Úžasná jablka: Snižují horečku, chrání srdce a plíce

| Autor: Martina Machová | Rubrika: Domácnost

Jablka patří mezi tradiční české ovoce, jsou chutná, v kuchyni velmi variabilní a zdravá. Navíc neobsahují skoro žádný tuk, zato však mnoho vlákniny a řadu dalších zdraví prospěšných látek.

Úžasná jablka: Snižují horečku, chrání srdce a plíce

V Čechách se obvykle říká: „Kam nechodí slunce, tam chodí lékař.“ Podobné přísloví mají i v Anglii, avšak slunce v něm nahradilo jablko: „An apple a day keeps the doctor away.“ A jelikož jablečná sezóna právě začíná nebo je u některých odrůd v plném proudu, pojďme se podívat pod červenou či žlutou jablečnou slupku.

Průměrné nutriční hodnoty ve 100 g jablka:

  • 190 – 250 kJ
  • 0,1 – 0,2 g tuku
  • 0,4 – 0,6 g bílkovin
  • 10 – 14,0 g sacharidů
  • glykemický index 36 – 56 (tj. nízký až střední)

Jablka samozřejmě dále obsahují řadu vitamínů (provitamín A, vitamíny řady B, vitamín C a kyselinu listovou), jejichž obsah však závisí na odrůdě, podmínkách růstu i době a kvalitě skladování: „Vzhledem ke značné rozmanitosti odrůd i půdně klimatických podmínek je chemické složení jablek velmi rozdílné, neboť je závislé nejen na odrůdě, ale i na době zrání, velikosti plodů, hnojení, podnoži a klimaticko-půdních podmínkách,“ uvádí se například na serveru sadařství.cz. Převažujícím vitamínem je vitamín C, nejvíce ho bývá například v odrůdách Ušlechtilé žluté či Croncelské. „Některé odrůdy, např. Ontario, Boskoopské, Strýmka, Vilémovo aj., si udržují skladováním obsah vitamínu C dlouho, u jiných (např. Coxovy renety) obsah brzy klesá,“ tvrdí odborný server sadařství.cz.

Minerální látky pak reprezentuje zejména draslík, dále hořčík, železo, fosfor a vápník. I když nás jablka závratným obsahem vitamínů a minerálů možná příliš neohromí, považují se za velmi zdravé a dietní ovoce. Kupříkladu polysacharid pektin prokazatelně brzdí růst patogenních mikroorganismů ve střevě. Pektiny tedy logicky namáhají i dobrému trávení a navíc mají vliv na hladinu cholesterolu v krvi, kterou snižují. Přítomné třísloviny a organické kyseliny mírní záněty na střevní sliznici a pomáhají obnovovat bakteriální mikroflóru. Dle některých odborníků mají obsažené organické kyseliny (jablečná a citrónová) alkalizující účinky na organismus.

Jablko a výzkum: Srdci svědčí 2 jablka denně

Není potřeba výzkumů k tomu, abychom věděli, že jablko patří mezi lehce stravitelné nedráždivé potraviny. Zvláště je-li tepelně upravené či sušené, nemusí vadit ani jedincům, kteří jsou na jablka (a obvykle i jarní pyly) v syrovém stavu alergičtí.

Dle publikovaných údajů Ústavu zemědělské ekonomiky a informací obsahují jablka, zvláště v semenech a slupce, polyfenol floridin. Ten disponuje antioxidačními účinky a je též znám svými antidiabetickými vlastnostmi – chrání před vznikem diabetu. Floridin nás také nepřímo chrání před nepříznivými účinky UV záření, neboť stimuluje biosyntézu melaninu v pokožce.

A to stále není všechno; studie z univerzity v kalifornském Davisu naznačuje, že konzumace jablek pomáhá v prevenci kardiovaskulárních chorob; účinná „dávka“ jsou prý 2 jablka denně. Další zajímavá látka flavonoid quercetin disponuje dle odborníků z londýnské Univerzity sv. Jiří (podobně jako zmíněný floridin) ochrannými účinky; chrání prý například plíce před škodlivými účinky znečištěného ovzduší. Quercetin je vědcům známý už řadu let, jeho silné antioxidační účinky jsou stále předmětem výzkumů v oblasti boje s nádorovými a kardiovaskulárními onemocněními.

Jablko a alternativní medicína

Jelikož je jablko tradičním českým ovocem a po staletí nedílnou součástí jídelníčku našich předků, všímaví předkové vypozorovali, jaké mají jablka účinky na lidský organismus a zařadili je do svých léčitelských postupů. Například čerstvá jablečná šťáva se používala na snížení horečky a při léčbě nemocí ledvin. Čerstvý jablečný mošt je dále skvělým nápojem během kratších očistných kůr a půstů.

NÁŠ TIP: Domácí jablkový čaj (se skořicí)

1 středně velké červené jablko vykrájíme a pokrájíme na malé kostičky, přidáme špetku skořice (u kojenců nevhodné) a přelijeme ½ litrem vroucí vody. Čaj lze připravit i z čerstvých slupek z několika domácích jablíček, která jsme loupali dětem k svačině. Dříve se jablečný či hruškový čaj užíval v případě problémů s vyprazdňováním, účinky jsou však velmi jemné.

(další domácí jablkovo-ovocné čaje najdete ZDE)

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jágr si pochutnává na bezlepkové stravě! Zkuste ji i vy

Jágr si pochutnává na bezlepkové stravě! Zkuste ji i vy

Dnes | Nemáte bezlepkovou dietu, ale občas si říkáte, že byste klasickou mouku chtěla nahradit něčím jiným…

Jak zahnat zimní splín? Čerpejte energii přímo doma!

Jak zahnat zimní splín? Čerpejte energii přímo doma!

Včera | Domov je místo, kam se těšíte a kde se cítíte dobře a v bezpečí. Domov má něco navíc, není to jen…

Vypěstujte si anginovník: Vyléčí nejen bolest v krku

Vypěstujte si anginovník: Vyléčí nejen bolest v krku

Včera | Nejenže nahradí předražené pilulky, sáčky pro přípravu horkých nápojů a sirupy z lékárny, ale…

Škůdci a choroby pokojových květin v zimě: Jak je zlikvidovat

Škůdci a choroby pokojových květin v zimě: Jak je zlikvidovat

21. 1. | Pro zdravý růst a vývoj pokojových rostlin je třeba je nejen přihnojovat správnými hnojivy, ale…