Miss Junior proti anorexii

| Autor: redakce | Rubrika: Celebrity

Anorexie nebo bulimie je při pohledu na mladé dívky, které vstupují do světa modelingu častou otázkou. „Ale představa, že na často ještě nezletilé dívky je vyvíjen jakýsi nátlak, aby hubly jakýmikoli prostředky je mylná,“ konstatuje Denisa Cábalová z agentury Pretia, která je partnerem letošní Miss Junior ČR.

„Dívky, které za sebou zavírají dveře se slovy: Budu určitě držet dietu, abych ještě zhubla, hned zabrzdíme. S mírami 90 – 60 – 87, které například mají, jsou dost štíhlé na to, aby se mohly ukázat na molu i v plavkách. Jejich problém je v jejich sebevědomí. Mají pocit, že ty druhé dívky, co jsou s nimi na castingu vypadají lépe. Neuvědomují si ale, že být dokonalá vůbec nesouvisí s hubeností,“ říká Denisa Cábalová. „Snažíme se to proto vysvětlit jim samotným i jejich rodičům.“ Každá z dívek, chce-li se stát modelkou, musí pro v agentuře Pretia projít kurzem. V něm se učí zdravému sebevědomí, asertivitě, vystupování a hlavně zdravé životosprávě, správnému cvičení či joze. „Diety jsou u nás zakázané,“ tvrdí Cábalová. „Dívkám naopak ukazujeme fotografie modelek, které měly krásnou postavu a také mnoho nabídek na módní přehlídky a fotografování. A pak také jejich fotografie, když podlehly anorexii či bulimii a jejich práce v modelingu právě z tohoto důvodu skončila. Naše rada dívkám, které touží po životě modelky tedy je: Nenechte si říkat nikým ze světa showbyznysu, jaké máte být. Je to váš svět a hlavně vaše zdraví. Být úspěšnou modelkou neznamená být hubená, ale mít osobní charisma.“

Miss Junior ČR jako značka se proto rozhodla aktivně pomáhat na poli boje proti anorexii a bulimii. V současné době proto vzniká projekt s názvem STOP – A (Stop Anorexii), jehož cílem je spolupráce s renomovanými odborníky a edukace mladých lidí, zejména dívek, ke kterým má v souvislosti se soutěží Miss Junior nejblíže. Svou činností hodlá přispět k nápravě pomýleného idolu krásy, tj. krásná a uznávaná dívka nemusí být přehnaně štíhlá, ale jen štíhlá. Anorexie a bulimie není cestou ke slávě v modelingu, ale naopak – může zničit všechny šance dobít svět.


MISS JUNIOR ČR JDE DO FINÁLE
Finále prestižní soutěže o nejkrásnější dívku ve věku 15. až 18. let České republiky, Miss Junior ČR, se koná už dnes 19. října 2005 od 20.00 hodin v Národním domě na Vinohradech v Praze 3. Letošní, již šestý ročník, pořádá akciová společnost Erinor.
Cílem Miss Junior je navrhnout mladým lidem takovou náplň volného času, která by uspokojovala jejich ambice a podporovala zdravé sebevědomí. Miss Junior je volbou pro dívky, které se chtějí dále vzdělávat a zároveň je láká svět modelingu, rády se baví, oblékají a líčí.

Co čeká dívky na finálovém galavečeru?
Miss Junior ČR má obdobné soutěžní prvky jako miss „dospělá“. Soutěžící krásky absolvují rozhovor s moderátorem, volnou disciplinu, promenádu v plavkách a samozřejmě módní přehlídku. Vítězky získají smlouvu s modelingovou agenturou, zájezd, exkluzivní oblečení a obuv, kurz v jazykové škole, kurz potápění, kosmetické balíčky apod.

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Rvačka v Coolně, loupežné přepadení a pěkná lekce

Seriál Ulice: Rvačka v Coolně, loupežné přepadení a pěkná lekce

20. 11. | V Ulici se tentokrát budou odehrávat drsná dramata. V Coolně dojde ke rvačce a obyvatelé Ulice…

Antonie Hegerlíková: Chtěla být v klášteře, nakonec se podruhé vdala v 70

Antonie Hegerlíková: Chtěla být v klášteře, nakonec se podruhé vdala v 70

17. 11. | Seriál F. L. Věk ze sedmdesátých let minulého století zná asi každý. Maminku F. L. Věka si zahrála…

Proslavily je, a stejně je nesnášejí: Za které role se herci stydí?

Proslavily je, a stejně je nesnášejí: Za které role se herci stydí?

16. 11. | Zřejmě každá slavná herecká osobnost má na svém kontě nějakou roli, kterou by zpětně raději…

Seriál Ulice: Vloupání, velký podvod i nečekaná žárlivost

Seriál Ulice: Vloupání, velký podvod i nečekaná žárlivost

13. 11. | I když je Ulice poměrně klidné místo k žití, občas i tady dojde ke zločinu. Co se stane tentokrát a…