Indiánské receptury udávají směr novým trendům kosmetiky na opalování

| Autor: redakce | Rubrika: Krása

Rozemletá semena tropického stromu roucou dokážou ochránit před tropickým sluncem, slanou vodou a obtížným hmyzem. Receptury aravackých indiánů se stávají hitem letošního léta. V péči o pokožku po opalování drží prim gely z aloe vera a kokosové mléko.

Roucouová semena a tradiční indiánské receptury jsou základem opalovací řady unikátní kosmetiky Ligne St Barth. Tu do České republiky dováží pražský luxusní hotel Le Palais. Od počátku působení značky na tuzemském trhu – od února letošního roku – zaznamenává hotel Le Palais meziměsíční nárůst prodeje o třetinu.

„Účinky roucouových semen objevili aravačtí indiáni. Všimli si, že je rozemletá semena, kterými si potírali pokožku celého těla i vlasy, dokážou ochránit před tropickým sluncem, slanou vodou a že odpuzují moskyty. Roucouová semena jsou červená, a protože rozemletá barví, začalo se indiánům podle nich říkat rudé tváře,“ vysvětlil Jiří Gajdošík, generální ředitel hotelu Le Palais Prague.

Firma Ligne St Barth, která kosmetiku vyrábí na karibském ostrově Saint Barthélemy, má na dodávku roucouových semen exkluzivní smlouvu s indiány z nedalekého ostrova Guadeloupe. Je tak zaručena stoprocentní kvalita a unikátnost vyráběných produktů.

„Příznivý účinek na pleť byl pro indiány jakýmsi vedlejším produktem. Dnes si ho pochvalují spokojení klienti po celém světě. Kde jinde je také vhodnější místo pro testování kosmetiky na opalování než na tropickém slunci v Karibiku,“ řekl Jiří Gajdošík.

Řada na opalování obsahuje roucouový olej, opalovací tělová mléka a denní krém s obsahem roucouových semen. Přípravky nabízejí různě silný ochranný faktor od toho nejmenšího (číslo 4) až po nejsilnější (číslo 50). Kromě zmiňované ochrany proti UVA a UVB záření, která je více než devadesátiprocentní, kosmetika zvláčňuje pokožku, pomáhá jí dodat přirozenou barvu a díky vitaminu E má také regenerační účinky. Všechny produkty jsou k dostání ve 125ml balení, které se výborně hodí pro cestování.

„Ochrana před slunečním zářením je nezbytná. Při pobytu na slunci bychom tedy měli dodržovat všeobecně známá pravidla: neopalovat se přes poledne, kůži chránit oděvem, nosit pokrývku hlavy, sluneční brýle a opakovaně používat opalovací krémy s vysokými ochrannými filtry. Je důležité chránit kůži opalovacími prostředky s ochrannými faktory UVA i UVB. Dodržováním zásad správného opalování je možné snížit riziko výskytu kožního nádoru a výrazně oddálit tvorbu kožních vrásek,“ potvrdila MUDr. Helena Jančová, dermatoložka nestátního zdravotnického zařízení OG Group z Prahy. Číslo ochranného faktoru by mělo odpovídat kožnímu fototypu, místu pobytu a délce doby slunění. Pokud již ke spálení dojde, kůže by měla být zcela chráněna před sluncem až do úplného zahojení.
Neméně důležitá je také péče o pokožku po opalování. I tady si lze vybrat z nabízených produktů. Gel s aloe vera a mátou má regenerační účinky a ochlazuje pleť, která byla vystavena slunečnímu záření. Díky obsahu máty má také mírné antiseptické účinky. Po slunění je vhodný i kokosový olej. Ten pokožku zvláčňuje, dodává jí hebkost a výživu.

„Kosmetika je vhodná i na vodní sporty a jiné venkovní aktivity včetně zimních. I na lyžích určitě oceníte její účinky, přestože při zimních sportech ji aravačtí indiáni nejspíš neměli možnost vyzkoušet,“ se smíchem dodal Jiří Gajdošík, generální ředitel hotelu Le Palais Prague.


zdroj: hotel Le Palais Prague

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

5 úprav obočí, které vám zbytečně přidávají věk

5 úprav obočí, které vám zbytečně přidávají věk

Dnes | Úprava obočí by se rozhodně neměla podceňovat, pokud si chcete udržet mladistvý vzhled. Jak ale…

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

16. 1. | Ruce používáme ke gestikulaci, a tak jsou nedílnou součástí běžné denní komunikace. Je proto…

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

14. 1. | Vlasy vlivem mrazivého počasí dostávají v zimě hodně zabrat. Žádný účes pořádně nedrží, a když už…

Vajazzling: Pryč s bobrem, ozdobte si rozkrok originálně!

Vajazzling: Pryč s bobrem, ozdobte si rozkrok originálně!

11. 1. | 7 | Doba, kdy ženy „tam dole“ měly neprostupný prales, naštěstí dávno minula. Módní trendy se v…