High-tech kosmetika: revoluce v boji proti stárnutí pleti

| Autor: Zuzana Šustová | Rubrika: Krása

Některé ingredience a jejich účinky v boji se stárnutím pleti, které se objevují v nejnovějších kosmetických přípravcích, jsou vskutku revoluční. Určitě stojí za to si je vyzkoušet, protože jejich vliv na vzhled pleti je na první pohled evidentní.Živá voda od La Mer

Laboratoře legendární značky La Mer představily průkopnickou kúru navrženou k rozjasnění a vyvážení pokožky – sérum, které probudí její přirozenou schopnost odrážet a přenášet světlo. Rozjasňující Radiant Serum obnovuje skutečný třpyt pokožky kombinací hojivých mořských výtažků a vyspělých metod navržených tak, aby cíleně působily proti mdlé pleti a její nerovnosti. Pokožka zůstává bezchybně vyhlazená, pružná a neuvěřitelně rozjasněná díky patentovaným extraktům z moře – Deconstructed Waters.

„Výzkumné laboratoře Maxe Hubera objevily způsob, jak spojit a pozvednout energii vody. Naše patentované Deconstructed Waters nám dovolují uchovat ve vodě kladnou či zápornou energii. S těmito nabitými vodními seskupeními jsou přípravky obohaceny o schopnost dodat potřebné přísady různým vrstvám pokožky. Kožní buňky jsou nabity kladně, což znamená, že záporně nabité Deconstructed Waters doručí potřebné přísady přímo do těchto kožních buněk. Technologie Deconstructed Waters obohacuje účinnost všech našich produktů,“ uvedl Andy Bevacqua, viceprezident výzkumu a vývoje laboratoří Maxe Hubera.

Max Huber, vědec z NASA, vynalezl základní produkt této značky, Créme de la Mer, kterým si léčil popáleniny z pokusů. Začal krém prodávat a po jeho smrti v roce 1991 v obchodování pokračovala jeho dcera do chvíle, než práva na prodej a produkci krému zakoupila firma Estée Lauder, která z něj vyvořila svůj kultovní výrobek. Prozařující sérum je tedy obohaceno o inteligentní vodu rozjasňující, obnovující, čisticí a okysličující, plus ještě několik vypínacích prvků z mořských řas. Dohromady to vše umí pojistit váš obličej proti mdlé, skvrnité a stárnoucí pleti. Líce se vám po pravidelné aplikaci séra vzpruží, občerství, rozzáří a barevně sjednotí. Cena: 7400 Kč
Osvěžení od Biotherm

Pečující řada tří přípravků s názvem Skin. Ergetic od Biotherm nabije pleť energií a odstraní z ní unavený výraz. Neodpočatá pleť vykazuje známky stárnutí rychleji a viditelněji než pokožka svěží. Vaši tvář spolehlivě probudí koktejl z přírodních složek, z nichž nejzajímavější je sulforafan z mladých výhonků brokolice. Tento geniální antioxidant mobilizuje obranný systém. Navíc sulforafan je jednou z nejúčinnějších protirakovinových látek.

Ojedinělá technologie Fresh Skincare, jíž se pyšní sérum řady Skin. Ergetic, umožňuje optimalizovat účinnost aktivních látek pomocí „aktivace v poslední chvíli“. Již zmíněný sulforafan nejlépe funguje proti únavě a tudíž stárnutí pokožky. Tato sloučenina je však po přidání k ostatním látkám nestálá. Biotherm proto provedl izolaci sulforafanu a uložil jej do kapsle, která se aktivuje až v poslední chvíli, přímo před první aplikací. Jedním kliknutím aktivační kapsle se uvolní aktivní látka ve formě velmi koncentrovaného prášku. Díky tomuto systému je možné přidávat aktivní látku do produktu tak, aby si výrobek udržel optimální stabilitu po celé tři měsíce.

Můžete si prohlédnout video, jak zacházet se sérem, které, aby bylo co nejčerstvější, smísí své vzácné složky až tehdy, kdy jim to sama nadiktujete.

