Mírná konzumace alkoholu přináší úspěch a vyšší příjmy

Reklama:

Univerzitní profesor ekonomie Chris Auld se rozhodl k poněkud kurióznímu bádání. Dlouhé měsíce se zabývá vztahem alkoholu a financí. Snažil se přijít na to, jaký vliv má na bohatství a úspěch pití alkoholu. A byl překvapen, když musel konstatovat, že jeho odborně podložená práce dává větší šanci pijanům.

Abstinenti, jak se zdá, nemají šanci. Samozřejmě to neplatí stoprocentně, ale určitá míra závislosti mezi pitím alkoholu a úspěchem v práci přece jen existuje.

Více se napijete a v práci více vyděláte. Tahle jednoduchá úměra má však své meze. Nadměrný příjem lihovin vás spíše zabije nebo v lepším případě zničí. Z ambicí a lepších vyhlídek pak zbude jen sebelítost a důvod dát si ještě další a další drink.

Přesto, lidé pijící s jistou mírou, která je u každé osoby značně individuální, jsou v práci úspěšnější. Tomu pak odpovídá finanční ohodnocení a růst majetku.

Studie na Univerzitě v Calgary se setkala s velkou pozorností odborníků i laiků a vedení univerzity na pokračování výzkumu uvolnilo další prostředky.

Proč jsou ale umírnění milovníci alkoholových drinků úspěšnější?
Patrně to bude souviset se zvládáním stresových situací a s pohledem na svět. Sklenka dobrého spiritu zahřeje na těle i na duši, rozzáří oči, odežene chmury a potlačuje stres a ostych. Lidé jsou komunikativnější, vstřícnější a mají větší šanci uspět v zástupu jedinců s bušícím srdcem. „Můj výzkum v žádném případě nikoho nenabádá, aby hledal úspěch a peníze na dně sklenky. To je nesmysl! Na každého působí alkohol jinak a dost možná by špatný konec předčil veškerá očekávání. Já jsem se zabýval jen tím, zda lidé pijící alkohol mají větší úspěch v práci a více peněz. A náhodou tomu tak je,“ komentoval svůj výzkum profesor Auld. Pak ještě zažertoval: „Takže dnes večer si v oblíbeném baru poručím panáka navíc.“ (Plus)

Pijete alkohol?
Celkem hlasovalo 4218 �ten���(ek). ID: 219
Datum vydání: 29.11.2002
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem

Názory čtenářů

M. 4.12. 12:15
Ivo má pravdu. I třeba na našich podnikových "oslavách" (a pitím s ostatními obchodními partnery) se s trochou alkoholu odstraní bariéry mezi lidmi (tedy mezi chlapy, protože u nás ve strojírenském podniku se ženská do žádné vedoucí pozice nikdy nedostala, taky by na některých večírcích byla nežádoucí a možná by dokonce chtěla aby podnik místo každoročního plakátu s nahou holkou měl nějaký s hóšou). Dozvědí se že ten má rád vdolky, ten zase holky, tak mu to příště poskytnou a obchod je v kapse.
Bledule 4.12. 6:35
To je zajímavé, jak jsou všichni opilci přesvědčeni, že ostatní chlastají, ale pravě jim to neškodí (neopak někdy i mají nutkání přemejšlet)
JANAV@ONLINE.NO 2.12. 13:05
PRATELE, CHLASTEJTE SI JAK JE LIBO, ALE PROSIM VAS, DO ZVIRATEK ALKOHOL NELIJTE!!! NEDOVEDETE SI PREDSTAVIT JAKE ZDRAVOTNI SKODY VASEM ZVIRATKU PRIVADITE!!!
sidonie 2.12. 10:46
Souhlasím s Ivem.
Ivo 2.12. 7:58
Nejlepší kšefty se uzavírají v hospodě. A proto jsou lidé, kteří mírně pijí úspěšnější. Abstinent nemá v této společnosti šanci.
Karel 2.12. 7:23
Vy pijete s mírou, já piju s Jardou
Mína 1.12. 15:03
Třeba prasata, a jak rádi! A to není vtip.Měla jsem fenu vlčáka a lízala víno nebo vodku.Jednou se kamarád vsadil s lidma co o tom nevěděli, že s ní vypije napůl skleničku vína a pochopitelně vyhrál. Vždycky prskala a přesto jí to chutnalo.
Jirka 1.12. 12:39
Mě připadá, že je to skrytá propagace.. Sklenka neškodí, ještě roypouští cholesterol atd. Které ze zviřátek dobrovolně pije alkohol???
kvído 1.12. 11:34
Veverka: teprve uvedomeni si sve nenormalnosti umoznuje uvedomit si svou vyjimecnost. Zabijet tu vyjimecnost pitim alkoholu nemuze SKUTECNE inteligentni clovek. Je-li cenou vycleneni ze spolecnosti, pak je zapotrebi tu cenu zaplatit, nebo najit adekvatni spolecnost.

A jeste jedno heslo na zaver: po kazde sklenicce je ze mne novy clovek. A ten se chce taky napit ;-)
pz 30.11. 4:30
pokud musite chlastat z duvodu mirne vyssi inteligence, pak vas lituju...mozna to ani nesouvisi s inteligenci jako spis s povahou
Kahy 30.11. 0:37
Někdo si může myslet, že pije s mírou, to ale neznamená, že to ví jistě. Například já se tak vždy jen uklidňuji. V anketě jsem dal ano, ale chci říct, že piju se *svojí* mírou.
Veverka (ten) 29.11. 17:23
Kvido: uvedomis si, ze nejsi normalni, jenze jenom povedomi tyhle skutecnosti te do spolecnosti znovu neprivede. Ja mam napr. furt nutkani o necem premejslet (spise veci abstraktnejsiho razu), malokdy najdu partnera pro diskusi takoveho, aby byl obohacenim. Naopak, kdyz se trochu zleju, tak je fajn a muze se kecat o vsem :)
kvído 29.11. 16:39
SKUTECNE inteligentni clovek si uvedomi, ze neni normalni, a ze by musel byt hloupy, aby jim chtel byt.
Pak neni duvod pit.
Veverka (ten) 29.11. 11:50
Tak nejak, byl jsem ztrestam mirne vyssi inteligenci a musim celkem slusne chlastat, abych nebyl uplne vyrazenej ze socialniho zivota :) Jinak bych se fakt asi zblaznil ...
Pavel 29.11. 11:00
Co to je mírná konzumace? Jedno pivo? Deset piv? Basa piva? :-))
Jirka 29.11. 11:00
Jedno heslo navic: Skutecne inteligentni clovek musi byt alkoholik, jinak by se ze sveta kolem zblaznil.
Váš názor:

JmĂŠno:
Nejste přihlášen(a). Pro komentování některých sekcí se musíte nejdříve přihlásit.
Články na podobné téma