Reklama:

Já, dieta

Vítejte na diskuzi o hubnutí, zdravé výživě, zdravém pohybu a nejvíce ze všeho asi o zdravém optimismu, se kterým úskalí boje o dosažení optimální váhy zvládáme. Vítejte na diskuzi, která svou výdrží překonala všechny ostatní o mnoho koňských délek, a kolem které postupně vznikl jakýsi neformální klub, kde přicházejí na přetřes i mnohé jiné věci tak, jak je život přináší.

Přečtěte pár stránek a pokud budete mít chuť a pocit, že pro své zdraví a krásu ;o) chcete udělat ještě něco navíc, jste vítáni!

Co je ale nejdůležitější - získáte tu nové kamarádky, které vždycky rády pomohou nebo poradí.

Původní text článku, který Berušky inspiroval k této diskusi najdete zde.

Berušky

Tabulky váhy - zde můžete pravidelně vkládat svou váhu a sledovat výsledky.

Datum vydání: 7.3.2000
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem

Názory čtenářů

Silamila 16.11. 14:54
Ahoj, taky se chci pochlubit s mými výsledky hubnutí. Dobu jsem si už nevěděla rady. Na internetu je mnoho rad jak zhubnout, ale já jsem nechtěla nějaké pilule. Nakonec jsem narazila na jednu stránku a tam mi pomohly tak, že jsem krásně zdravě zhubla za 3.měsíce 4kg a 36cm. Jsem nadšená, můžu jen doporučit, individuální přístup, jídelníček na míru, můžu jíst pomalu jako předtím. Tím vším jsem získala tolik energie na mé děti. Mnohem lépe zvládám každodenní stres. Co je fajn, že jsem nemusela nikam chodit, vše se zvládlo přes tel. Jinak bych to asi časově nedala.
Jolka 11.5. 22:47
Holky, chci vynechat tuk, ale netuším na čem pak budu smažit... všechno se mi vždycky připeče... asi mám špatnou pánev. Na čem smažíte? Díyk
Claire 7.3. 15:11
Hodně kvalitních bílkovin a pohyb, to je klíč k uspěchu. :)
Janakob. 9.2. 13:43
tak to zní dobře.Nehýbat se a hubnout.Na to se musím podívat a pořídit si to.To bude něco pro mě.
Janakob. 9.2. 13:38
Stravu jsem už upravila,ale sport mě nebaví a tak asi hubnutí nejde jak by mělo.Ráda bych něco bez pohybu a bez chystání naké zdravé stravy.
tranzistor 9.2. 13:35
Musis upravit stravu a zaradit pohyb.Uvidis ze to pujde
Janakob. 9.2. 13:31
Ahoj ráda bych shodila poporodní kila,ale pořádně mi to nejde.Uvítám nakou super dietu.
štička 3.11. 18:05
Letos jsem zhubla 13 kg, mám fotku před i po. Stačílo jen vynechat sladkosti, a 4x do týdne jít běhat. Začala jsem rychlou chůzi a pomohlo to. Z původních 106,2 jsem momentálně na 91,6.
A to snídám sladké (croissanty, med, musli, jogurty) a pak už nemám celý den chuť na sladké.
Terka 25.10. 11:15
Ahoj holky, já jsem se po porodu, pořád nemohla dostat na svoji váhu. Trvalo mi to skoro rok a to si myslím, že jím zdravě a každý den jsem apsolvovala dlouhé procházky s kočárkem. Kila pořád nešla dolu,zkoušela jsem různé diety, nebo nejíst večer, ale bylo to ještě horší, byla jsem bez energie.Až jsem jednou objevila přípravky, které mi hodně pomohly. Za měsíc jsem zhubla 3 kila a přes vřicho 6 cm, mám spoustu energie, kterou potřebuju pro prcka a cítím se fakt dobře.
lucic 16.5. 10:03
Ahoj holky, mám za sebou první měsíc krabičkové diety a dole 4,5 kg :)!!! Doufám, že kila pujdou dolu i dal..jakou máte zkušenost vy :)?
raduska73 14.12. 14:34
A už jste někdo zkoušel k hubnutí nějaký doplněk stravy? Já teď docela ulítávám na takové novince, jedná se o žvýkačky :D Používám je ke cvičení, protože spalují tuky a pak taky pomáhá udržet dietu dietou :D
TerkaVod 29.10. 21:27
Ahoj holky, chtěla bych kamarádce dát k vánocům poukaz na nějaké hubnutí. Třeba poradenství a nějaké hubnoucí procedury. Upozorňuji předem, že ona si tohle už hrozně dlouho přeje, takže jí to neurazí. Poradíte mi salón nebo kliniku, kam jí poslat? Aby to bylo vše na jednom místě někde v Praze a abych za to nedala majland. Díky
milusecachtova 26.3. 10:25
Nakopne vás hlavně motivace. :)
Edulena 23.3. 9:45
bakusa: Nastartovala v čem? Je to jen papír ne? Lepší je osobní trenér, ten tě pořádně nakopne
bakusa 18.3. 10:57
Sport k tomu bez pochyby patří, bez něj to nejde. Mě teda ještě dost nastartovala analýza in body
Zenuska235 18.3. 10:47
Myslím si, že nejlepší způsob jak hubnout je sportovat.

