Kateřina Hamrová: České missky? Nic moc!

| Autor: Korzo | Rubrika: Celebrity

K letošní České Miss se brzy připojí i čerstvá Miss České republiky. Názory na finalistky obou soutěží se dost liší. Podle ředitelky České a Slovenské Miss junior, jinak také moderátorky, Kateřiny Hamrové (40), se však soutěžící dívky podobají jedna druhé mnohem víc, než je zdrávo.

"Nechci, aby to vyznělo tak, že očerňuji konkurenci," upozorňuje Kateřina Hamrová. "Naše soutěže si nekonkurují, protože Miss junior je určena jen pro dívky do osmnácti let. Ale když jsem viděla všech dvanáct finalistek České Miss, měla jsem pocit, že vidím dvanáct téměř stejných dívek. Jistě, některé byly blondýny, jiné tmavovlasé, ale jinak jsem mezi nimi velký rozdíl neviděla. A totéž platí o ostatních soutěžích. Pořád prezentují stejná unifikovaná, dlouhovlasá, vystreslá ramínka na šaty."Krása je v osobitosti
Podle Hamrové není ale chyba na straně dívek.
"V různých předkolech sedí lidé, kteří mají určitý vyhraněný vkus a přesné parametry na výšku, váhu a podobně. Z toho logicky vyplývá, že finalistky jsou pak jedna jako druhá. Navíc z komerčních důvodů je zhusta líčí a češe jedna firma, takže jsou i stejně nalíčené a velmi podobně učesané. Nedovedu si představit, jak se v nich může televizní divák, který vidí dívky poprvé, vůbec zorientovat, natož pak je hodnotit. Ještě úchylnější mi připadá, když jsou v tisku prezentovány jejich retušované fotografie.Co tedy potom volí čtenáři? Dívku, nebo šikovného fotografa s dobrým počítačovým programem?" ptá se Hamrová.
Podle ní se dívky soutěží Miss junior vybírají na základě jiných kritérií.

Rozhoduje osobnost, krása a přirozený šarm.
"A také kladu velký důraz na osobitost," zdůraznila Hamrová. "Každá dívka je svým způsobem krásná a nemusí mít zrovna výšku 170 cm a míry 90-60-90. Proto v naší soutěži nejsou stanovena žádná kritéria kromě věku. Navíc jsme si stanovili jako další cíl propagaci zdravého životního stylu. Naše finalistky procházejí kurzem, ve kterém je seznamujeme se zdravými návyky. Chceme jim ukázat, že je lepší se trochu hýbat, pořádně a normálně jíst, než si pod vlivem módních trendů přivodit poškození zdraví, nebo anorexii. Skoro mně vyděsilo, kolik děvčat má už v raném věku náběh na celulitidu, i když jsou jinak štíhlé. Jsou schopné uždibovat jedno jablko denně, ale přitom ležet na gauči u seriálů."

Missky mají na skalpel dost času
V poslední době se hodně mluví o tom, že mnoho dívek na podobných soutěžích je chirurgicky vylepšeno. Kateřina Hamrová se netají tím, že si sama také nechala upravit prsa.


"Mladé tělo je při dobré péči krásné samo o sobě a na skalpel je podle mého názoru několik desítek let času," říká. "Bohužel neexistuje metoda, jak při těchto soutěžích posuzovat, co je přípustné a co už ne. Jsou přípustná rovnátka? Ano. Totéž platí o úpravě nehtů, prodlužování vlasů, bělení zubů. Obočí si upravují dnes i muži. Takže kde je ta mez? Pokud mám díry mezi zuby a nechám si udělat nové, tak se nad tím nikdo nepozastavuje. Má pak být zakázané nechat si třeba narovnat nos? Já jsem si nechala po dvou dětech upravit ňadra a vůbec se s tím netajím. Jsem ráda, že vypadám tak, abych se líbila sobě i jiným," usmívá se ředitelka juniorské soutěže krásy.

Další články z rubriky

Celebrity, které neuhlídaly plastiky: Kdo dopadl nejhůř?

Celebrity, které neuhlídaly plastiky: Kdo dopadl nejhůř?

Včera | 1 | Slavné tváře asi pociťují stárnutí víc než kdokoliv jiný. Proto je pro ně také těžší se s ním…

10 slavných žen, které po čtyřicítce vypadají lépe než ve dvaceti

10 slavných žen, které po čtyřicítce vypadají lépe než ve dvaceti

14. 10. | Čtyřicítkou život rozhodně nekončí, naopak! I v tomto věku se za vámi mohou na ulicích ohlížet muži…

Převlečte se za svázanou Kim: Hvězdě reality show Kim Kardashian už nikdo nevěří

Převlečte se za svázanou Kim: Hvězdě reality show Kim Kardashian už nikdo…

12. 10. | Před týdnem okradli zloději v Paříži na fashion weeku hvězdu reality show Kim Kardashian o šperky v…

Galerie StarDance: Kterému páru to nejvíc sluší?

Galerie StarDance: Kterému páru to nejvíc sluší?

10. 10. | O víkendu odstartovala již osmá řada oblíbeného pořadu StarDance. Známé tváře pod vedením…