Vánoční dekorace 3x jinak

| Autor: redakce | Rubrika: Domácnost

Přemýšlíte, jak nově na letošní Vánoce vyzdobit váš byt? Inspirujte se našimi tipy!

Teplo domova v červené

Tradiční červená barva vám v kombinaci s chytrými nápady vykouzlí útulnou atmosféru

1. Nemohou se vaše děti dočkat Štědrého dne? Vyrobte jim originální adventní kalendář. Nakupte obálky různých velikostí, nejlépe v oblíbené vánoční červené barvě a napište na ně čísla od 1 do 24. Pak už stačí jen dovnitř dát na každý den jiné překvapení – obrázek, básničku nebo malou sladkost. Obálky připevněte připínáčky ke zdi tak, aby se daly otevřít a čísla byla proházená.

2. Víte, že i vánoční dekorace může být jedlá? Na vánoční stůl vyzkoušejte třeba jablka v cukru. Dobře vypadají a navíc si na nich pochutnáte. V hrnci necháte zkaramelizovat vodu s cukrem a namáčíte do ní jablka na špejli. Vychladnout je necháte na alobalu namazaném tukem. Naaranžujte je nejlépe do misky s cukrem a přidejte nějakou tu klasickou vánoční ozdobu. Jistě i návštěva ocení, že si bude moct po slavnostním menu jako dezert vybrat i něco zdravějšího než vánoční cukroví nebo vánočku.

3. Adventní věnec nemusíte mít jen uprostřed jídelního stolu, dobře se bude vyjímat též na zdi. A ač v předadventním čase přetékají těmito dekoracemi všechna květinářství, větší radost vám udělá věnec, který si vyrobíte vlastnoručně. Jak na to, najdete jen o pár stránek dál. Ozdobíte stužkami a vánočními kouličkami znovu v oblíbené červené barvě

Rustikální romantika

Jako za starých časů se můžete o svátcích cítit v bytě vyzdobeném přírodními dekoracemi

1. K Vánocům patří pohádky a tak se jimi můžete inspirovat i při výrobě vánočních dekorací. Šikovné pekařky si jistě poradí s miniaturní perníkovou chaloupkou, kterou lze vtipně využít. Pokud chcete být při ladění výzdoby ještě originálnější, vsaďte na netradiční modrou barvu, která se hodí zvlášť v kombinaci s červenou k venkovskému stylu.

2. I se slavnostním balením dárků pod stromeček si můžete vyhrát. Zabalte dárky do různobarevných látek, převažte stuhami a ozdobte papírovými jmenovkami, na nichž znovu můžete vyzkoušet svoji kreativitu.

3. V rámci letošních trendů je módní všechno přírodní a handmade. Možná vás v obchodech s dekoracemi překvapí tak velké množství výrobků z přírodních materiálů, navíc zpracovaných tak, že si pomyslíte, zda byste to nezvládli ani vy sami. Ale zvládli. Stačí se projít po lese či vlastní zahradě a nasbírat klacíky, větvičky a sušené plody, jimiž interiér vánočně nazdobíte. Že si nevíte rady? Nevadí. Vzhledem k módnímu trendu Do It Yourself (udělej si sám) přibývá různých kurzů a workshopů kde vám ukážou, jak na to. Nebojte se ani kombinace přírodních materiálů s klasickými ozdobami. Mix stylů vládne i během Vánoc.

Elegantní a stylové

Zlato a kovové odlesky dodají vašim svátkům šarm a hlavně - jde o letošní žhavý trend

1. Zlatá je nejen hlavní liturgickou barvou vánočních svátků., ale i jedním z letošních trendů, které udává frankfurtský veletrh Christmasworld. Nejlépe vynikne v kombinaci s bílou a neutrálními barvami. Ale nebojte se jí ani v případě kombinací s přírodním materiálem. Jen jako s každou výraznou barvou s ní doporučujeme šetřit. Stačí jednoduchý svícen do jinak barevně nevýrazné kompozice a ta hned získá mnohem svátečnější ráz.

2. Zajímavě vypadá kombinace „hrubého“ a „jemného“. Obyčejná větev, orezlý plechový květináč a k tomu křehké papírové ozdobičky, svíčky a živé květy. Ano, i řezané květiny patří k Vánocům. V květinářství si můžete nechat uvázat speciální kytičku na slavnostní tabuli, na níž už adventní věnec nepatří. Hodí se nejlépe bílé či červené květy, které nejlépe vypadají v kombinaci s vánoční zelenou a samozřejmě se zmiňovanou zlatou barvou.

3. I nepříliš zruční kutilové mohou originálně nazdobit sváteční tabuli. Stačí pár dobrých nápadů. Co třeba drátěný košík a zlaté vánoční ozdoby různých velikostí? Nebojte se zkoušet nové a netradiční postupy, každý interiér je jiný, a tudíž mu i něco jiného sluší. Nezapomeňte, že sváteční atmosféru vždy umocní zapálené svíčky.


Článek vyšel v časopise Bydlení, stavby, reality.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Čtěte také

Vypínače: na designu záleží

Vypínače: na designu záleží

6. 11. 2016 | Moderní vypínače umějí víc než jen rozsvítit a zhasnout světla. Ve spojení s designem a moderní…

Vyrobte si sušené zdraví

Vyrobte si sušené zdraví

30. 10. 2016 | 1 | Šetrný a nejstarší – tak je možné charakterizovat sušení jako způsob konzervace potravin. Bohužel…

Další články z rubriky

Vypěstujte si anginovník: Vyléčí nejen bolest v krku

Vypěstujte si anginovník: Vyléčí nejen bolest v krku

Včera | Nejenže nahradí předražené pilulky, sáčky pro přípravu horkých nápojů a sirupy z lékárny, ale…

Jak zahnat zimní splín? Čerpejte energii přímo doma!

Jak zahnat zimní splín? Čerpejte energii přímo doma!

Včera | Domov je místo, kam se těšíte a kde se cítíte dobře a v bezpečí. Domov má něco navíc, není to jen…

Škůdci a choroby pokojových květin v zimě: Jak je zlikvidovat

Škůdci a choroby pokojových květin v zimě: Jak je zlikvidovat

21. 1. | Pro zdravý růst a vývoj pokojových rostlin je třeba je nejen přihnojovat správnými hnojivy, ale…

5 věcí, které musíte vědět o skvrnách od kávy, jinak se jich už nezbavíte

5 věcí, které musíte vědět o skvrnách od kávy, jinak se jich už nezbavíte

20. 1. | Začátek dne si bez ní ani neumíte představit. Ranní káva zkrátka patří k vašim pravidelným rituálům…