LÍDA BAAROVÁ: Žena, kterou zničila vlastní krása

| Autor: KF | Rubrika: Celebrity

Díky své mimořádné kráse a hereckému talentu mohla Lída Baarová dobýt Hollywood. Bohužel udělala jednu zásadní chybu: Zamilovala se do nesprávného muže…

Narodila se v rodině pražského úředníka Karla Babky operní pěvkyně Ludmily Babkové, rozené Starostové. V roce 1924 začala studovat gymnázium a posléze přešla na konzervatoř. V sedmnácti letech natočila svůj první film Kariéra Pavla Čamrdy. Díky tomu sice musela opustit konzervatoř (studenti měli zakázáno hrát ve filmech), ale stala se hvězdou. Od té doby už vystupovala pouze pod pseudonymem Lída Baarová. Od roku 1931 – do roku 1941 natočila neuvěřitelných 31 filmů a až na výjimky všechny byly kasovními trháky. Jméno Baarová se stalo synonymem úspěchu. Měla nespočet nápadníků, které uhranula její dokonalá tvář a tajemné charisma.

Krása české divy zamotala hlavu i druhému muži třetí říše, ministru propagandy Josephu Goebbelseovi. Goebbels byl sice pověstný svými milostnými aférkami, ale do Baarové se zamiloval opravdu upřímně a vášnivě. Chtěl opustit ženu a dokonce rezignovat na svou funkci. Baarová dostala nabídku z Hollywoodu, ale nepřijala ji (údajně kvůli Goebbesovi).

Magda Goebbelsová však intervenovala u Hitlera, aby promluvil jejímu manželovi do duše, a rozvod zakázal. Hitler Goebbelsovu rezignaci nepřijal, pohrozil mu a nařídil, že se musí Baarové vzdát. Ghoebbelsovi nezbylo nic jiného, než poslechnout. Baarová odešla v roce 1941 do Itálie, kde natočila dalších 23 filmů. Koncem války se vrátila do Prahy.

Po válce byla obviněna s kolaborace, podobně jako např. její přítelkyně Adina Mandlová (ta měla údajný poměr s říšským protektorem K. H. Frankem – v tomto případě to však pravda nebyla).

Při výsleších Baarová svůj poměr s Goebbelsem prvně popírala, pak ale vše přiznala. Tvrdila, že ho skutečně milovala. Po propuštění z vězení, v roce 1947, se provdala za loutkáře Jana Kopeckého (potomka slavné loutkářské rodiny Kopeckých a synovce komunistického ministra informací Václava Kopeckého). Se svým mužem objížděla Československo a hrála loutkové divadlo. Se slávou filmové hvězdy byl navždy konec.

V roce 1948 emigrovala do Rakouska, kde se podruhé provdala, tentokrát za lékaře Kurta Lundwalla. I v Rakousku se snažila prosadit u filmu, ale vzhledem k její minulosti se to už nikdy nepodařilo. Deprese a životní neúspěch utápěla čím dál častěji v alkoholu. Zemřela v osamění a zapomenutá v roce 2000.

Stín zlého osudu dopadl i na rodinu Lídy Baarové. Její matka neunesla tíhu okolností a tlak, který na ní byl kvůli prohřeškům dcery vyvíjen. Zemřela na následky infarktu během policejního výslechu v roce 1945. Lídina sestra Zorka, také nadějná herečka, o rok později spáchala sebevraždu...

Prohlédněte si galerii a připomeňte si, jak šel čas s herečkou, o které by se bez nadsázky dalo říci, že její krása byla smrtící.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Pryč s jo-jo efektem: Tyhle hvězdy s ním zatočily

Pryč s jo-jo efektem: Tyhle hvězdy s ním zatočily

Dnes | Na světě je jen hrstka žen, které mají to štěstí, že se nepotřebují hlídat a pořád mají dobrou…

Zemřela Věra Špinarová: Tohle byly její 3 největší hity

Zemřela Věra Špinarová: Tohle byly její 3 největší hity

27. 3. | 5 | Ve věku 65 let zemřela česká zpěvačka Věra Špinarová s nezaměnitelným hlasem. K úmrtí došlo v…

Míla Myslíková z Jak utopit doktora Mráčka: Nechtěla prát ponožky, radši zůstala sama

Míla Myslíková z Jak utopit doktora Mráčka: Nechtěla prát ponožky, radši…

24. 3. | Míla Myslíková byla jednou z nejoblíbenějších českých hereček. O co víc měla štěstí v pracovní…

8 rad Terezy Maxové: Jak být po čtyřicítce krásná a v pohodě

8 rad Terezy Maxové: Jak být po čtyřicítce krásná a v pohodě

22. 3. | 1 | Modelka Tereza Maxová oslaví v létě sedmačtyřicáté narozeniny, její věk by jí však nikdo nehádal.…