Komentáře ke článku

Pravda o hubnutí po padesátce: Musíte jíst, cvičit…

10. 1. 2018 | S přibývajícím věkem je hubnutí čím dál těžší a po padesátce je…

Přidat příspěvek
helza Reagovat 11. 1. 2018 13:55

Kdysi jsem měla kamarádku, fitnes cvičitelku. Měla ve skupině slečnu okolo dvaceti, víc širokou jak vysokou. Ta měla snad 120 kg a 150 cm. A byla jedna z nejlepších a nejpohyblivějších, pokud se konal fitnes maraton, pak i nejvytrvalejších. Jedla málo, v kanclu nedělala a nikdy nezhubla.

helza Reagovat 11. 1. 2018 13:52

Elynor: Já to jezení po troškách co 3 hodiny taky propagovala a zhubla jsem na "přesně výšku" asi v šedesáti. Teď mám 70 a už mi to nepomůže. Fakt je že na vozejku toho moc nenachodím, ale pohybu mám dost. A co se týče kanclu? Dělela jsem technika v rozhlase, celý den jsem seděla, vysílala, natáčela stáčela a stříhala a pořád měla svou skvělou váhu. Pak jsem začala chodit s poštou, celý den na nohách, zahrada atd a přibrala 10 kg nadváhu.

monada Reagovat 10. 1. 2018 21:05

Koukám , že oprášili starý článek ani se neobtěžovali vymazat příspěvky. Teď jsem přišla s cvičení dala si jeden krajíček chleba s máslem a 1 kolečko salámu.Ahojky.

Barbina10 Reagovat 10. 1. 2018 14:10

Elynor: Ale zkuste jíst jen 2x denně,já to tak dělám celý život-kromě dovolené-tam i snídám,protože nevím,kdy a jestli vůbec se přes den pořádně najím-jsem horal a tam to tak je.Na oběd polévku,druhé jídlo s přílohou,klidně i kafe a něco dobrého,večeři nezi šestou až sedmou-v létě někdy později a taky výživnou,ale ne tak jak oběd a je to.Žaludek si do druhého dne odpočine a neroztáhne se.Už léčitel páter Ferda to radil,nedávno jsem to opět četla,něco na tom možná bude.Vše,co se hlásá a tvrdí ,nemusí být neotřesitelná pravda.

Elynor Reagovat 10. 1. 2018 10:16

Jsem nakloněna myšlence, že na tom něco bude, anžto jsem byla celej život hubená jak lunt, až moje babička říkávala, že dostanu "souchotě", když nebudu víc jíst :-) Ani po dětech jsem nepřibrala, ale pak se "něco" stalo a po padesátce, ačkoli jsem nezměnila způsob života ani stravování, najednou jsem tlustá. Takových 20 kilo zhubnout by to chtělo. Ovšem moje máti, které je 80 let, najela na hubnutí tím způsobem, kdy se jí každé 3 hodiny samá velice zdravá strava, dle doporučeného jídelníčku, a podařilo se jí za tři měsíce zhubnout 8 kg. Krása. Ale sama říká, že pomalu nic jiného nedělá, než že si furt chystá jídlo. A že nechápe, jak by se to dalo zvládnout, kdyby měla chodit do práce, že tím prostě zabije celý den. No, to já nechápu taky. Jo, jasně, existují takové ty krabičkové diety, kdy vám to dovezou už hotové až pod nos, ale to je sakra drahý špás, to zas nejsem Rotschild. Takže potom už fakt zbývá jenom to nežrat a hýbat se.

Barbina10 Reagovat 10. 2. 2017 08:09

Mata69: Ale dobře to vím,můj chlap změnil posledních deset let zaměstnání a sedí v kanclu a když pracuje kolem domu,je to málo, lidem z kanclu rostou břicha,přibral tak15 kg,prostě tato práce musí být hodně vyvážená pohybem,ne nějakým půlhodinovým cvičením,to je málo.

victory Reagovat 8. 2. 2017 14:47

uff..mna len rozculuju (ako buducu 50-nicku) tie kecy vsade, ze doteraz to bolo vsetko faaajn, ale po 50-ke, uz je na prd metabolizmus, uz sa neda schudnut, uz nebudem mat svaly...pomaly ani mozog.... ..ako skutocne sa nemienim programovat na "day after" :-(

MarunaS Reagovat 5. 2. 2017 10:17

Moje tetička říkala, že každý je jiná sorta. Je to pravda. Každý má prostě jiný kotel.

lebahu Reagovat 4. 2. 2017 21:45

Mata69: Přesně, tady je na dědině hromada ženských 50+ při těle, makaj celej život v kravíně a doma hospodárka a pole lán. Rozhodně se nepovalují.

