Höppner: "Trestní oznámení na Jirešovou jsem nepodal!"

| Autor: Korzo | Rubrika: Celebrity

Ivana Jirešová (31) prý dostala od soudu pokutu 20 tisíc korun za to, že nepředala dceru Sofii (4) jejímu otci. Pokuta následovala po písemné výzvě, protože herečka to udělala opakovaně. Sofii má s novinářem Ondřejem Höppnerem (43) ve střídavé péči, která probíhá již od února loňského roku.


Ivana Jirešová s dcerou Sofií

Nevím, proč si Ivana vymýšlí
"Se střídavou péčí nesouhlasím. Dceru jsem nepředala, protože byla nemocná. Její otec na mě kvůli tomu podal trestní oznámení," objasnila Ivana Jirešová před několika dny Korzu důvody, proč porušuje zákon.
Novinář Ondřej Höppner exluzivně pro Korzo uvedl, že soud oběma stranám v zájmu dítěte zakázal mluvit s médii.

"Mohu k tomu říci jen to, že je dcera v naprostém pořádku, na střídavou péči, která probíhá již téměř rok, si zvykla. Na její maminku jsem žádné trestní oznámení nepodal. Proč si Ivana vymýšlí, nevím. Je přece v našem zájmu a především v zájmu dítěte, aby byly naše vztahy korektní a na úrovni," tvrdí Höppner. "Samozřejmě bych uvítal, aby byla Sofie svěřena do mé péče, ale nechci dítě připravit o matku. Nejde o nějaký konflikt, dítě má přece stejné právo na oba rodiče. Střídavá péče je kompromisem, o kterém soud rozhodl s tím, že máme oba o dceru zájem, stejné výchovné předpoklady a rodinné zázemí," říká Ondřej Höppner, který pracuje už více než deset let jako šéfredaktor různých deníků a týdeníků. V současné době se zabývá mediálním poradenstvím.

Nelžu, zavolal na mě policii
V zájmu objektivního pohledu na kauzu Korzo kontaktovalo znovu Ivanu Jirešovou. Ta o záležitosti příliš hovořit nechtěla. Přesto sdělila: "Samozřejmě že oznámení podal. Zavolal na policii hned ten den, co jsem nepředala dceru."

Střídavá péče probíhá ve dvoutýdenních intervalech bez problémů od února 2008, tedy již skoro rok. Jirešová ji podle vyjádření Höppnera začala opakovaně porušovat až s blížícími se Vánocemi.

"My se spolu o Sofinku přetahujeme. Já pochopitelně chci, aby byla v mojí péči, abych ji měla stále doma, ale soud rozhodl o střídavé péči," vysvětluje Jirešová.

Pokuta za porušování soudního rozhodnutí sice může podle zákona dosáhnout až 40 tisíc korun, ale i částka 20 tisíc je poměrně vysoká.
Ivana inkasuje za roli barmanky Lucie v seriálu Ordinace v růžové zahradě podle informací Korza za jeden natáčecí den 10 tisíc Kč, měsíčně si tedy přijde za seriál na nejméně 80 tisíc Kč. Její měsíční příjem tudíž může přesahovat 100 tisíc korun.

Soudí se třetí rok, žalobu podala Ivana
Herečka Ivana Jirešová a novinář Ondřej Höppner se o Sofii začali soudit v polovině roku 2006, případ dala k soudu matka. Žili spolu od roku 2001, krátce po narození dcery odešla Ivana v únoru 2005 za milencem.
Oba již mají nové partnery, které si vzali ve stejnou dobu. Ondřej Höppner se oženil s herečkou Monikou Zaťkovou 29. února 2008, Ivana Jirešová se vdala za zpěváka Viktora Dyka údajně poté, co se dozvěděla, že její bývalý partner chystá svatbu.

Případy, kdy soud svěří rodičům dítě do střídavé péče, přestože s ní jeden z nich nesouhlasí (v drtivé většině jsou proti matky), jsou u nás poměrně ojedinělé, ale v poslední době přibývají.
Například ve Švédsku je po rozchodu partnerů dítě svěřeno do střídavé péče automaticky a soud až poté řeší, co dál.

Další články z rubriky

Česko-Slovenský ples: Verešová a Leová zářily, Csáková šlápla vedle

Česko-Slovenský ples: Verešová a Leová zářily, Csáková šlápla vedle

20. 2. | 2 | O víkendu se v pražském Obecním domě konal Česko-Slovenský ples a známé české i slovenské tváře…

Zpěvák Tomáš Klus: Nic v sobě netutlejte, jinak vás to roztrhá

Zpěvák Tomáš Klus: Nic v sobě netutlejte, jinak vás to roztrhá

17. 2. | Tomáš Klus je úspěšný po všech stránkách. Má rodinu, umí být šťastný a daří se mu i v hudbě. Brzy…

Stárnou před očima! Takhle vypadají slavné sestry Olsenovy v pouhých 30 letech

Stárnou před očima! Takhle vypadají slavné sestry Olsenovy v pouhých 30 letech

14. 2. | 2 | Stárnout, vlastně tedy zrát, by se mělo s grácií. Když někdo dbá na to, aby neměl na těle ani gram…

Retro skandál: Baarová málem rozvrátila Burianovi manželství

Retro skandál: Baarová málem rozvrátila Burianovi manželství

5. 2. | Vlasta Burian byl snad nejbohatším umělcem své doby. Sice bavil lidi, ale sám měl nakonec smutný…