Stále krásná Demi Moore oslaví 50. narozeniny

| Autor: Bohumil Pražský | Rubrika: Celebrity

Americká herečka Demi Moore, jeden z hollywoodských sexsymbolů devadesátých let, oslaví letos v listopadu své již 50. narozeniny.Demi Moore, rodným jménem Demi Gene Guynes, se narodila 11.11.1962 v americkém státě Nové Mexiko ve městě Roswell. Pocházela z chudých poměrů a její dětství zrovna příliš šťastné nebylo. Její biologický otec Charles Harmon opustil její matku Virginii ještě před Demiiným narozením. Se svým druhým otcem Danny Guynesem se rodina velmi často stěhovala z místa na místo, takže najít si nějaké stálé přátele bylo pro Demi velmi obtížné. Její nevlastní otec byl navíc každou chvíli bez práce, podléhal hazardním hrám a alkoholu, kterému holdovala i její matka.

Není proto divu, že v šestnácti letech opustila rodný dům i školu, aby se co nejdříve postavila na vlastní nohy. Odjela do Evropy, kde se začala živit jako modelka. Krátce na to se seznámila s hudebníkem a rockerem Freddy Mooreem, za kterého se v roce 1980 provdala a jehož příjmení přijala za své. V témže roce její nevlastní otec Danny spáchal sebevraždu.

Manželství s Freddy Mooreem vydrželo pět let a v roce 1985 skončilo rozvodem. Příjmení si však ponechala, jelikož se v té době již dostávala do povědomí veřejnosti jako herečka. K herectví ji přivedla kamarádka Nastassja Kinski, jejíž dětství a cesta ke slávě se s tou Demiinou velmi podobala. Svůj filmový debut absolvovala Demi ve snímku Choices z roku 1981. Krátce na to se objevila v hororu Parazit a menší roli si zahrála i ve snímku Lékařská akademie z roku 1982.

Její první hlavní rolí byla role rockové zpěvačky ve filmu Žádná maličkost z roku 1984. Do širšího povědomí se dostala o rok později svou rolí ve snímku Eliášův oheň, kde se při natáčení sblížila s Emiliem Estevezem, se kterým následně prožila tříletý vztah. Ten skončil v roce 1987, kdy se Demi provdala podruhé. Jejím vyvoleným nebyl nikdo jiný než Bruce Willis, po jehož boku začala její kariéra závratně stoupat.Když se v roce 1990 objevila po boku Patricka Swayze ve filmu Duch, byla rázem jednou z nejznámějších hereček hvězdného Hollywoodu. Ohromující úspěch filmu jí otevřel dveře k nejatraktivnějším ženským rolím té doby. Z následných filmů, které zaznamenaly u diváků úspěch, jmenujme například snímek Pár správných chlapů s Tomem Cruisem a Jackem Nicholsonem, či romantické drama Neslušný návrh s Robertem Redfordem a Woody Harrelsonem.

Manželství s Brucem Willisem trvalo do roku 2000, avšak před rozvodem žili již dva roky odděleně. Společně mají tři dcery - Rumer Willis (nar. 1988), Scout LaRue Willis (nar. 1991) a Tallulah Belle Willis (nar. 1994). Do dnešního dne však zůstali přáteli.

Herecké úspěchy, které Demi zaznamenala v první polovině 90. let, se od té doby již nezopakovaly. Její kariéra šla pomalu dolů, avšak kvůli svému rozvodovému řízení plnila stále první stránky novin. O malém hereckém comebacku se začalo mluvit až v roce 2003 v souvislosti se snímkem Charlieho andílci: Na plný pecky a následně v roce 2007 díky filmu Brilantní plán z roku 2007, kde ztvárnila hlavní roli po boku slavného Michaela Cainea. Více než před kamerou se Demi daří v roli filmové producentky, kde zaznamenala již několik úspěchů.

V poslední době plní slavná herečka stránky novin a časopisů opět – tentokrát kvůli rozvodu s o šestnáct let mladším hercem Ashtonem Kutcherem, za kterého se provdala v roce 2005. Jejich rozvodové řízení ještě zdaleka není u konce a na obzoru se v Demiině životě rýsuje další muž – novozélandský herec Martin Henderson (37). Proto je velmi pravděpodobné, že stále krásná Demi Moore bude plnit stránky bulváru ještě hodně dlouho.

Demi Moore v roce 1985
Demiin první manžel Freddy Moore (vlevo)
Demi Moore ve filmu Wisdom z roku 1986
Film Duch z roku 1990 odstartoval její kariéru naplno
Nahá Demi v pokročilém stupni těhotenství se v roce 1991 objevila na titulní straně magazínu Vanity Fair
Neslušný návrh (1993)
Striptýz (1996)
G.I. Jane (1997)
Demi s druhým manželem Brucem Willisem
Třetím manželem Demi Moore se stal herec Ashton Kutcher
Novozélandský herec Martin Henderson


Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Nataša Gollová: Neštastné lásky, alkohol a smrt v domově důchodců

Nataša Gollová: Neštastné lásky, alkohol a smrt v domově důchodců

23. 6. | Byla krásná, slavná a muži po ní toužili. Přesto nikdy nenašla takovou lásku, jakou hledala.…

Nicole Kidman slaví 50! Tady jsou triky, díky kterým vypadá na třicet

Nicole Kidman slaví 50! Tady jsou triky, díky kterým vypadá na třicet

22. 6. | Život není spravedlivý! Když Nicole Kidman stála frontu na mládí, dostala dvakrát přidáno. Nechce…

Oblíbené destinace slavných: Kde relaxují Pitt, Cruise nebo Mareš?

Oblíbené destinace slavných: Kde relaxují Pitt, Cruise nebo Mareš?

21. 6. | Období dovolených se nezadržitelně blíží a vy pořád nevíte, kam vyrazit? Zkuste se inspirovat u…

Krása je nesmrtelná: Modelky Z Playboye se po 30 letech znovu fotily

Krása je nesmrtelná: Modelky Z Playboye se po 30 letech znovu fotily

17. 6. | O tom, že ženy mohou skutečně zrát do krásy, už není pochyb. Několik krásek, které před třiceti…