Zpěvačka Petra Janů: Když mám čas, jsem ve fitku až čtyřikrát týdně

| Autor: BN | Rubrika: Celebrity

Zpěvačka Petra Janů (62) vypadá na svůj věk úchvatně. Co za její vitálností a skvělou postavou stojí? Jaké cestovatelské plány má na léto? A můžeme se těšit na nějaké turné? Nejen toto se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Co Vám připomíná jaro a na co se v něm nejvíce těšíte?

Jaro je probuzení ze zimního spánku. Těším se úplně na všechno, co přináší. Víc světla, víc barev, víc dobré nálady a úsměvů. Odložíme zimní slupky a vydechneme. Toto období mám moc ráda.

Kdybyste měla několika větami popsat vašima očima muže, co byste napsala?

Muži jsou jiný živočišný druh a musí se s tím počítat. :-) Takže pokud žena chválí a obdivuje, je soužití naprosto pohodové. Strategie je to jednoduchá, nic nestojí a stoprocentně funguje.

Koho si ve svém životě nejvíce vážíte, nebo jste si vážila a proč?

Milovala jsem babičku z tátova strany. Měla se mnou andělskou trpělivost, učila mě písničky, které se mnou zpívala a skvěle vařila. Naučila mě co je dobré a co ne. Důležitý byl pro mě i můj muž, který mě naučil orientovat se v hudebním světě a byla s ním velká legrace.

Hodně času trávíte cestováním? Jaké destinace Vám nejvíce přirostly k srdci a máte v blízké době nějaké cestovatelské plány?

Jsem Štír a potřebuji teplo a slunce. Léta jezdíme s kamarádkami na řecký ostrov Lefkada, kam se chystáme i letos. Na přelomu roku jsem si splnila dlouholetý sen, strávit Silvestra a Nový rok na pláži v teple. Byli jsme s kamarády na Maledivách. Myslím, že pokud mi to zdraví dovolí, pojedu se na konci roku zase trochu ohřát.

Jaká ji podle vás rozdíl, když je člověku 20, 40 a 60? Jak jste prožívala tyhle jednotlivé etapy života a na co se těšíte do budoucna?

Každé období života má svá plus i mínus a jsou důležitá. Je mi kolik mi je a jsem moc ráda na světě. Důležité je, aby si člověk nenechal kazit náladu škarohlídy a měl rád život. Mám práci, kterou miluji, mám své kamarády, které si opečovávám, jsou pro mě moc důležití. Do budoucna se těším na léto, na podzimní turné s Věrou Špinarovou (loni bylo devět, letos dvanáct koncertů), těším se na každý nový den.

Máte neustále spoustu energie? Nějaký recept pro čtenáře?

Vědomě svému ,,člověku“ neubližovat, chovat se ke své tělesné schránce šetrně (žádnou jinou nedostanete:-( ). Důležitý je také pohyb, ale to přece, každý ví.

Když jsme u toho pohybu, jak na něm jste vy osobně.

Mým oblíbeným je například kruhový trénink speciálně upravený ženám, který navštěvuji ve fitness Contours. Trvá pouhé půl hodiny a procvičím celé tělo. Krom toho mě doprovází příjemné prostředí, kam nesmějí muži, kvalifikované trenérky a výsledky jsou patrné již za pár týdnů. Když mám čas, jsem ve fitness až čtyřikrát týdně. Doma šlapu na domácím elipticalu, nebo sebou jednoduše plácnu na zem a cvičím pilates.

Co byste doporučila čtenářkám Dáma.cz, které by se chtěli hýbat, ale stále hledají odvahu?

Začít se dá kdykoliv. Je spoustu cviků pro každou věkovou kategorii. Chce to jen chtít a žádné výmluvy. Takže, milé dámy, začněte se hýbat, udělá to radost Vám i Vašemu okolí

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Podrazy, velké výzvy i zatěžkávací zkoušky

Seriál Ulice: Podrazy, velké výzvy i zatěžkávací zkoušky

19. 2. | Obyvatele Ulice čeká těžký týden. Aby obstáli, budou potřebovat opravdu pevné nervy. Těžkým…

Irena Kačírková: Bílá paní, která bojovala s bývalým režimem

Irena Kačírková: Bílá paní, která bojovala s bývalým režimem

16. 2. | Byla krásná, chytrá a stejně jako Bílá paní, kterou ztvárnila ve filmu, také záhadná. Milovala…

Jolie, Kidman, Portman: Čím byly slavné herečky, než je objevil film?

Jolie, Kidman, Portman: Čím byly slavné herečky, než je objevil film?

15. 2. | Že i v Hollywoodu je cesta za slávou trnitá a složitá, o tom vědí svoje ty nejslavnější herečky,…

Seriál Ulice: Láska na prvním místě! Jak proběhne valentýnský týden?

Seriál Ulice: Láska na prvním místě! Jak proběhne valentýnský týden?

12. 2. | I v seriálu Ulice bude znát, že se tento týden slaví svátek zamilovaných. Všechno se totiž bude…