Höppner: "Trestní oznámení na Jirešovou jsem nepodal!"

| Autor: Korzo | Rubrika: Celebrity

Ivana Jirešová (31) prý dostala od soudu pokutu 20 tisíc korun za to, že nepředala dceru Sofii (4) jejímu otci. Pokuta následovala po písemné výzvě, protože herečka to udělala opakovaně. Sofii má s novinářem Ondřejem Höppnerem (43) ve střídavé péči, která probíhá již od února loňského roku.


Ivana Jirešová s dcerou Sofií

Nevím, proč si Ivana vymýšlí
"Se střídavou péčí nesouhlasím. Dceru jsem nepředala, protože byla nemocná. Její otec na mě kvůli tomu podal trestní oznámení," objasnila Ivana Jirešová před několika dny Korzu důvody, proč porušuje zákon.
Novinář Ondřej Höppner exluzivně pro Korzo uvedl, že soud oběma stranám v zájmu dítěte zakázal mluvit s médii.

"Mohu k tomu říci jen to, že je dcera v naprostém pořádku, na střídavou péči, která probíhá již téměř rok, si zvykla. Na její maminku jsem žádné trestní oznámení nepodal. Proč si Ivana vymýšlí, nevím. Je přece v našem zájmu a především v zájmu dítěte, aby byly naše vztahy korektní a na úrovni," tvrdí Höppner. "Samozřejmě bych uvítal, aby byla Sofie svěřena do mé péče, ale nechci dítě připravit o matku. Nejde o nějaký konflikt, dítě má přece stejné právo na oba rodiče. Střídavá péče je kompromisem, o kterém soud rozhodl s tím, že máme oba o dceru zájem, stejné výchovné předpoklady a rodinné zázemí," říká Ondřej Höppner, který pracuje už více než deset let jako šéfredaktor různých deníků a týdeníků. V současné době se zabývá mediálním poradenstvím.

Nelžu, zavolal na mě policii
V zájmu objektivního pohledu na kauzu Korzo kontaktovalo znovu Ivanu Jirešovou. Ta o záležitosti příliš hovořit nechtěla. Přesto sdělila: "Samozřejmě že oznámení podal. Zavolal na policii hned ten den, co jsem nepředala dceru."

Střídavá péče probíhá ve dvoutýdenních intervalech bez problémů od února 2008, tedy již skoro rok. Jirešová ji podle vyjádření Höppnera začala opakovaně porušovat až s blížícími se Vánocemi.

"My se spolu o Sofinku přetahujeme. Já pochopitelně chci, aby byla v mojí péči, abych ji měla stále doma, ale soud rozhodl o střídavé péči," vysvětluje Jirešová.

Pokuta za porušování soudního rozhodnutí sice může podle zákona dosáhnout až 40 tisíc korun, ale i částka 20 tisíc je poměrně vysoká.
Ivana inkasuje za roli barmanky Lucie v seriálu Ordinace v růžové zahradě podle informací Korza za jeden natáčecí den 10 tisíc Kč, měsíčně si tedy přijde za seriál na nejméně 80 tisíc Kč. Její měsíční příjem tudíž může přesahovat 100 tisíc korun.

Soudí se třetí rok, žalobu podala Ivana
Herečka Ivana Jirešová a novinář Ondřej Höppner se o Sofii začali soudit v polovině roku 2006, případ dala k soudu matka. Žili spolu od roku 2001, krátce po narození dcery odešla Ivana v únoru 2005 za milencem.
Oba již mají nové partnery, které si vzali ve stejnou dobu. Ondřej Höppner se oženil s herečkou Monikou Zaťkovou 29. února 2008, Ivana Jirešová se vdala za zpěváka Viktora Dyka údajně poté, co se dozvěděla, že její bývalý partner chystá svatbu.

Případy, kdy soud svěří rodičům dítě do střídavé péče, přestože s ní jeden z nich nesouhlasí (v drtivé většině jsou proti matky), jsou u nás poměrně ojedinělé, ale v poslední době přibývají.
Například ve Švédsku je po rozchodu partnerů dítě svěřeno do střídavé péče automaticky a soud až poté řeší, co dál.

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Prozrazená milenka, nečekaný sok i vyřizování účtů

Seriál Ulice: Prozrazená milenka, nečekaný sok i vyřizování účtů

11. 12. | Ani adventní čas nedopřeje obyvatelům Ulice klid. Vlastimil Pešek bude bojovat se svým sokem,…

Karel Höger: Bojoval s politickými režimy, nejvíc miloval maminku

Karel Höger: Bojoval s politickými režimy, nejvíc miloval maminku

8. 12. | Karel Höger sice nepatřil mezi nejkrásnější muže stříbrného plátna, přesto ale býval označován za…

Pink, Madonna, Whitney: Které hetero hvězdy měly románek se ženou?

Pink, Madonna, Whitney: Které hetero hvězdy měly románek se ženou?

7. 12. | Řada slavných hereček a zpěvaček prošla i několika manželstvími a na veřejnosti bývají spojovány…

Seriál Ulice: Mikuláš, čert, překvapivé rozhodnutí a krize

Seriál Ulice: Mikuláš, čert, překvapivé rozhodnutí a krize

4. 12. | Po přepadení, hádkách a dramatických zvratech se tento týden v Ulici budou řešit spíš vztahy.…