Chodím pravidelně běhat a mám štíhlou postavu. Ale občas popravdě se tedy cítím přejezená (hlavně po víkendové návštěvě mámy :) )
pešek1 23.2. 20:35
monika.koles: Tak zkusit to můžu, že jo. Dám Vám potom vědět, jestli chutnalo.
monika.koles 23.2. 20:30
, pešek1: Zhubla=)) však zkuste, třeba Vám to sedne stejně jako mně.
pešek1 23.2. 20:25
monika.koles: Jo? A vážně jste na tom zhubla? Já se právě bojím, aby to zas nebyla jen nějaká reklama :D
monika.koles 23.2. 20:21
pešek1: Jj já už si vaření bez šmakouna nemohu představit :)
Kika80 13.2. 14:34
Ahoj, chci se zeptat, máte někdo zkušenosti s mikroskopickým vyšetřením krve, podle kterého vám byli schopní říci, co máte za problém (viz cholesterol atd) a dle toho vám dokázali sestavit jídelníček na hubnutí?
pešek1 8.2. 19:07
Ahoj :) já jsem teď narazila, při hledání nového receptu, na recepty paní Petry Urbánkové a jako základ má Smacker od Šmakouna. Popisuje, že prý to má úplně minimum tuku a cukru. Neznáte to někdo, je to tak jak říká? Děkuji za odpověď :)
arin 7.12. 15:56
Já zkouším trochu zhubnout s pomocí kalorických tabulek - www.kaloricketabulky.cz. Nemá smysl držet nějakou přísnou dietu, po které kila zase rychle vyskočí. Dá se jíst v podstatě všechno, jen je třeba upravit denní dávky. Tak uvidím, jestli se dostaví nějaký výsledek.
MalaAda 17.10. 17:15
Vercaa: držím palce, není nic lepšího než hodit všechny diety a všemožné přípravky zahlavu a pokusit se hubnout přirozeně :) PALEC!!!
regi 8.10. 17:42
ahoj holky, rozhodně je důležité nejen vědět, co je zdravé, ale jak to správně kombinovat. přehnaná chuť na sladké je jen důsledkem toho,že příjem živin je v nerovnováze. objevila jsem skvělý videokurz, kde se "učí jíst" a tím pádem i hubnout a cítit se dobře. nechci sem vkládat link, aby mi to nesmazali, takže kdo by jej rád, napište vzkaz :)
Vercaa 6.10. 17:23
Ahoj,
Dříve jsem držela hodně často diety s vidinou toho, že mi (přímo) zázračně pomůžou. Tahle snaha ale nikdy nebyla zcela úspěšná a tak jsem se rozhodla přestat s tou či onou dietou a najet na nějaký příhodnější zdravý režim. Ono se snáze řekne, než udělá.:o) Zařadila jsem do svého programu sport-běh a zdravou stravu, ale právě ta strava byla takový můj malý problém - co přesně jíst, kdy jíst, jaké porce atd. Obrátila jsem se pro pomoc k povolanějším lidem a začala chodit do centra Rekondice, kde mi připravili skvělý jídelníček a nyní, po 3 měsících, vidím výsledky své snahy – mám již 4 kila dole. Takže bych všem, kteří bojují s nadváhou, doporučila pravidelný pohyb, pestrou stravu, mnoho motivace a pokud si nevíte rady, tak se nebát a obrátit se obrátit na odborníky. Mně takhle kombinace zabrala přímo skvostně, tak snad bude stejně účinná i nadále.
DitaFili 11.9. 10:47
