Nad hlavami sousedů

| Autor: redakce | Rubrika: Domácnost

Na rozdíl od současných novostaveb mívaly obytné budovy vzniklé do padesátých let minulého století pod střechou půdu – místo, které chránilo konstrukci domu před povětrnostními vlivy. Tehdy se často využívalo ke skladování nepoužívaných věcí a k sušení prádla, dnes se v něm příjemně bydlí.Činžovní domy, ve kterých se dají zřídit půdní vestavby, se ve velkých městech nacházejí blíže centru, ne-li přímo v něm, a mnozí lidé rádi využijí blízkost a dostupnost všeho, co taková lokalita nabízí. V jiných případech je podobná zástavba situována v klidné zóně, třeba nedaleko parku s košatými, vzrostlými stromy nebo na okraji města s volnou přírodou na dosah. Bydlení v podkroví přináší také notnou dávku soukromí.
Mnohdy je možné z půdního bytu vyjít na terasu. Tento navazující prostor dodává bydlení na další výjimečnosti a jsou s ním spojené i nestandardní vnitřní úpravy bytu.
Pokud stavební firmy přistupují k půdní vestavbě s citem, pak jejich architekti nenechají vše pokrýt sádrokartonem, ale z původních prvků udělají klad. Pro příslušném ošetření se dominantou bytu tak mohou stát trámy, původní zdivo nebo starý komín.

Nepravidelné tvary v interiéru

Nemyslete si, že obyvatelé podkrovních bytů trpí nedostatkem přímého denního světla. V současnosti je na trhu velký výběr střešních oken, kterými prochází mnohem více světla než prostřednictví klasického svislého prosklení. Z toho tedy plyne, že není nutné mít všechny místnosti vymalovány pouze bílou barvou, aby je zesvětlila.
Byt, ve kterém nic není úplně pravidelné, bude vyžadovat i originální řešení interiéru. Jeho atypické rozměry, zvláštní tvary místností, šikmo snížené stropy nebo členění do patra vybízí k využití sortimentu firem, které se věnují výrobě nábytku na míru. Lze tak získat nadstandardní množství úložného prostoru tam, kde by zůstalo pouze prázdné místo.
Nejčastěji používaným materiálem bývá dřevo, jenž vysílá pozitivní energii. Někomu se může líbit některý tmavý odstín s výraznými letokruhy, suky či rýhami, jinému naopak světlounká bříza, na níž jen těžko rozpoznáte její zvrásnění. Při výběru nejen materiálu, ale i výplně dveří nebo barvy se můžete obrátit například na odborné poradce ze společnosti Indeco, která na našem trhu působí již třináctým rokem a pro rok 2008 vám její zástupci přinášejí novinky vybrané na největším evropském veletrhu nábytku Salone Internazionale del Mobile v Miláně. Jestliže si necháte zhotovit skříně právě od této renomované firmy, obdržíte pětiletou záruku za funkci posuvného systému dveří.
Indeco má k dispozici ohromnou škálu barev i materiálů, včetně materiálů lesklých a průhledných. Zároveň dodává množství doplňků, jako například sklopné tyče, různé držáky, věšáky či drátěné koše a výsuvné police. Vnitřní vybavení skříní vám může leccos velmi zjednodušit, zpřehlednit a zpříjemnit. A hlavně – pro Indeco je výzvou každý atypický prostor. Stačí jen přijít do kterékoli prodejny s přibližnými rozměry a představou a odborní poradci vám zdarma na místě vytvoří náhled v 3D grafickém vizuálu. Seznam prodejních míst najdete na www.indeco.cz, nebo volejte na infolinku 800 200 222.


Komentáře

Komentářů celkem: 1
vazne inspirativni maarky 8. 10. 2008 | 22:33

Další články z rubriky

Kdy naplánovat založení nové zahrady? Nejlepší chvíle je právě teď!

Kdy naplánovat založení nové zahrady? Nejlepší chvíle je právě teď!

Dnes | Aby návrh zahrady skutečně respektoval potřeby všech členů rodiny a jejich různé zájmy, je dobré se…

Jak pečovat o muškáty v zimě? Hlavně nesmí růst!

Jak pečovat o muškáty v zimě? Hlavně nesmí růst!

Dnes | Tak tuhle otázku řešíme snad každý. Muškáty jsou totiž dlouhá léta nejčastější rostlinou objevující…

Nejlepší recepty z domácí hořčice

Nejlepší recepty z domácí hořčice

Včera | Spousta lidí ji vnímá pouze jako omáčku k párkům nebo ke klobáse, ale to je věčná škoda. Její…

6 způsobů, jak vzkřísit pokojové květiny

6 způsobů, jak vzkřísit pokojové květiny

15. 1. | Nic neoživí interiér tak jako kvetoucí zelené rostliny. Každý, kdo ale nějakou kytku kdy měl, ví,…