Když slavní hrají slavné

| Autor: Veronika Matoušková | Rubrika: Celebrity

Filmy o slavných osobnostech, ať už hercích, politicích, královnách či podnikatelských ikonách, jsou velmi oblíbené a takřka vždy se jedná o kasovní trhák. Pojďme se podívat, jak se jiným slavným – hercům – podařilo tyto osobnosti ztvárnit.

Naomi Watts – Princezna Diana

Ani snacha královny Alžběty II. neušla zájmu filmařů. Ve filmu, který jde v těchto dnech do kin, ji ztvárnila herečka Naomi Watts, kterou si určitě vybavíte z filmu Kruh. Ačkoliv Dianě propůjčila svou tvář, zrovna ideální mínění o ní nemá. Tvrdí, že kvůli pronásledování bulváru byla královna lidských srdcí až paranoidní.

S její tváří neměly maskérky příliš práce, po patřičné úpravě vlasů se jí velmi podobala. A její postava musela projít fyzickou přeměnou. Na to jsou ale herci zvyklí. Nicméně ani tam, kde tento film už v kinech běží, na něj nikdo ódy nepěje. Inu, nechme se překvapit a dopřejme si ten luxus udělat si na něj vlastní názor.

Katie Holmes: Jackie Kennedy

Bývalá manželka Toma Cruise, šmrncovní brunetka, ztělesnila další ikonu. Díky práci maskérů a kostymérek je proměna tak dokonalá, že brada spadla i těm, kteří si Katie do této role neuměli představit a argumentovali jejím „holčičkovstvím,“ zatímco Jackie byla lady.

Sama Katie k tomu v jednom rozhovoru řekla: „Viděla jsem obrovskou příležitost, jak se vymanit z kategorie věčné holčičky. A to se, díky bohu a této roli, opravdu podařilo.“ Jejího partnera ztělesnil Greg Kinnear, kterého si nejspíš vybavíte jako homosexuálního malíře Simona z Lepší už to nebude.

Michelle Williams: Marilyn Monroe

Vdova po skvělém herci, Heathu Ledgerovi, ztělesnila jinou herečku – tu, díky které si snad každá žena touží obléct bílé šaty nad kolena, našpulit rudé rtíky a nechat vítr, aby je mírně přizvedl. Ano, řeč je samozřejmě o legendární Marilyn Monroe, kterou kromě jiného proslavila i typická „kytarová“ postava.

Aby jí Michelle dosáhla, oblékla si speciální kalhotky „s vycpávkami“ – zlí jazykové tvrdí, že podobný kousek použila i královská švagrová na svatbě vévodů z Cambridge. Pokud jste si lámali hlavu, která zpěvačka Marilyn ve filmu nazpívala, pak vězte, že slyšíte hlas samotné Michelle Williams.

Meryl Streep: Železná Lady (Margaret Thatcher)

Ačkoli hlavní protagonistka dostala za svou roli Oscara, kritici film přijali s rozpaky. Vyčítají mu nepřesnosti, pohrávání si s fakty, překrucování historických událostí. Nejvíce „trpí“ ti, kteří dobře znají životopis bývalé britské premiérky, a ti, kteří ji dodnes považují za původce všeho zla.

Naopak proti tomu samotný výkon Meryl Streep obdivují všichni. Nazývají ji Chameleonem, protože se s každou rolí totálně promění tak, aby ji zahrála co nejlépe (vzpomeňte třeba na její výkon v muzikálu Mamma mia a srovnejte s výkonem v roli Margaret Thatcher…. Skoro nepředstavitelné, že jde o jednu herečku, že?)

Helen Mirren: Královna Alžběta II.

Další oscarový výkon. Tentokrát soška putovala do rukou herečky Helen Mirren. Natolik mistrně ztvárnila královnu v nelehkém období těsně po smrti princezny z Walesu. Tento film přijali nadšeně jak diváci, tak kritici. Povedlo se jí vtělit se do panovnice tak přesvědčivě, že herecké nejvyšší ocenění na sebe nenechalo čekat.

Pro mnoho lidí je Helen Mirren „královštější než královna“. Ta totiž odmítla splnit sen desetiletému mongoloidnímu chlapci s rakovinou, který vyslovil poslední přání: dát si pověstný čaj o páté s panovnicí v Buckinghamském paláci. Odmítla s odůvodněním, že ve svém nabitém programu nenajde skulinku.

Helen Mirren se tuto skutečnost dozvěděla, a okamžitě zjednala nápravu. Pozvala chlapce i s rodinou do divadla na představení Audience, kde také hraje královnu. Aby dojem byl dokonalý, pozvala celou rodinu do zákulisí, kde jej nechala si pohrát s jejím pejskem, a dokonce mu udělila královský řád. „Ani na chvíli nevypadla z role, bylo to úžasné, Mark je šťastný a o to šlo,“ konstatoval dojatě jeho otec.

Ashton Kutcher – Steve Jobs

Bývalého manžela Demi Moore asi většina z nás zná z komedií jako Samec či Hele, vole, kde mám káru. Jeho životní rolí se ale stala role novodobé ikony současného technického světa. Snad každý zná Steva Jobse, otce značky Apple.

Na rozdíl od Naomi Watts, Ashton Kutcher svou postavu obdivuje a uznává. „Hrát Stevea Jobse je pro mě ohromná výzva, protože je to člověk, kterého maximálně uznávám a obdivuji. Každý herec pozná, co je jeho životní role, a já už to vím. Pro mě to je Steve Jobs.“

Chcete vidět, jak se se svou životní rolí popral? Pak zamiřte do kin, kde tento snímek běží od 15. 8., a udělejte si na jeho výkon vlastní názor. Určitě nebudete litovat.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Sexy jako rodiče! Syn Madonny nebo Beckhama vás dostane

Sexy jako rodiče! Syn Madonny nebo Beckhama vás dostane

Včera | 1 | Slavným filmovým i hudebním tvářím roste nová konkurence, která jednou bude stát za hřích. Někteří…

Radovánky ve sněhu: Jak si zimu užívají Solaříková, Verešová nebo Krainová?

Radovánky ve sněhu: Jak si zimu užívají Solaříková, Verešová nebo Krainová?

13. 1. | Zima se konečně umoudřila a nadělila nám pořádné sněhové závěje, a to nejen na horách, ale i ve…

Jak zestárli muži ze Sexu ve městě?

Jak zestárli muži ze Sexu ve městě?

4. 1. | 1 | Když v roce 1998 vstoupil na obrazovky seriál Sex ve městě, zřejmě nikdo nečekal, jak velký úspěch…

8 zásadních událostí, které zahýbaly showbyznysem v roce 2016

8 zásadních událostí, které zahýbaly showbyznysem v roce 2016

16. 12. 2016 | Co zajímavého se letos dělo v českém showbyznysu? Koho bulvár roznesl na kopytech? Kdo zemřel a kdo…