Ahoj, všem :) Asi neznám nikoho, kdo by s váhou nebojoval, ale i přes vlastní kila navíc (a není jich málo :) ) se už několik let živím jako trenérka power plate a jógy. Kdysi jsem si prošla "super" dietou, 1000 kcal denně bez ohledu na živiny (takže třeba 2 tabulky čokolády). No zhubla jsem asi 20 kg za 3 měsíce, přestala mi menstruace, vypadaly mi vlasy, prostě paráda. A víte co? Neviděla jsem to, nevadilo mi to, protože jsem konečně mela 38!
Ono je to totiž všechno v hlavě. Trošku mě teď už štve, že strašně moc lidí má cíl vejít se do kalhot, ale ne třeba uběhnout 5 km. Pokud je člověk fit, tak mu kila navíc nevadí a v ničem nepřekážejí.
Navíc jsem se dostala do kontaktu s názorem, že permanentní diety jsou stres a ve stresu člověk ukládá víc tuku. Takže je to začarovaný kruh, jakmile se stane z jídla strašák...
Takže všeho s mírou! A pokud zvládnete všechno, co chcete a potřebujete, tak jsou kila navíc naprosto v klidu.
Karkulka666 7.5. 19:39
Adéla: Já s tím mám dobré zkušenosti. sice to che vychytat dávkování a opravdu se u toho hýbat, ale pomáhá to urychlit celý proces hubnutí. :)
MalaAda 3.2. 13:20
narazila jsem na dobrý článek, je tam popsaných pár diet, přesně tak, jak by měly probíhat - http://www.svet-zdravi.cz/clanky/proc-nefunguji-diety-celebrit je to popsané i s tím, která známá osobnost tu či tu dietu dělá :)
Petruus 20.12. 10:24
tak jsem zkoušela všemožné diety a výsledek byl vždycky stejný, v daný okamžik šla kila dolů, pak, když jsem začala zase "normálně" jíst a přitom se hýbala, šla kila zase nahodu a ještě více...nevěděla jsem, proč se to děje, takže jsem si o tom byla popovídat, tam kde tomu rozumí a díky jim jsem změnila jídelníček a to mě drží v kondici, už žádné hladovění, žádné hloupé diety, stačí vyvážená a pravidelná strava a jde to samo!
LudmilaJir 25.10. 20:00
Holky, vyprdnout se na jakékoli diety, pokud máte problém s nadváhou, nebo se vám prostě nezdá, jak vypadáte, ikdyž spousta z vás jistě vypadá dobře a hubnout vůbec nepotřebuje, jen se necítí dobře...není nic lepšího a účinějšího, aby to bylo dlouhodobé překopat své návyky, změnit svůj stravovací režim, začít jíst vyváženě, pravidelně, vědět hlavně, co přesně jíte, kdy byste co měly a neměly jíst a k tomu se trošku pohybovaly, na židli u počítače ani s přípravkama nezhubnete na místech, kde to jde přirozeně s pohybem.. jasně, je to ta nejdelší a nejtěžší cesta jaká může být, budete hubnout jen samy, díky vlastní vůli a svému odhodlání, za půl roku, už si ani nebudete uvědomovat, že děláte něco jinak, zažijete si to a budete zdravé, budete hubnout a až se tělo dostane tam, kam samo potřebuje, nebudete hubnout, ale už nepřiberete, protože se nebudete vracet ke starým zvykům, ty nové už budou tak samozřejmé, že vám to vůbec nepříjde :)
Veverka55 6.10. 19:41
