Jana a Jiří Adamcovi prožijí klasické Vánoce a netradičního silvestra

| Autor: Alka Hájková | Rubrika: Celebrity

Zatímco moderátorka zpravodajství Jana Adamcová s dětmi vánočně zdobí domov a těší se na společný Štědrý večer s rodinou a rodiči, její manžel, režisér Jiří Adamec, natáčí seriál Cesty domů, připravuje na sobotní večer zábavný charitativní projekt Srdce pro děti. Ve zbytku „volného času“ se věnuje přípravě televizního silvestra z atraktivního tropického prostředí Aquaparku v Čestlicích.Jano, pomáhají vám Jasmínka a Daník s přípravou Vánoc, nebo dokonce s pečením vánočního cukroví?

Děti už samozřejmě Vánoce vnímají, Daníkovi bude za měsíc šest let a stále mi připomíná, že chce být hlavně prospěšný. Zatím si neuvědomuje, že nejprospěšnější by byl, kdybych mu cokoli, co od něj požaduji, nemusela neustále i desetkrát opakovat. Ale pomáhá opravdu rád, a když dostane úkol, tak se mu doslova rozzáří oči. Už loni mi pomáhal s cukrovím, vykrajoval a potom i mazal marmeládou již upečené těsto a vanilkové rohlíčky obaloval v cukru. Je tomu tak samozřejmě i letos. S dědou se už společně pustili do výzdoby našeho domu a pletla se jim při tom i tříletá Jasmínka.

Jaké vánoční tradice se u vás na Štědrý den dodržují?

Přiznám se, že jsem si ve svém dětství na vesnici užila tradic až až a stejně tak i manžel, takže to s nimi nijak nepřeháníme. Spíše se snažíme dodržet takovou tu celodenní pohodu během posledních štědrovečerních příprav, pouštíme si koledy, snažíme se nenadělat moc nepořádku a večeříme přesně v 17 hodin. Podle mě je právě klid a pohoda to nejkrásnější, co můžete svým blízkým v tento den nabídnout.

Váš manžel rád vaří. Kdo u vás připravuje štědrovečerní večeři? Máte klasického kapra s bramborovým salátem?

Bramborový salát ano, kapra ne. Pangasy připravujeme pro děti a na nás dospělé čeká losos. Obalujeme je klasickým způsobem a smažíme jich hromadu, protože je po nich i během svátečních dnů velká poptávka. Druhů jídla ale bývá poměrně hodně. Štědrý večer máme totiž společný s mými rodiči a oni jsou zvyklí obvykle na pět nebo šest chodů. Už jsme to během posledních let zredukovali, ale i tak tam zbyly „bobalky“ (něco jako dukátové buchtičky, ovšem s mákem a sušenými švestkami), zelňačka, ale i houbová polévka, a pak ta ryba se salátem, ovšem pro děti s bramborovou kaši. Před tím vším je ješte česnek, samozřejmě kvůli zdraví. Původně jsme chystali ještě hrachovou polévku, ale nebyli jsme schopni to všechno sníst, i když všechno v maličkých porcích, takže už jsme od ní už upustili.
Jak a kde budete trávit konec roku?

Konec roku budu trávit s manželem v Aquaparku v Čestlicích, jen nevím, jestli se mi bude moci věnovat. Ještě přemýšlím co s dětmi, přestože rodiče mi nabídli hlídání, ale ty moje velké malé lásky mi v aquaparku budou určitě chybět. Uvidíme. Koncem ledna se pak již tradičně chystáme do tepla, kromě návštěvy kamarádů na mexickém karibském ostrově Cozumel se v rámci oslav mých nekompromisně se blížících kulatých narozenin tentokrát vypravíme prozkoumat Karibik z vice stran…

A jak se těší na závěr roku manžel, režisér Jiří Adamec? Jaké akce máte v plánu do konce roku?

Já to mám letos docela jednoduché, čeká mě hlavní silvestrovský pořad na Primě, ale ještě předtím, přesně tuto sobotu, velký a zábavný charitativní pořad SRDCE PRO DĚTI. Chtěli bychom dokázat, že večer, kdy se budeme zabývat pomocí těm nejpotřebnějším, nemusí být u obrazovky nuda.

Proč jste přijal nabídku režie silvestra 2011?

Protože tahle show má šanci být opravdu netradiční. Chceme to zkusit úplně jinak, jak to nejen u nás, ale ani ve světě ještě nikdo nezkusil… jako na plážích v Karibiku, když venku bude břečka nebo třeskutý mráz.

Dají se zveřejnit nějaké zajímavosti o tom, koho v přímém přenosu na silvestra 2011 uvidíme?

Za zajímavé považuji spojení nových talentů, které prostřednictvím televizních talentových soutěží do šoubyznysu teprve vstupují, s českými hvězdami, jakými jsou Karel Gott, Lucie Bílá, Petr Kolář a další.

Vracíte se k tomuto druhu pořadu po 10 letech?

Není to úplně celých 10 let, ale skoro… Od té doby se, pravda, mnoho věcí v televizích změnilo. Také diváci jsou trošku jiní, ale stále se rádi baví, smějí, rádi žasnou a rádi si zejména na silvestra zazpívají…takže musíme s tímhle vším počítat. To, co fantasticky fungovalo na přelomu tisíciletí na Nově, by dnes již diváky nejspíš v tak hojném počtu k obrazovkám nepřilákalo.
ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!Komentáře

Komentářů celkem: 1
pohodová rodinka, přeji hodně zdraví a štěstí astro-apatykaRenáta 20. 12. 2011 | 14:05

Další články z rubriky

Nataša Gollová: Neštastné lásky, alkohol a smrt v domově důchodců

Nataša Gollová: Neštastné lásky, alkohol a smrt v domově důchodců

23. 6. | Byla krásná, slavná a muži po ní toužili. Přesto nikdy nenašla takovou lásku, jakou hledala.…

Nicole Kidman slaví 50! Tady jsou triky, díky kterým vypadá na třicet

Nicole Kidman slaví 50! Tady jsou triky, díky kterým vypadá na třicet

22. 6. | Život není spravedlivý! Když Nicole Kidman stála frontu na mládí, dostala dvakrát přidáno. Nechce…

Oblíbené destinace slavných: Kde relaxují Pitt, Cruise nebo Mareš?

Oblíbené destinace slavných: Kde relaxují Pitt, Cruise nebo Mareš?

21. 6. | Období dovolených se nezadržitelně blíží a vy pořád nevíte, kam vyrazit? Zkuste se inspirovat u…

Krása je nesmrtelná: Modelky Z Playboye se po 30 letech znovu fotily

Krása je nesmrtelná: Modelky Z Playboye se po 30 letech znovu fotily

17. 6. | O tom, že ženy mohou skutečně zrát do krásy, už není pochyb. Několik krásek, které před třiceti…