Aleona Reagovat 4. 2. 2017 16:56

Barbina10: píšete nesmysly

šiška Reagovat 4. 2. 2017 13:14

Ing.Havlíček několikrát zdůraznil, že když se jí málo tak je to také špatně, jelikož tělo přepne na úsporný režim. Jím 5x denně a méně. Myslím, jestli mě to také nedělá to moje mlsání!Dala bych 10 řízků za 1 větrník. Denně musím mít kousek něčeho sladkého, ale nepřeháním to. Kdybych si měla odepřít malou přílohu k masu nebo kostičku čokošky co už by z toho života bylo!! Navíc, Dr.Cajthamlová řekla, že nejhorší co může hubnoucí člověk udělat je, nejíst přílohy-sacharidy! Ty totiž vyživují mozek.

Mata69 Reagovat 4. 2. 2017 12:08

šiška: jestli ono to nebude při tom množství pohybu v těch "dětských porcích".

Mata69 Reagovat 4. 2. 2017 12:07

Barbina10: tedy tohle jsou ale taky kecy, co píšete. Znám několik ženských, co nejsou "kancelářské paničky" (vy asi netušíte co taková práce obnáší když se o ní takhle vyjadřujete) a makají na zahradě a rozhodně se neválejí u TV a nadváhu mají taky...Jestli ono to nebude krapet jinak, že?

Rambíša Reagovat 4. 2. 2017 11:34

Zhubla jsem 15 kilo a to v 61 letech,během 6 měsíců.Stačilo makat (na zahradě,v baráku),míň jíst,denně chodit na procházky po lese cca na hodinu-dvě.Nesedět u TV! Ještě hodlám shodit 6-7 kilo na jaře,teď se dá jen lyžovat ,tak denně šoupu lyžemi cca 1,5 hod.Váha zatím stojí,ale hlavní je,že nepřibývá.Nedržím dietu,ale snažím se jíst co nejméně,nejím chleba,pečivo,žádné těstoviny,rýži,knedlíky.maso jen 1x týdně kuřecí.Ovšem nejdůležitější je absence stresu,dokud jsem chodila do práce,tak jsem nezhubla nic,člověk se zabýval jen samými nepříjemnými starostmi,což nyní odpadlo. V důchodu se mi moc líbí....ten klid,i za cenu ,že těch peněz moc není.

monada Reagovat 4. 2. 2017 06:20

šiška: přesně tak doktorka mi řekla , že mé tělo je zvyklé na pohyb no nic já mám jen 13 nadváhu a hýbe se to 2kg dolů sním jen kousek dortu nebo chlebíčku na oslavě a hup a je to nahoře. Holky hlavně zdraví naco štíhlost a pak nemoc . Babíčka má být trochu oplácaná neříkám koule. ať se vnoučatům dobře sedí na klíně. a né je tlačí kosti. Jinak teď mám název mírně obézní Ha ha

šiška Reagovat 3. 2. 2017 13:40

Vše je individuální a každému pomůže úplně něco jiného!Do věku át jsem měla pořád pár kg pod výšku, bez cvičení a diet. Pak se to zlomilo a sbohem má štíhlosti. Mám 10kg nad výšku,tedy nadváhu. Přitom celé léto proplavu v bazénu na zahradě, v zimě rotoped 35min.a Pilátes 50min. Jím velmi zdravě a dětské porce a váha se nehne dolů! Dr. mi řekla, to víte hormony s tím nic nenaděláte. Ale zase když vidím mladá děvčata která jsou širší než delší, tak si říkám, zaplať bůh za to jak na tom jsem.

Barbina10 Reagovat 3. 2. 2017 10:31

Zase kecy!Kdo byl normál,bude normál,kdo je vyžran,nic už mu nepomůže,dnes se vše řeší,prý silový trénink,kdo se hýbe celý život a doma musí fyzicky makat-zahrada,dům-tak nemá problém,to jen slečny z kanclu a paneláku-dobře jim tak,ať jsou jako koule,nežrat a hýbat se,to je rada nad zlato a ne tyhle pitominy!

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit