Vyhlášení 21. ročníku prestižní soutěže MISS České republiky

| Autor: redakce | Rubrika: Celebrity

V neděli 22. března 2009 byl na tiskové konferenci v Praze vyhlášen již 21. ročník prestižní soutěže MISS České republiky. Dívky se mohou přihlásit do konce dubna na webových stránkách www.miss-cr.cz. Finále soutěže MISS České republiky se bude konat 24. října 2009 v hotelu Clarion v Praze.

Už v listopadu odletí vítězka reprezentovat Českou republiku na Miss World 2009 do Jihoafrické republiky. V rámci soutěže MISS České republiky se toho v letošním roce hodně změnilo – vlastníkem se stala společnost CENTRAL GROUP a prezidentkou Taťána Kuchařová. Navíc se soutěž změnila na nekomerční akci spolupracující s ČESKOU TELEVIZÍ, kdy veškerý výtěžek bude vždy plně věnován na konkrétní charitativní účely určené dětem.ČESKÁ TELEVIZE bude vysílat v tomto roce dva celovečerní pořady související s MISS České republiky. V sobotu 11. dubna bude vysílat celovečerní zábavný vyhlašovací pořad, který budou společně uvádět Karel Gott a Lucie Bílá. Druhým a hlavním pořadem, který bude televize ohledně MISS České republiky vysílat, bude přímý přenos finále, které se uskuteční v sobotu 24. října.

Ve vyhlašovacím pořadu se objeví vedle Karla Gotta, Lucie Bílé a dřívějších vítězek a finalistek MISS České republiky také mnoho zajímavých hostů. Kromě jiných Jiří Korn a 4TET, Jiří Bartoška, Petr Janda, Marie Rottrová, Petr Vondráček, Ondřej Brzobohatý, Jan Čenský a další. V rámci večera pak nová prezidentka MISS České republiky Taťána Kuchařová vyhlásí již 21. ročník této prestižní soutěže.

Dívky, které budou mít zájem o účast v soutěži, se budou moci přihlásit do konce dubna. Do soutěže se může přihlásit každá dívka, která je narozena v letech 1985 - 1992, je bezdětná, svobodná, není rozvedená a dosud se nezúčastnila finále MISS České republiky. V průběhu května budou probíhat castingy, které se uskuteční v Praze, Brně a Ostravě. Osmnáct vybraných semifinalistek bude následně představeno médiím v červnu. V průběhu letních měsíců bude probíhat příprava dívek na semifinále, které se uskuteční během jejich zahraniční cesty.

Dvanáct dívek, které odborná porota vybere do finále, bude představeno médiím v září. Od začátku října pak bude probíhat v médiích kampaň na finálový večer a volba MISS Sympatie, pro kterou budou hlasovat diváci a čtenáři mediálních partnerů soutěže. Vítězku MISS České republiky a dvě Vicemiss bude v rámci finálového večera volit dvacetičlenná porota, které bude předsedat Taťána Kuchařová.

Pro vítězky a finalistky soutěže jsou připraveny ceny v mnohamilionové hodnotě. Mezi nimi i luxusní sportovní vůz Audi TT, roční užívání zařízených luxusních bytů od CENTRAL GROUP v Praze, dále užívání limuzín Audi A8 s řidičem k dispozici 24 hodin denně, luxusní zájezdy a mnoho dalších cen. Pro vybrané finalistky je samozřejmostí i exkluzivní smlouva s mezinárodní modelingovou agenturou a účast na prestižních světových soutěžích – Miss World, Miss International, Miss Europe a dalších.

Společnost CENTRAL GROUP byla při minulém ročníku jedním z hlavních partnerů soutěže. To jí přivedlo k myšlence soutěž odkoupit a změnit její pojetí na nekomerční akci. Vstupem nového vlastníka se zásadně změnilo i vedení soutěže. Prezidentkou MISS České republiky se stala topmodelka a vítězka nejprestižnější soutěže Miss World Taťána Kuchařová. Ředitelem soutěže byl jmenován Jiří Adamec, významný český režisér a dlouholetá vůdčí osobnost realizačního týmu MISS České republiky. Do soutěže se vrátil i Miloš Zapletal, který MISS České republiky založil a 20 let ji vedl. Nyní zde působí jako hlavní odborný poradce.

Příchodem nového vlastníka se zásadně posunula koncepce a pojetí soutěže. MISS České republiky se změnila na nekomerční akci. Veškerý výtěžek z této soutěže, po odečtení provozních a pořizovacích nákladů, půjde vždy plně na charitativní účely určené dětem. Výtěžek se bude dělit mezi tři charitativní projekty – Nadační fond pro zdraví dětí, Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci a charitativní projekt Pomozte dětem!, který probíhá pod záštitou ČESKÉ TELEVIZE.


Hlavní rozdíly nové koncepce MISS České republiky od dřívějšího pojetí této soutěže:
- nový vlastník se silným kapitálovým zázemím a nové vedení soutěže v čele s Taťánou Kuchařovou
- prestižní nekomerční akce, kdy veškerý výtěžek půjde vždy plně na - konkrétní charitativní účely určené dětem
- spolupráce s konzervativními médii – ČESKÁ TELEVIZE, Rádio IMPULS, mediální skupina MAFRA (deník MF DNES, server iDNES.cz), JCDecaux a další
- dva celovečerní pořady v ČESKÉ TELEVIZI – vyhlašovací večer 11. dubna a finálový večer 24. října 2009
- přesun finále soutěže z jarního na podzimní období
- záměrně výrazně menší počet partnerů soutěže a důraz na prestiž značek partnerů

zdroj: MISS České republiky
www.miss-cr.cz.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Nataša Gollová: Neštastné lásky, alkohol a smrt v domově důchodců

Nataša Gollová: Neštastné lásky, alkohol a smrt v domově důchodců

Dnes | Byla krásná, slavná a muži po ní toužili. Přesto nikdy nenašla takovou lásku, jakou hledala.…

Nicole Kidman slaví 50! Tady jsou triky, díky kterým vypadá na třicet

Nicole Kidman slaví 50! Tady jsou triky, díky kterým vypadá na třicet

Včera | Život není spravedlivý! Když Nicole Kidman stála frontu na mládí, dostala dvakrát přidáno. Nechce…

Oblíbené destinace slavných: Kde relaxují Pitt, Cruise nebo Mareš?

Oblíbené destinace slavných: Kde relaxují Pitt, Cruise nebo Mareš?

21. 6. | Období dovolených se nezadržitelně blíží a vy pořád nevíte, kam vyrazit? Zkuste se inspirovat u…

Krása je nesmrtelná: Modelky Z Playboye se po 30 letech znovu fotily

Krása je nesmrtelná: Modelky Z Playboye se po 30 letech znovu fotily

17. 6. | O tom, že ženy mohou skutečně zrát do krásy, už není pochyb. Několik krásek, které před třiceti…