Elixír mládí

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Krása

Každodenní péče dělá pleti moc dobře, ovšem ani ta postupem času sama o sobě nestačí. Zašedlá barva, vrásky, nestejnoměrné zabarvení … to vše se neblaze podepisuje na celkovém vzhledu. A přitom stačí tak málo, jen přidat do běžné péče kapku účinného elixíru.

S odličovačem, tonikem a krémem vystačíte pouze v případě, že se nepotýkáte se stresem, nečistým vzduchem a „špatnými“ geny. Právě tyto faktory se totiž neblaze podepisují na celkovém stavu pleti, která rychle ztrácí zdravý jas, pevnost a hebkost.

Na její obnovu přitom stačí jen opravdu málo, stačí do každodenního rituálu péče o pokožku zařadit některé vysoce účinné sérum.

Vybírejte si podle svého věku, nemá totiž příliš brzo nasazovat extra silné přípravky. Raději volte ty, které pleti opravdu prospějí.

25+
Kolem 25. roku se na pleti objevují první známky stresujícího životního stylu. Málo spánku, kouření, nesprávná životospráva a život ve městě si začínají vybírat dvou daň. V tomto období je především dbát na ochranu před škodlivými slunečními paprsky a to po celý rok nejen na dovolené u vody. A samozřejmě začít napravovat chyby dřív než se ještě zhorší.

Pod svůj obvyklý denní krém, který obsahuje potřebnou UV ochranu, naneste pár kapek séra z řady Derma Genesis od L'Oreál. Tento vodný gel, obohacený o o kyselinu hyaluronovou, zajišťuje intenzivní zjemňující účinek a skutečně jasnou zářivost pleti. Jedinečná technologie celé řady s dává za cíl vytvářet nové buňky a zachovávat viditelně mladistvý vzhled pokožky. K tomu pomáhá spojení již zmiňované kyseliny a Pro-Xylanu, originální molekuly, která zvyšuje tvorbu proteinů na buněčné membráně a tím umožňuje kyselině pevně se navázat na buňky a zajišťovat opravdu efektní hydrataci a regulaci.

30+
Po třicítce se objevují první vrásky, ať již ty mimické, z vysušení či samotným působením času. Zde již se samotnou hydratací nevystačíte. Je potřeba nasadit silnější zbraně, které zabrání poškození pokožky volnými radikály a kyslíkem, který sice pleti prospívá, ale na druhé straně způsobuje její oxidaci a předčasné ochabování.

Primordiale Cell Defense Serum od Lancôme je první sérum s dvojím účinkem, které pleť chrání i obnovuje - blokuje 99 % volných radikálů působících na pleť a tím brání jejímu oxidativnímu poškození, které je jedním z klíčových faktorů způsobujících stárnutí pleti.

Ačkoli je kyslík jedním ze životně důležitých prvků, může se ve spojení s UV paprsky, znečištěným ovzduším, kouřením nebo přemírou stresu ukázat jako nestabilní. Za přítomnosti těchto vlivů se kyslík stává agresivním a způsobuje série oxidačních reakcí, které jsou jedněmi z významných příčin předčasného stárnutí pleti. Jakoby pleť rezivěla. Laboratoře Lancôme, vybavené zkušenostmi z třicetiletého výzkumu boje s oxidací, vyvinuly Cell Defense Complex: jedinečný a velmi silný antioxidační komplex se širokým polem působení, který je schopen zabránit tvorbě 99 % každodenních oxidativních agresorů.

40+
Okolo 40. roku věku začne pleť obličeje ztrácet svoji přirozenou pružnost a začíná povadat. Jak stárneme, slábnou mechanické vlastnosti naší pleti, struktura pokožky ztrácí pravidelnost a její pevnost ochabuje. Obličej pomalu ztrácí své pevné kontury, stále častěji se objevují hlubší vrásky a mladiství jas vzal za své.

Vědci z Globálního technického centra Oriflame proto přišli s novou technologií Bio SpringTM, která je postavená na kombinaci nejmodernějších vědeckých poznatků a aktivních přírodních složek, jež přispívají k obnově přirozených liftingových vlastností pleti. Právě tuto unikátní technologii využili v nové řadě Lift Expert. Pleťová kosmetika Lift Expert je skvělý pomocník pro obnovu mladistvé pevnosti a vzhledu pleti.

Liftingové sérum podporuje obnovu a zpevnění obličejových kontur. Technologie Bio Spring zvyšuje pružnost pleti, vypíná ji a pleť tak vypadá výrazně mladistvěji. Složení je obohaceno o retinol, který pomáhá obnovovat pleťové buňky a redukovat i hluboké vrásky.

50+
V padesáti letech začíná docházet k urychlení stárnutí pleti. Hormonální nevyrovnanost spojená s menopauzou spolu s věkem a opakovaným vystavováním kůže působení slunce způsobují vážné změny v každé vrstvě kůže. V péči o pleť je proto nutné zaměřit se na pevnost, snížení pigmentových skvrn a rozjasnění. Samozřejmostí je také zvýšená hydratace každé ráno i večer.

Zbraň silného kalibru představuje luxusní značka Lancome v podobě obnovujícího séra Absolue Ultimate ßx, které se používá pravidelně každé den ráno a večer pod pleťový krém. Absolue Ultimate ßx kombinuje dokonalou účinnost a neuvěřitelné výsledky díky propojení dvou koncentrovaných složek Pro-Xylane a obnovovací sítě βio-network. Ta je obohacená o divoký sladký brambor, sóju, mořské řasy a ječmen, působí na znovuobnovení životních funkcí pleti. Absolue Ultimate ßx je obohaceno o kyselinu kojovou, která snižuje počet, velikost a intenzitu pigmentových skvrn.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Sexy účesy, se kterými budete vypadat hubenější!

Sexy účesy, se kterými budete vypadat hubenější!

Včera | Máte kulatý obličej a nevíte, jaký účes zvolit, abyste ho alespoň trochu zeštíhlela? Máme pro vás…

5 úprav obočí, které vám zbytečně přidávají věk

5 úprav obočí, které vám zbytečně přidávají věk

21. 1. | Úprava obočí by se rozhodně neměla podceňovat, pokud si chcete udržet mladistvý vzhled. Jak ale…

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

16. 1. | Ruce používáme ke gestikulaci, a tak jsou nedílnou součástí běžné denní komunikace. Je proto…

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

14. 1. | Vlasy vlivem mrazivého počasí dostávají v zimě hodně zabrat. Žádný účes pořádně nedrží, a když už…