LÍDA BAAROVÁ: Žena, kterou zničila vlastní krása

| Autor: KF | Rubrika: Celebrity

Díky své mimořádné kráse a hereckému talentu mohla Lída Baarová dobýt Hollywood. Bohužel udělala jednu zásadní chybu: Zamilovala se do nesprávného muže…

Narodila se v rodině pražského úředníka Karla Babky operní pěvkyně Ludmily Babkové, rozené Starostové. V roce 1924 začala studovat gymnázium a posléze přešla na konzervatoř. V sedmnácti letech natočila svůj první film Kariéra Pavla Čamrdy. Díky tomu sice musela opustit konzervatoř (studenti měli zakázáno hrát ve filmech), ale stala se hvězdou. Od té doby už vystupovala pouze pod pseudonymem Lída Baarová. Od roku 1931 – do roku 1941 natočila neuvěřitelných 31 filmů a až na výjimky všechny byly kasovními trháky. Jméno Baarová se stalo synonymem úspěchu. Měla nespočet nápadníků, které uhranula její dokonalá tvář a tajemné charisma.

Krása české divy zamotala hlavu i druhému muži třetí říše, ministru propagandy Josephu Goebbelseovi. Goebbels byl sice pověstný svými milostnými aférkami, ale do Baarové se zamiloval opravdu upřímně a vášnivě. Chtěl opustit ženu a dokonce rezignovat na svou funkci. Baarová dostala nabídku z Hollywoodu, ale nepřijala ji (údajně kvůli Goebbesovi).

Magda Goebbelsová však intervenovala u Hitlera, aby promluvil jejímu manželovi do duše, a rozvod zakázal. Hitler Goebbelsovu rezignaci nepřijal, pohrozil mu a nařídil, že se musí Baarové vzdát. Ghoebbelsovi nezbylo nic jiného, než poslechnout. Baarová odešla v roce 1941 do Itálie, kde natočila dalších 23 filmů. Koncem války se vrátila do Prahy.

Po válce byla obviněna s kolaborace, podobně jako např. její přítelkyně Adina Mandlová (ta měla údajný poměr s říšským protektorem K. H. Frankem – v tomto případě to však pravda nebyla).

Při výsleších Baarová svůj poměr s Goebbelsem prvně popírala, pak ale vše přiznala. Tvrdila, že ho skutečně milovala. Po propuštění z vězení, v roce 1947, se provdala za loutkáře Jana Kopeckého (potomka slavné loutkářské rodiny Kopeckých a synovce komunistického ministra informací Václava Kopeckého). Se svým mužem objížděla Československo a hrála loutkové divadlo. Se slávou filmové hvězdy byl navždy konec.

V roce 1948 emigrovala do Rakouska, kde se podruhé provdala, tentokrát za lékaře Kurta Lundwalla. I v Rakousku se snažila prosadit u filmu, ale vzhledem k její minulosti se to už nikdy nepodařilo. Deprese a životní neúspěch utápěla čím dál častěji v alkoholu. Zemřela v osamění a zapomenutá v roce 2000.

Stín zlého osudu dopadl i na rodinu Lídy Baarové. Její matka neunesla tíhu okolností a tlak, který na ní byl kvůli prohřeškům dcery vyvíjen. Zemřela na následky infarktu během policejního výslechu v roce 1945. Lídina sestra Zorka, také nadějná herečka, o rok později spáchala sebevraždu...

Prohlédněte si galerii a připomeňte si, jak šel čas s herečkou, o které by se bez nadsázky dalo říci, že její krása byla smrtící.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Sexy jako rodiče! Syn Madonny nebo Beckhama vás dostane

Sexy jako rodiče! Syn Madonny nebo Beckhama vás dostane

Včera | 1 | Slavným filmovým i hudebním tvářím roste nová konkurence, která jednou bude stát za hřích. Někteří…

Radovánky ve sněhu: Jak si zimu užívají Solaříková, Verešová nebo Krainová?

Radovánky ve sněhu: Jak si zimu užívají Solaříková, Verešová nebo Krainová?

13. 1. | Zima se konečně umoudřila a nadělila nám pořádné sněhové závěje, a to nejen na horách, ale i ve…

Jak zestárli muži ze Sexu ve městě?

Jak zestárli muži ze Sexu ve městě?

4. 1. | 1 | Když v roce 1998 vstoupil na obrazovky seriál Sex ve městě, zřejmě nikdo nečekal, jak velký úspěch…

8 zásadních událostí, které zahýbaly showbyznysem v roce 2016

8 zásadních událostí, které zahýbaly showbyznysem v roce 2016

16. 12. 2016 | Co zajímavého se letos dělo v českém showbyznysu? Koho bulvár roznesl na kopytech? Kdo zemřel a kdo…