Úmrtí slavných: Opustili nás v roce 2014...

| Autor: Vivienne S. | Rubrika: Celebrity

Oscar de la Renta, Joan Collins, Lauren Bacall, Peaches Geldof, L'Wren Scott, Ariel Šaron, Iveta Bartošová, Pavel Landovský, Otakar Brousek starší, Miroslav Hlinka, Petr Skoumal a řada dalších slavných českých i zahraničních osobností nás bohužel v roce 2014 opustila a odebrala se na věčný spánek...

Robin Williams

Ve věku třiašedesáti let zemřel výborný americký herec Robin Williams, jehož proslavily například filmy Dobrý Will Hunting, Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, nebo Společnost mrtvých básníků. Podle policie se Williams oběsil ve svém domě nedaleko amerického San Franciska. V posledních letech trpěl depresemi, bojoval se závislostí na alkoholu a počínajícím Alzheimerem. Jen několik týdnů před svou smrtí nastoupil na odvykací léčbu. Na klinice v Minnesotě pobyl několik týdnů. Podle jeho přátel ale nebral drogy ani neholdoval alkoholu. Léčba mu prý měla pomoci odstranit příznaky přepracovanosti.

Iveta Bartošová

Populární zpěvačka Iveta Bartošová spáchala sebevraždu skokem pod vlak 29. dubna 2014. Bylo jí 48 let. Neštěstí se stalo v Uhříněvsi, kde zpěvačka žila se svým manželem Josefem Rychtářem. S tím měla právě tento den oslavit jeho narozeniny. Zpěvačka se ale místo toho rozhodla navždy skoncovat se svým životem. Smrt zpěvačky Bartošové vyvolala značný mediální ohlas jak u seriózních médií, tak samozřejmě i na poli tisku bulvárního.

Petr Hapka

Geniální český skladatel odešel do hudebního nebe na konci listopadu. Po operaci kyčle trpěl Hapka Alzheimerovou chorobou, která se u něj projevila jako následek celkové anestezie. Petr Hapka podlehl zápalu plic, který se u něj rozvinul díky jeho dlouhodobé imobilitě.

Philip Seymour Hoffman

Talentovaný herec a držitel Oscara zemřel po předávkování drogami a byl nalezen v jeho bytě v New Yorku. Mezi slavné a skvělé filmy, ve kterých hrál patří Hříšné noci, Big Lebowski, Mistr, Piráti na vlnách, Soukromá válka pana Wilsona, Magnolia nebo Talentovaný pan Ripley a řada dalších. Naposledy si zahrál v sérii Hunger Games.

Vévodkyně z Alby

Ve věku 88 let zemřela jedna z nejbohatších evropských šlechtičen, španělská vévodkyně z Alby. Majitelka nejvíce šlechtických titulů na světě zemřela v nemocnici v Seville, kam ji převezli kvůli zápalu plic. Vévodkyně byla hlavou přes 500 let starého rodu. Byla sedminásobnou vévodkyní, čtyřiadvacetinásobnou markýzou a dvaadvacetinásobnou hraběnkou. Mezi vzdálenými příbuznými měla i Winstona Churchilla a královnu Alžbětu II.

Eli Wallach

Ve věku uctihodných 98 let zemřel herec Eli Wallach, který se proslavil rolí padoucha Calvery ve westernu Sedm statečných. Zahrál si také jednu z hlavních rolí ve snímku Hodný, zlý a ošklivý, a ve třetím dílu série mafiánského Kmotra.

Věra Tichánková

Známá česká herečka, držitelka Ceny Thálie za celoživotní mistrovství a přínos žánru a v neposlední řadě i manželka herce Jana Skopečka odešla do hereckého nebe po dlouhých zdravotních problémech ve svých 93 letech. Trpěla těžkou formou cukrovky a v nedávné době také prodělala zápal plic.

Václav Sloup

Ve věku 78 let dožil v domově důchodců v Libochovicích filmový a divadelní herec Václav Sloup. Diváci si jej pamatují třeba z rolí v seriálu Chalupáři, z filmů o Petru Vokovi, či ze snímků Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem, nebo ze seriálu Ulice a mnoha dalších.

Foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Nataša Gollová: Neštastné lásky, alkohol a smrt v domově důchodců

Nataša Gollová: Neštastné lásky, alkohol a smrt v domově důchodců

Dnes | Byla krásná, slavná a muži po ní toužili. Přesto nikdy nenašla takovou lásku, jakou hledala.…

Nicole Kidman slaví 50! Tady jsou triky, díky kterým vypadá na třicet

Nicole Kidman slaví 50! Tady jsou triky, díky kterým vypadá na třicet

Včera | Život není spravedlivý! Když Nicole Kidman stála frontu na mládí, dostala dvakrát přidáno. Nechce…

Oblíbené destinace slavných: Kde relaxují Pitt, Cruise nebo Mareš?

Oblíbené destinace slavných: Kde relaxují Pitt, Cruise nebo Mareš?

21. 6. | Období dovolených se nezadržitelně blíží a vy pořád nevíte, kam vyrazit? Zkuste se inspirovat u…

Krása je nesmrtelná: Modelky Z Playboye se po 30 letech znovu fotily

Krása je nesmrtelná: Modelky Z Playboye se po 30 letech znovu fotily

17. 6. | O tom, že ženy mohou skutečně zrát do krásy, už není pochyb. Několik krásek, které před třiceti…