FOTOGALERIE: Jak probíhá plastická operace prsou?

| Autor: Marta Pušová | Rubrika: Krása

Toužíte po dokonalých prsou a zvažujete prsní implantáty? Pak je tento článek určen právě pro vás. Prozradíme vám, co operaci předchází, jak probíhá a jaká je rekonvalescence, v naší galerii se pak můžete podívat na fotografie přímo ze zákroku. Varování: Fotky plastické operace mohou být drastické.

Co operaci prsou předchází

Hlavním předpokladem k vykonání plastické operace je samozřejmě váš celkově dobrý zdravotní stav. Jinými slovy: Musíte se cítit fit jak po fyzické, tak po psychické stránce. Zároveň podstoupíte předoperační vyšetření, jehož výsledky nesmí být starší čtrnácti dnů vzhledem k naplánovanému termínu operace. Konkrétně vás čeká biochemické vyšetření krve, EKG a chemické i sedimentační vyšetření moči. Výsledky můžete na kliniku donést osobně, poslat je poštou nebo e-mailem. Plastický chirurg si veškeré údaje o vás společně s anesteziologem projde pár dní před ujednaným výkonem operace. Musí vědět, že je vše opravdu v pořádku, aby se mohl v den „D“ bez obav pustit do operace.

Pro jaké implantáty se rozhodnout

Operaci prsou samozřejmě předchází konzulace s plastickým chirurgem: Vy mu svěříte své přání a on vám na oplátku poví, jaké jsou možnosti. Seznámí vás také s druhy i tvary implantátů, plus se spolu domluvíte na tom, kudy vám implantáty do prsou vloží a kam přesně je umístí. „Nejčastěji se implantáty do těla vkládají z podprsní rýhy nebo řezem vedeným kolem dolní poloviny bradavky. Jde to sice i z podpaží, ale tenhle způsob se už téměř nepoužívá. Implantáty se pak do prsou vkládají buď přímo pod prsní žlázu nebo pod sval, přičemž ani jednou z těchto metod se v budoucnu nepřipravujete o možnost kojení, jak se mnohé dámy mylně domnívají,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Peter Ondrejka.

Pokud jde o tvar implantátů, můžete vybírat buď z kulatých nebo z těch anatomických ve tvaru kapky. Obecně se dá říct, že kulaté implantáty výrazněji vyplňují výstřih, ale ty anatomické zase působí přirozeněji. Různé velikosti implantátů a jejich tvary si předem vyzkoušíte právě během osobní konzultace s plastickým chirurgem. Ten se na vás podívá očima znalce a v mnohdy nelehkém rozhodování vám pomůže.

Průběh samotného zákroku

Jakmile máte vybranou značku implantátů, jejich tvar, velikost a jste s plastickým chirurgem domluvená na místě i způsobu vložení, můžete se chystat na samotnou operaci. Ta se provádí v celkové anestezii a trvá přibližně hodinu. V případě zvětšení prsou (= augmentace) včetně jejich modelace pak i déle, nejčastěji okolo hodiny a půl až dvou hodin. Po operaci si poležíte den, maximálně dva dny. Ještě před propuštěním vám sestřička vymění obvazy, ale prsa budete mít nadále zafáčovaná. Následujících asi deset dní po operaci budete ještě odpočívat doma, a potom přijdete na kliniku na kontrolu.

Zpátky ve formě

Pokud ráda cvičíte, žijete aktivně, určitě vás bude zajímat, za jakou dobu po plastice prsou se smíte pustit do jakýchkoliv činností. Pravda je taková, že k lehčím aktivitám se můžete vrátit přibližně po prvních deseti až čtrnácti dnech od provedení zákroku, nicméně po dobu šesti až osmi týdnů byste se měla raději vyhýbat zatěžování horní poloviny těla a náročnější cvičení i sport si dočasně odpustit. Zároveň se také připravte na fakt, že budete následujících šest až osm týdnů po operaci neustále nosit sportovní elastickou podprsenku bez kostice. Ta vám bude dělat společnost prakticky pořád a při větší zátěži ji pak musíte oblékat po dobu dvou až tří měsíců po operaci. Až po uplynutí této doby se totiž prsa zcela stabilizují.

Jak moc to bolí

Ruku na srdce, nakonec vás určitě zajímá i to, jak moc budete pro splnění svého snu trpět… Nebudeme vám nic nalhávat, několik dní po operaci se bolesti v místě zákroku úplně nevyhnete. První dva až pět dní po zákroku navíc budete užívat léky proti bolesti, díky kterým ucítíte bolest opravdu minimálně.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Sexy účesy, se kterými budete vypadat hubenější!

Sexy účesy, se kterými budete vypadat hubenější!

Včera | Máte kulatý obličej a nevíte, jaký účes zvolit, abyste ho alespoň trochu zeštíhlela? Máme pro vás…

5 úprav obočí, které vám zbytečně přidávají věk

5 úprav obočí, které vám zbytečně přidávají věk

21. 1. | Úprava obočí by se rozhodně neměla podceňovat, pokud si chcete udržet mladistvý vzhled. Jak ale…

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

16. 1. | Ruce používáme ke gestikulaci, a tak jsou nedílnou součástí běžné denní komunikace. Je proto…

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

14. 1. | Vlasy vlivem mrazivého počasí dostávají v zimě hodně zabrat. Žádný účes pořádně nedrží, a když už…