Daniel Barták: S tátou se hádáme jako psi!

| Autor: Korzo | Rubrika: Celebrity

Vystudoval herectví, působil v několika muzikálech, pracoval na mnoha deskách. Přesto se dostal do povědomí až teď. Jeden "z těch dvou" u piána, Daniel Barták.


"Ironií osudu je, že mě teď najednou znají lidi jako klavíristu, muzikanta z pořadu Hvězdy u piana. Ne, že by mi to vadilo, ale já jsem původně na konzervatoři vystudoval herectví," říká Daniel Barták, syn hudebního skladatele Zdeňka Bartáka. "Stejně mě to pořád táhlo k muzice. Tak jsem začal spolupracovat s tátou a v jeho muzikálu Popelka jsem si zahrál a zazpíval hlavní roli. Nebyl to pro mě tehdy problém, pomáhal jsem tátovi celý muzikál aranžovat, takže jsem ho znal od začátku do poslední noty. Mohl jsem ho zpívat takřka z fleku, jak se říká."

V Koreji známější, než v Čechách
"U nás se o tom moc neví, ani nepíše, ale s tátou jsme udělali pár velmi úspěšných muzikálů, které se hrají už několik let v Jižní Koreji. Například Shakespearovu Bouři a v poslední době Romea a Julii," vyjmenovává Daniel. Přesto, zdá se, v Čechách nijak úspěšný není.

"Asi to je tím, že nás víc zajímá muzika, než kšeft," vysvětluje Dan Barták."S muzikály jsou tady spojeny určité lobby a my tam nějak neumíme proniknout. Romeo a Julie už má tři roky hotové texty od Eduarda Krečmara, ale teprve teď to představení studuje divadlo v Českém Těšíně."

Spolupráce otce a syna se však neobejde - podobně jako u Svěráků - bez bouřlivé výměny názorů. Je ovšem otázka, zda hádky společnému dílu prospějí.
"Určitě ano," míní Daniel. "Táta mi přinese nějakou věc, má to už napsané v notách a zeptá se, co na to říkám. A když mu to upřímně povím, tak mi celkem sprostě vynadá, urazí se a jde si do vedlejší místnosti číst noviny. Já to pak upravím podle svého a on si to druhý den poslechne a prohlásí jakobynic: Vždyť jsem ti říkal, že to je dobrej nápad… Občas se hádáme jak psi, ale i já často musím uznat, že měl pravdu táta."

Není divu, Zdeněk Barták už svůj talent obhájil mnohokrát. Je autorem hudby k 15 celovečerním filmům Jaroslava Soukupa, mezi jinými k snímkům Discopříběh nebo Kamarád do deště. Spolu s Jiřím Svobodou napsal hudbu k muzikálu na motivy stejnojmenného filmu Anděl s ďáblem v těle a jeho skladby převzal do repertoáru i Andrea Bocelli.

Stres u piána
Daniela teď trápí pořad Hvězdy u piana.
"Je to opravdu stres," trochu si postěžuje. "Nejde sice o úplnou improvizaci, jenže naši hosté dostanou k dispozici před natáčením možnost se na vystoupení s korepetitorem trochu připravit, zatímco já mám tak dvacet minut na přípravu třeba čtyřiceti písniček."

Naštěstí televizní soupeření s Petrem Vondráčkem platí jen pro televizní kameru a jinak si oba vycházejí vstříc.

"Před kamerou jsme soupeři, ale jinak kamarádi. Ono to jinak nejde. Petr je zručnější v těch rokenrolech, to je jeho parketa, ale já jsem zas doma víc v popíku. Tak si vzájemně pomáháme," vysvětluje Daniel Barták.

Na schůzku s Korzem dorazil ve špatné náladě. Až po chvilce prozradil, proč.
"Chodím už nějakou dobu s Evou Horzinkovou z reality show Big Brother a zrovna dneska jsme se trochu nepohodli. Ale není to nic vážného. Dva panáky to spraví," říká Daniel Barták, své slovo naplní, a rázem čiší dobrou náladou.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Nataša Gollová: Neštastné lásky, alkohol a smrt v domově důchodců

Nataša Gollová: Neštastné lásky, alkohol a smrt v domově důchodců

23. 6. | Byla krásná, slavná a muži po ní toužili. Přesto nikdy nenašla takovou lásku, jakou hledala.…

Nicole Kidman slaví 50! Tady jsou triky, díky kterým vypadá na třicet

Nicole Kidman slaví 50! Tady jsou triky, díky kterým vypadá na třicet

22. 6. | Život není spravedlivý! Když Nicole Kidman stála frontu na mládí, dostala dvakrát přidáno. Nechce…

Oblíbené destinace slavných: Kde relaxují Pitt, Cruise nebo Mareš?

Oblíbené destinace slavných: Kde relaxují Pitt, Cruise nebo Mareš?

21. 6. | Období dovolených se nezadržitelně blíží a vy pořád nevíte, kam vyrazit? Zkuste se inspirovat u…

Krása je nesmrtelná: Modelky Z Playboye se po 30 letech znovu fotily

Krása je nesmrtelná: Modelky Z Playboye se po 30 letech znovu fotily

17. 6. | O tom, že ženy mohou skutečně zrát do krásy, už není pochyb. Několik krásek, které před třiceti…