VIDEO:Další dva produkty řady Skin. Ergetic jsou denní hydratační péče Anti Ox a noční regenerační péče Detox. Anti Ox obsahuje antioxidační komplex z rostlinných buněk jablek a sójových proteinů, stejně jako sérum, nadto však má v sobě ještě tři antioxidanty – lykopen z rajčat, polyfenoly z hroznů a granátových jablíček a neohesperidiny ze sevillských pomerančů. Všechny tyto složky stimulují kožní buňky přímo v jejich jádru. Detox díky čaji a kořenům rostlin eliminuje toxiny a nakrmí kůži ve spánku výživnými lipidy z pohankového vosku. Ceny: Skin. Ergetic denní péče za 1190 Kč, noční péče za 1190 Kč a sérum za 1390 Kč.

Platinový poklad La Prairie

Pleťový krém, oční krém a sérum – to jsou tři královské výrobky z platinové kolekce s názvem Platinum Rare od La Prairie. Platina je unikátním tajemstvím skrývajícím se v péči Cellular Platinum Rare, pomocí kterého lze čelit času tak, abyste ochránila přirozený půvab pokožky a zajistila jí její jedinečný jas, který by jinak pozvolna mizel.

Lze toho dosáhnout prostřednictvím záporně nabitých nanočástic platiny ve formě koloidní platinové vody, která dovede elektrony tam, kde je jich třeba a tím napomáhá udržovat optimální elektrickou rovnováhu v pleti. Proč tolik záleží na této rovnováze? Protože minerály rozpuštěné v tkáních (například chlorid sodný, draslík, vápník a hydrogenuhličitan sodný) ve formě elektrolytu nesou elektrické náboje, které proudí do a ven z buněk přinášející s sebou živiny a hydrataci.

Ideální rovnováha elektrolytu umožňuje buňkám efektivněji absorbovat živiny, odvádět odpad a udržovat optimální hladinu energie. Vyvážená energie přispívá ke zlepšení hydratace, protože vytváří bariéru zabraňující jejím ztrátám, což napodobuje stav obvyklý jen u mladé pleti. Znamená to, že pokožka je lépe chráněná před negativním působením volných radikálů, narušeným životním prostředím a dalšími vlivy, které urychlují její předčasné stárnutí.

A co vlastně vedlo švýcarskou značku k využití platiny v pleťové péči? Vědecké kapacity ve firmě La Prairie objevily, že platina ve formě koloidní platinové vody má schopnost chránit pokožku před projevy stárnutí včetně neuvěřitelného protivráskového efektu. Oční krém této ultra luxusní péče navíc obsahuje diamantový pudr pro rozzáření očního okolí.
Ceny: intenzivní sérum Serum Platinum Rare za 17 000 Kč, krém Cellular Cream Platinum Rare za 17 000 Kč, oční krém Cellular Eye Cream Platinum Rare za 8400 Kč.


Další zajímavé články najdete v aktuálním vydání časopisu Moje Psychologie.
KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!


ČTĚTE TAKÉ:
Nutil mě hubnout, a pak si našel tlustou milenku!

Další články z rubriky

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

16. 1. | Ruce používáme ke gestikulaci, a tak jsou nedílnou součástí běžné denní komunikace. Je proto…

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

14. 1. | Vlasy vlivem mrazivého počasí dostávají v zimě hodně zabrat. Žádný účes pořádně nedrží, a když už…

Vajazzling: Pryč s bobrem, ozdobte si rozkrok originálně!

Vajazzling: Pryč s bobrem, ozdobte si rozkrok originálně!

11. 1. | 7 | Doba, kdy ženy „tam dole“ měly neprostupný prales, naštěstí dávno minula. Módní trendy se v…

Konec stárnutí: 5 ověřených triků, které mu zabrání

Konec stárnutí: 5 ověřených triků, které mu zabrání

9. 1. | Je mnoho faktorů, které ovlivňují stárnutí vaší pleti. Některé nemáte šanci ovládnout, ale pokud…