Kouzelné hvězdy pro každého

| Autor: MS | Rubrika: Domácnost

Širokou nabídku nádherných koberců květů různobarevných vánočních hvězd můžeme v našich obchodech najít již několik týdnů před vánočními svátky. Od klasické červené přes růžovou či bílou, s mramorovým vzorem, oválnými nebo vroubkovanými listy. Tak proměnlivá je vánoční hvězda, a je tedy ideální jako originální dárek pro každou příležitost.

Dárkové balení poinsettie podle naší typologie

S vhodnými doplňky a trochou fantazie lze dosáhnout dokonalé kompozice a trefit se do vkusu každého. Naše poinsettiová typologie vám prozradí, kterou vánoční květinu zvolit jako dárek, aby korespondovala s charakterem obdarovaného.

Dělíme se na 3 typy
S dárkovým balením vánoční hvězdy pro rodinné příslušníky či blízké přátele obvykle problém nemáme. Jaké vánoční aranžmá hvězdy však pořídit pro někoho, koho tak dobře neznáme? Podle vkusu, životního stylu či povahy rozděluje naše typologie vánoční hvězdy na tři typy osobností: příznivci tradičních a přírodních materiálů, milovníci noblesy a fandové módních výstřelků a okázalosti.


V jednoduchosti je krása: tradiční a přírodní materiály
Jedná se o člověka, který stojí nohama pevně na zemi. Je citlivý a srdečný.

Je to rodinný typ, miluje svoji rodinu a volný čas nejraději tráví v kruhu rodinném nebo mezi blízkými přáteli.

Domov je pro něho nejdůležitější místo, které musí být útulné a bezpečné, aby se tam dobře cítil.

Pravděpodobně u něj doma nenajdeme výstřední styl či bláznivé bytové doplňky. Pro tento typ lidí je nejvhodnější rudá vánoční hvězda.

Bude se jim ale také líbit květina barvy béžové nebo krémové. K dekoraci pro vánoční hvězdu proto použijeme přírodní materiály, například šišky, jablka, větvičky, ořechy nebo skořici.

A pokud květinu naaranžujeme do klasického keramického květináče nebo terakotového přírodního obalu, můžeme si být jisti, že takový dárek velmi potěší.Oslnit za každou cenu: milovník noblesního stylu
Tento typ člověka na rozdíl od předchozího přírodního typu miluje noblesu a luxus. Má vytříbený vkus. Je rád středem pozornosti. Jeho touha po něčem výjimečném se projevuje výběrem luxusního nábytku a v originálních bytových doplňcích.

Vánoční hvězdou v elegantní krémové barvě se do jeho vkusu rozhodně trefíme. Chybu neuděláme ani výběrem růžové nebo červené poinsettie, pokud její aranžmá bude dostatečně oslnivé.

Ideální jsou dekorační materiály jako třpytivé vánoční ozdoby a doplňky, elegantní zlaté, lesklé či saténové stuhy a tkaniny nebo třeba perly. Totéž platí i pro výběr květináče nebo květinového obalu, který by měl být rovněž luxusní. S takovým dárkem určitě zazáříme.

Vždy být in: moderní a sebevědomý typ
Tento typ lidí rád vyčnívá z davu, překypuje sebevědomím a za každou cenu chce být odlišný.

Miluje extravagantní módu, luxusní doplňky a nebojí se „bláznivých“ nápadů. Tento nekonvenční a kreativní styl se samozřejmě projevuje i u něj doma.

V jeho domově najdeme vždy něco výstředního, ať už se jedná o obraz či kus nábytku.

V tomto případě platí, že vánoční hvězda musí hlavně překvapit. Použijeme zářivé barvy, bláznivé doplňky, například kožešinu, vlnu, zajímavé plastové a kovové květináče, sklo nebo i obaly na CD.

Fantazii se zde zkrátka meze nekladou.
Zdroj: www.stars-for-europe.info

Další články z rubriky

Nejlepší recepty z domácí hořčice

Nejlepší recepty z domácí hořčice

Včera | Spousta lidí ji vnímá pouze jako omáčku k párkům nebo ke klobáse, ale to je věčná škoda. Její…

6 způsobů, jak vzkřísit pokojové květiny

6 způsobů, jak vzkřísit pokojové květiny

15. 1. | Nic neoživí interiér tak jako kvetoucí zelené rostliny. Každý, kdo ale nějakou kytku kdy měl, ví,…

Energetický úklid bytu – opravdu vám pomůže?

Energetický úklid bytu – opravdu vám pomůže?

15. 1. | Děláme toho spoustu, abychom naše domovy zbavily negativních energií – od pálení tyčinek a svíček…

Čistička vzduchu: Kdo si ji má pořídit a proč?

Čistička vzduchu: Kdo si ji má pořídit a proč?

14. 1. | Doma je potřeba větrat, jenže v mrazech, které právě panují, to nejde tak často a důkladně jako v…