Holky, já jsem zhubla 9 kg s proteinovou dietou, bez hladu a přitom jsem měla plno energie. Vyzkoušela jsem Dietalegre a musím jen chválit. Chutná jídla bez práce, hubnutí bez hladovění a jo-jo efektu a hlavně jsem si váhu udržela.
karfice 12.9. 11:54
sasarik: souhlasím, akorát neživím psa. 3tisíce mi měsíčně zůstanou na jídlo a z toho se musím živit. Je pravdou, že jsem z jídelníčku odstranila sladkosti (nekupuji různé čokoládové tyčinky), nekupuji ani vejce či mléko.
Maso moc nemusím. Takže se něco ušetřit dá. S tím jídelníčkem je to docela složité.
sasarik 29.8. 8:21
čau holky! Je to krásné když někdo zhubne ať už vlastním přičiněním nebo s dietologem!! Ale raději vymyslete jak poradit někomu kdo je silnější chce zhubnout a nemá tolik financí na vyvážený jídelníček? No a teď babi raďte...
Jsem zde zdárným příkladem.Tak deset kilo dolu bych potřebovala.Ale když máte 3500 tisíce na měsíc a živíte holku a psa není ani na dietologa ani na vyhazování.Kdo sestaví jídelníček? Tak abychom se obě najedli,najedli se zdravě a ještě zhubli?
Tak a máte úkol!!Pro mě je to nad lidské síly!
Kika80 13.8. 18:48
Ahoj, mohl by mi někdo doporučit někoho, kdo by mi sestavil jídelníček? Děkuji
Lulie 11.8. 20:42
kdyby nekdo chtel debatovat o stravovani podle krevnich skupin, jsme na fb https://www.facebook.com/groups/280536375419035/
TerezaM4 25.7. 10:45
Jarmilenka: Ahoj, neznáš nějakého výživového poradce? Jsem z Brna a přemýšlela jsem o této možnosti. :)
Veverka55 29.6. 18:36
Holky, já jsem zhubla 9 kg s proteinovou dietou, bez hladu a přitom jsem měla plno energie. Vyzkoušela jsem Dietalegre a musím jen chválit. Chutná jídla bez práce, hubnutí bez hladovění a jo-jo efektu a hlavně jsem si váhu udržela.
Morise 8.5. 16:14
Tak já bych taky chtěla přispět se svou trochou do mlýna :D Náhodou jsem narazila na knížku: Dukanova dieta ve 350 receptech. No musím vám říct, že mě neskutečně potešila!!! Už jsem totiž byla dost otrávená, protože jsem netušila, co dál vařit... tady je hodně hodně dobrých a zdravých receptů!!! Hlavně na zeleninu, takže já jsem nadmíru spokojená :)
Martiinka1 8.5. 14:41
Magdalena: Ahoj, hodně záleží, jak ten její původní jídelníček vypadal. Je jasné, že když já odebírám krabičky, kde je minimum tuku a nic ani na tucích není připravované a pak se vrátím k jídelníčku, který si na tucích připravovat budu, tak se mi kila vrátí. Nemyslím si, že když někdo krabičky odebírá, si pak enní schopný podle toho i uvařit, nehledě na to, že na internetu je plno kalkulaček, kde si můžeme spočítat, jak má jídlo být správně sestavené. podle mého tohle není problé krabiček, kor když píšete, že teď už si je připravuje v pohodě.
Magdalena 28.4. 16:24
Mikela: To moje kolegyně si taky nenechala poradit a do krabiček šla. Je fakt, že zhubla asi 8 kg za dva měsíce. Jenže, když se vrátila na původní jídelníček, tak to měla do půl roku zpátky. Krabičky jsou pohodlné, ale nenaučí člověka správné životosprávě. Nakonec jsem jí poradila Kurz cílené redukce nadváhy. Měla jsem s nimi dobrou zkušenost z dřívějška. Teď po projítí kurzem si dělá krabičky sama a je v pohodě. No a přišlo ji to celé na pětinu ceny krabiček.
