Nenechte se limitovat prostorem

| Autor: PR | Rubrika: Domácnost

Všimli jste si, že péče o prádlo je náročná nejen na čas, ale také na prostor? A že vás sušící se prádlo omezuje? Vždy, když zazvoní zvonek u dveří, rychle uklízíte nejen noviny z komody a skleničky ze stolu, ale také ponožky z topení? Nikdy nemáte po ruce nejoblíbenější džíny čisté, suché a nažehlené? Kolikrát jste s tím už chtěli něco udělat, ale nevíte co…

Prostor má přednost
Nezáleží na tom, máte-li byt o velikosti 35m2, nebo rodinný dům s prádelnou. Místa není nikdy dost na to, abychom si mohli dovolit mít neustále okolo sebe spoustu prádla.
Oblíbené svršky oblečení je příjemné mít vždy připravené, protože nikdy nevíte, kdy je budete zrovna potřebovat mít čisté, suché a nepomačkané. Na druhé straně je naše oblečení neoblíbenou bytovou dekorací. Neustále je okolo nás: čeká na vyprání, čeká na usušení a pak čeká na vyžehlení. A tak je to dokola den co den.


Zkuste hromady čekajícího prádla vyměnit za moderního pomocníka – sušičku. Nejenže nezabírá tolik místa jako nevzhledný sušák, ale pohodlně do ní naskládáte všechno prádlo z pračky a navíc je pracovitá. Než pračka dopere další várku, ta první už je suchá. Mnohé oblečení pak už stačí jen uhladit rukou a načechrané uložit přímo do skříně.

Dnes nezáleží na tom, jak velikou máte koupelnu a jakou máte pračku. Sušička se vám přizpůsobí. Majitelé oblíbených praček s horním plněním si mohou sušičku o hloubce 42 cm připevnit na zeď. Na pračku s předním plněním, ať už je hluboká 60 cm nebo 42 cm, lze jednoduše pomocí montážního rámu připevnit vhodnou sušičku. Jediným limitem je potom prostor nad vaší pračkou.


Sušička do každé domácnosti
Sortiment sušiček je na současném trhu již tak široký, že si skutečně vybere každý. Kromě sušiček s kondenzačním sušením (má uzavřený vzduchový oběh, proto odvětrávání nepotřebuje) nebo odvětrávacím sušením (vyfukuje vlhký vzduch prostřednictvím odvětrávacího potrubí ven z místnosti), rozlišujeme také sušičky klasické (hloubka 60 cm) nebo kompaktní (hloubka 45 cm a výška 69 cm).
V současné době jsou velmi oblíbené cenově zvýhodněné sety pračky a sušičky, kdy je sušička na pračku připevněna pomocí montážního rámu s praktickou výsuvnou deskou. Několik variant setů nabízí značky AEG, Electrolux i Zanussi a to již od 21.990,- Kč. Pokud si momentálně nemůžete dovolit koupit najednou zvýhodněný set (pračku i sušičku), není žádný problém koupit si pračku teď a sušičku k ní dokoupit za čas. Myslete na to, aby se vám později k vaší nové pračce hodila i sušička.

Expanze do zahraničí
Sušičky jsou ještě stále v českých a evropských domácnostech považovány za komfort, nicméně si postupně získávají stále lepší pozici. Proto se také společnost Electrolux rozhodla zvýšit výrobu sušiček ve svém středisku Siewierz v Polsku. Investice do toto továrny se bude pohybovat kolem 30 mil. EUR s předpokladem zvýšení roční výroby ze současných 200 tis. ks spotřebičů na 800 tis. ks od roku 2004.

zdroj: IMPACT

Další články z rubriky

Od pondělí do pátku: Rychlé recepty

Od pondělí do pátku: Rychlé recepty

Včera | Večeře do 30 minut? Vykouzlete ji z jednoduchých surovin a uvidíte, kolik času vám najednou zbude…

Kuchyňská magie: Proč míchat těsto po směru hodinových ručiček?

Kuchyňská magie: Proč míchat těsto po směru hodinových ručiček?

4. 12. | 1 | Největší čarodějky jsou ženy a největší magii provozují každý den právě v kuchyni. Spoustu věcí,…

12 triků, které z vašeho cukroví udělají neodolatelnou lahůdku

12 triků, které z vašeho cukroví udělají neodolatelnou lahůdku

2. 12. | Ať už se letos pustíte do jednoho, dvou druhů, nebo hodláte zásobit sladkými „jednohubkami“ celou…

Trendy letošních Vánoc: Vyhrajete to s bílou, zelenou a fialovou

Trendy letošních Vánoc: Vyhrajete to s bílou, zelenou a fialovou

2. 12. | Vsadit při zdobení na aktuální trend, nebo spoléhat na to, co se osvědčilo vloni? Udělat Vánoce ve…