Daniel Barták: S tátou se hádáme jako psi!

| Autor: Korzo | Rubrika: Celebrity

Vystudoval herectví, působil v několika muzikálech, pracoval na mnoha deskách. Přesto se dostal do povědomí až teď. Jeden "z těch dvou" u piána, Daniel Barták.


"Ironií osudu je, že mě teď najednou znají lidi jako klavíristu, muzikanta z pořadu Hvězdy u piana. Ne, že by mi to vadilo, ale já jsem původně na konzervatoři vystudoval herectví," říká Daniel Barták, syn hudebního skladatele Zdeňka Bartáka. "Stejně mě to pořád táhlo k muzice. Tak jsem začal spolupracovat s tátou a v jeho muzikálu Popelka jsem si zahrál a zazpíval hlavní roli. Nebyl to pro mě tehdy problém, pomáhal jsem tátovi celý muzikál aranžovat, takže jsem ho znal od začátku do poslední noty. Mohl jsem ho zpívat takřka z fleku, jak se říká."

V Koreji známější, než v Čechách
"U nás se o tom moc neví, ani nepíše, ale s tátou jsme udělali pár velmi úspěšných muzikálů, které se hrají už několik let v Jižní Koreji. Například Shakespearovu Bouři a v poslední době Romea a Julii," vyjmenovává Daniel. Přesto, zdá se, v Čechách nijak úspěšný není.

"Asi to je tím, že nás víc zajímá muzika, než kšeft," vysvětluje Dan Barták."S muzikály jsou tady spojeny určité lobby a my tam nějak neumíme proniknout. Romeo a Julie už má tři roky hotové texty od Eduarda Krečmara, ale teprve teď to představení studuje divadlo v Českém Těšíně."

Spolupráce otce a syna se však neobejde - podobně jako u Svěráků - bez bouřlivé výměny názorů. Je ovšem otázka, zda hádky společnému dílu prospějí.
"Určitě ano," míní Daniel. "Táta mi přinese nějakou věc, má to už napsané v notách a zeptá se, co na to říkám. A když mu to upřímně povím, tak mi celkem sprostě vynadá, urazí se a jde si do vedlejší místnosti číst noviny. Já to pak upravím podle svého a on si to druhý den poslechne a prohlásí jakobynic: Vždyť jsem ti říkal, že to je dobrej nápad… Občas se hádáme jak psi, ale i já často musím uznat, že měl pravdu táta."

Není divu, Zdeněk Barták už svůj talent obhájil mnohokrát. Je autorem hudby k 15 celovečerním filmům Jaroslava Soukupa, mezi jinými k snímkům Discopříběh nebo Kamarád do deště. Spolu s Jiřím Svobodou napsal hudbu k muzikálu na motivy stejnojmenného filmu Anděl s ďáblem v těle a jeho skladby převzal do repertoáru i Andrea Bocelli.

Stres u piána
Daniela teď trápí pořad Hvězdy u piana.
"Je to opravdu stres," trochu si postěžuje. "Nejde sice o úplnou improvizaci, jenže naši hosté dostanou k dispozici před natáčením možnost se na vystoupení s korepetitorem trochu připravit, zatímco já mám tak dvacet minut na přípravu třeba čtyřiceti písniček."

Naštěstí televizní soupeření s Petrem Vondráčkem platí jen pro televizní kameru a jinak si oba vycházejí vstříc.

"Před kamerou jsme soupeři, ale jinak kamarádi. Ono to jinak nejde. Petr je zručnější v těch rokenrolech, to je jeho parketa, ale já jsem zas doma víc v popíku. Tak si vzájemně pomáháme," vysvětluje Daniel Barták.

Na schůzku s Korzem dorazil ve špatné náladě. Až po chvilce prozradil, proč.
"Chodím už nějakou dobu s Evou Horzinkovou z reality show Big Brother a zrovna dneska jsme se trochu nepohodli. Ale není to nic vážného. Dva panáky to spraví," říká Daniel Barták, své slovo naplní, a rázem čiší dobrou náladou.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Radovánky ve sněhu: Jak si zimu užívají Solaříková, Verešová nebo Krainová?

Radovánky ve sněhu: Jak si zimu užívají Solaříková, Verešová nebo Krainová?

13. 1. | Zima se konečně umoudřila a nadělila nám pořádné sněhové závěje, a to nejen na horách, ale i ve…

Jak zestárli muži ze Sexu ve městě?

Jak zestárli muži ze Sexu ve městě?

4. 1. | 1 | Když v roce 1998 vstoupil na obrazovky seriál Sex ve městě, zřejmě nikdo nečekal, jak velký úspěch…

8 zásadních událostí, které zahýbaly showbyznysem v roce 2016

8 zásadních událostí, které zahýbaly showbyznysem v roce 2016

16. 12. 2016 | Co zajímavého se letos dělo v českém showbyznysu? Koho bulvár roznesl na kopytech? Kdo zemřel a kdo…

9 pravidel pro psaní vánočních pohledů, jak je znaly naše babičky

9 pravidel pro psaní vánočních pohledů, jak je znaly naše babičky

14. 12. 2016 | Pokud naložíte nesprávně s vánočními přáními, můžete podle expertů na etiketu spáchat doslova…