na dvě minuty, rychle se fotilo a pak jsme ho museli spustit. Pečlivě jsme si zjišťovali, jak dlouho člověk vydrží viset vzhůru nohama, než upadne do bezvědomí a umře.“

Autoři se zjevně informovali správně, protože Ondřej Sokol žije a je ozdobou nového kalendáře Proměny 2014 Nadace Archa Chantal, jehož křest proběhne již 6. listopadu. Kromě zmiňovaných herců se v něm představí také Dana Batulková, Nina Divíšková, Kryštofa Hádek, Ivana Chýlková, Klára Issová, Vladimír Javorský, Petra Janů, Hana Maciuchová, Ondřej Sokol, Stanislav Zindulka a samozřejmě i zakladatelka Nadace Archa Chantal - Chantal Poullain.

FINÁLNÍ FOTO Z KALENDÁŘE - © Kalendář Proměny 2013, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka, www.kalendarpromeny.cz

FOTO ze ZÁKULISÍ FOCENÍ - © Kalendář Proměny 2013, Pavel Hrubý, www.kalendarpromeny.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Těšte se na novou postavu, která zamotá hlavu Gábině!

Seriál Ulice: Těšte se na novou postavu, která zamotá hlavu Gábině!

Dnes | Také se vám stýská po oblíbeném seriálu Ulice? Jeho hrdinové si o prázdninách dávají zaslouženou…

Uličnice Věra Ferbasová: Fanoušci ji milovali, ale zemřela sama

Uličnice Věra Ferbasová: Fanoušci ji milovali, ale zemřela sama

20. 7. | Herečka, která se dostala na filmové plátno víceméně náhodou, sice kritikou příliš oslavována…

Pitt, Kutcher, Law: Kdo ze slavných mužů má prý "malého kašpárka"?

Pitt, Kutcher, Law: Kdo ze slavných mužů má prý "malého kašpárka"?

19. 7. | 2 | Známé osobnosti jsou často stavěné na piedestal a jejich fanoušci si myslí, že jsou dokonalé. Ne…

Zemřela autorka milované Angeliky. Bylo jí 95 let

Zemřela autorka milované Angeliky. Bylo jí 95 let

17. 7. | Osudově krásná, odvážná i nezlomná. Taková byla hrdinka knih spisovatelky Anne Golonové. U…