žehličky slibují téměř bezpracné žehlení, ale ruku na srdce lze tomu věřit? Asi jen těžko. Žehličku do ruky musíte vzít, tak jako tak. Proto je velice důležité o žehličkách vědět o něco více, než je k přečtení v reklamních sloganech." /> žehličky slibují téměř bezpracné žehlení, ale ruku na srdce lze tomu věřit? Asi jen těžko. Žehličku do ruky musíte vzít, tak jako tak. Proto je velice důležité o žehličkách vědět o něco více, než je k přečtení v reklamních sloganech." />

Co možná nevíte o moderních žehličkách

| Autor: PR | Rubrika: Domácnost

Moderní žehličky slibují téměř bezpracné žehlení, ale ruku na srdce lze tomu věřit? Asi jen těžko. Žehličku do ruky musíte vzít, tak jako tak. Proto je velice důležité o žehličkách vědět o něco více, než je k přečtení v reklamních sloganech.Ať se podíváte na modelové řady jakéhokoli výrobce, pak zjistíte, že vlastně všichni nabízejí totéž, jen to jinak nazývají. Ale co je z těch parametrů skutečně důležité? Vezměme si to popořadě podle jednotlivých typů.

Typy žehliček a co je důležité

• Nejběžnější napařovací žehličky – nejdůležitější je systém čištění vodního kamene. Nejúčinnější je odvápňovací ventil, nebo vyjímatelné kazety. Na důmyslné systémy kanálků pro páru a parní rázy zapomeňte, stejně je pro běžné žehlení nevyužijete. Povrch žehlicí plochy by měl být dostatečně kluzký a odolný proti poškrábání při přejetí přes zip apod. Nejvhodnější je keramika, či smalt.

Parní žehličky – u parních žehliček je důležité dávkování páry i ve svislé poloze, budete s nimi schopni párou vyžehlit například saka a další oděvy náchylné na kontakt s žehlicí plochou.

Žehlicí systémy – neboli také nazývané parní stanice. Důležitá je možnost použití vody z vodovodu, velká nádrž externího zásobníku vody a kontrola zanesení vodním kamenem se snadným čištěním.

Cestovní žehličky – tyto žehličky by měly být nejen kompaktní ale především odolné konstrukce. Bude se s nimi přeci jen cestovat. Malá nádržka na vodu nevadí, nebudete žehlit velké hromady prádla. Možnost zapojení do různých elektrických sítí 150V / 230V je důležité.

Žehličky na suché žehlení – stále se ještě vyrábějí nové modely, důležitý je kvalitní termostat s regulací teploty žehlicí plochy. Tu totiž žádná pára neochlazuje.

Dobré rady pro žehlení od experta

Velká nádržka na vodu znamená také velkou hmotnost plné žehličky. Je na vás, jestli chcete raději častěji doplňovat vodu, nebo mít těžkou žehličku. Popřípadě plňte na polovinu, chcete-li si ušetřit námahu. Ocet je stejně dobrý čistič vodního kamene, jako všechny ostatní chemické přípravky, navíc mnohem levnější a k přírodě šetrnější. Destilovaná voda je bez vodního kamene. Používejte jí a nebudete muset žehličku čistit tak často zvláště, je-li ve vaší lokalitě tvrdá voda. Popřípadě destilovanou vodu střídejte s vodou z vodovodu, pokud nechcete utrácet tolik za „destilku“.

Špička žehlicí plochy by měla být co nejtenčí bez vysokého okraje, budete moci žehlit i pod knoflíky a omezíte riziko popálení. Žehličku nezapojujte do rozdvojky k dalším spotřebičům zvláště k elektronice. Velký příkon žehličky zahřívá vedení i zásuvku a to by mohlo citlivým zařízením způsobit poruchy. Čerstvě vyžehlené prádlo ihned neskládejte, potřebuje „vydechnout“ a zbavit se vlhkosti po napařování. Úpletové rukávy apod. žehlete co nejrychleji, Lycra nebo gumičky v textilii horkem velice trpí.

Kvalitní žehličky od renomovaných výrobců můžete za skvělé ceny zakoupit na expert.cz. Obchodu s více jak padesáti pobočkami po celé ČR, doručením i o víkendech bez zvláštních příplatků a mimořádnými reklamačními podmínkami. Expert.cz – dobrá rada, dobrá cena.

Další články z rubriky

Moderní trendy a designy: Který si vyberete?

Moderní trendy a designy: Který si vyberete?

Včera | Máte za sebou rekonstrukci bytu, domu a stojíte před náročným úkolem, jak si životní prostor…

Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek

Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek

18. 1. | Silné, husté rostliny, obsypané desítkami květů. Takové pelargonie mohou zdobit vaše okna a balkony…

5 jednoduchých rychlých večeří pro každý den

5 jednoduchých rychlých večeří pro každý den

18. 1. | Lámete si každý večer hlavu s tím, co udělat rychlého a snadného pro rodinu, aby byla stoprocentě…

Kdy naplánovat založení nové zahrady? Nejlepší chvíle je právě teď!

Kdy naplánovat založení nové zahrady? Nejlepší chvíle je právě teď!

17. 1. | Aby návrh zahrady skutečně respektoval potřeby všech členů rodiny a jejich různé zájmy, je dobré se…