Bio nebio

| Autor: Kamila Netolická | Rubrika: Krása

Bio kosmetika, bio potraviny, bio oblečení se stávají trendem posledních let. Jak se ale správně v široké nabídce zorientovat? Které kosmetické výrobky jsou skutečně bio?
Známka "kontrolovaná přírodní kosmetika" je od roku 2001 registrována mezinárodním institutem Ecocontrol/BDIH. Pokud nese výrobek označení "kontrolovaná přírodní kosmetika" a je označena tímto logem, můžete si být jisti, že splňuje velmi náročná kritéria. Použité přírodní suroviny mohou pocházet pouze z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo certifikovaného sběru ve volné přírodě.Sběr surovin musí probíhat šetrným způsobem, aby nedošlo k poškození ani zatížení životního prostředí. Výrobky nesmí obsahovat látky cizí lidskému organismu, např. parafín, vazelínu nebo jiné ropné produkty. Při výrobě této kosmetiky se používají pouze čisté rostlinné oleje, atd.Značka CPK (Certifikovaná Přírodní Kosmetika) je českou obdobou mezinárodní známky Kontrolovaná přírodní kosmetika. Tuto značku zavedla v roce 2007 česká nezisková organizace dohlížející na kontrolu ekologického zemědělství, společnost KEZ o.p.s. (Kontrola Ekologického Zemědělství).Pokud pochází přírodní kosmetika z francouzsky či anglicky hovořících zemí, můžete na obalu výrobku nalézt logo EcoCert či Soil Association Organic Standard. Obě tyto známky potvrzují, že produkty obsahují suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství.


Bio řada MATERIA HERBA od Korres


Složení textur řady Materia Herba je z 95 – 100 % přírodní. Zbylých 0 – 5 % obsahu je syntetického charakteru, který je v souladu s přísnými standardy ECOCERTU. Materia Herba nabízí účinné produkty – hydratace, péče proti vráskám a regenerace pleti a současně garantuje šetrnost přípravků k pleti. Vyzkoušejte například oční hydratační krém, který působí proti otokům a tmavým kruhům pod očima. Obsahuje slunečnicový olej, bambucké máslo, výtažky z bezu černého a jitrocele.Bio kosmetika Sanoflore


Obsahuje až 99 % všech ingrediencí přírodního původu, které pocházejí z ekologického zemědělství. Samozřejmostí je certifikace organizací ECOCERT a asociací COSMÉBIO. Kosmetika Sanoflore je bez parabenů, silikonů, aluminiových solí, syntetických barviv a parfému. Vyzkoušejte například úžasný rostlinný balzám na rty, který nelepí, zjemňuje pokožku rtů a zanechává ji zářivou. Obsažené máslo z karité a kokosového ořechu obnovuje, chrání a vyživuje rty. Rostlinný olej ze slunečnice rty vyživuje a dodává jim hebkost. Esenciální olej ze sladkého pomeranče rty nádherně zklidní.Bio kosmetika z řady Culture Bio od Yves Rocher


Denní tělové mléko s výtažky z 12 bio rostlin z řady Culture Bio. Díky výtažkům z 12 bio rostlin mléko intenzivně vyživuje, hydratuje a zjemňuje pokožku těla. Jeho svěží vůně na bázi esenciálního oleje z máty peprné je 100% přírodního původu a dodá pokožce energii do nového dne.


ČTĚTE TAKÉ:

Zářivá tvář!


Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Trápí vás pigmentové skvrny? Jak se jich zbavit?

Trápí vás pigmentové skvrny? Jak se jich zbavit?

19. 10. | Zůstala vám na kůži nepěkná vzpomínka na letní slunění v podobě pigmentových skvrn? Pořiďte si na…

Buďte krásná: 7 trendů v péči o pleť

Buďte krásná: 7 trendů v péči o pleť

14. 10. | Snad v žádném odvětví se neobjevuje tolik inovací jako v kosmetice. Nové objevy mají napomáhat…

Nespravedlnost: Proč muži hubnou snadněji?

Nespravedlnost: Proč muži hubnou snadněji?

13. 10. | O tom, jak nelehké může být hubnutí, ví většina z nás své. Téměř každý člověk v životě vyzkoušel…

FOTOGALERIE: Jak probíhá plastická operace prsou?

FOTOGALERIE: Jak probíhá plastická operace prsou?

5. 10. | Toužíte po dokonalých prsou a zvažujete prsní implantáty? Pak je tento článek určen právě pro vás.…