Martiinka1 18.4. 17:34
Zdravím vás dámy, já si taky nemyslím, že je krabičková strava k ničmeu a že záleží na tom, kteou si vyberete. Je plno podvodných, které jídla nepřipravují tak, jak by měly, když se putstily do takového byznysu. Já odebírám už půl roku od Harmonyservis.cz, kde mám zaručeno, že jídlo není dělané na tucích a jsou vyváženy veškeré potřebné živiny. Mám balíček o 5000 Kj a je to úplně v pohodě. Najím se a hubnu zároveň. Mám dole pěkných 14kg:) Samozřejmě to není jen tám, pravidelně chodím na zumbu a občas hecnu i spinning :)
Jarmilenka 18.9. 19:58
Ve Znojmě u firmy fitness food menu, ale mají pobočky po celé republice, takže doporučuju podívat se na web a určo se domluvit.
alzbaba 7.9. 19:46
Jarmilenka: A kde jsi byla?
Jarmilenka 27.8. 9:10
KatSta: Katko ano absolvovala e jsem za to šíleně ráda, docílila jsem vysněné váhy a nejen to hlavně si ji už přes rok a půl držím
KatSta 27.8. 7:23
a ty jsi toto Jarmilneko všechno absolvovala?
Jarmilenka 8.8. 9:10
Jasně přesně tak, záleží na výběru a o tom to celé je. Důležité je taky to, kolik máte za den celkově kj (poku je to pod 5000 tak na to hned zapomněte), pak taky jestli jsou schopni vám sestavit individuál a samozřejmě aby měli k dispozici i výživového potradce,který by vám měl umět vysvětlit co a jak ano a co a jak ne.
tamicek 28.7. 17:56
Mikela: Ahoj já si nemyslím, že by byly úplně na nic, asi záleží na výběru firmy.
Mikela 7.3. 17:20
To jsem ráda, že to píšete. Moje kamarádka drží "krabičkovou dietu" a nechce si nechat vysvětlit, že se tím nic nenaučí a bez krabiček znovu nabere, to co tak pracně shazovala..
Díky :-)
Mikela 7.3. 17:18
Vím o jednom centru, kde se přesně zabývají úpravou životosprávy podle toho, co člověku chybí nebo přebývá :-)
A ten rozbor stojí jen 150,- Kč !! :-))
PosledníPoslední
Váš názor:

JmĂŠno:
Nejste přihlášen(a). Pro komentování některých sekcí se musíte nejdříve přihlásit.
Články na podobné téma

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Seriál Ulice: Prozrazená milenka, nečekaný sok i vyřizování účtů Zahradníkův rok: Co je třeba udělat na zahradě v prosinci DARINA (52): Chodím s mladším mužem, rodina a blízcí se za mě stydí 6 rad, jak změnit předvánoční stres v divoký sex Vánoční woodoo: Jak využít sváteční výzdobu pro splnění přání Nejoriginálnější vánoční stromečky. Který se líbí vám? 6 nejlepších kuchařek, které chcete najít pod stromečkem na Vánoce 2017 Jak zvládnout vánoční večírek v práci: Moc nepijte a družte se 10 vánočních dárků, které vám pomohou z domova vyhnat negativní energii Čeká vás vánoční večírek? Takhle byste se měla obléct