Jak na legendární smokey eyes? Nikdy to nebylo jednodušší!

| Autor: Mariya Patrovská | Rubrika: Krása

Kouřové líčení očí patří mezi favority všech dob. Při tom, že toto líčení sluší opravdu všem, hodně žen si na něj netroufá. Přišel čas sebrat odvahu a konečně se to naučit. Připravili jsme pro vás jednoduchý pokrokový návod, jak si vytvořit dokonalý kočičí pohled. Buďte ale připravená, že hned napoprvé se to povést nemusí, proto to ale nevzdávejte, mistra přeci dělá praxe.

K základní výbavě, kterou budete potřebovat, patří: sypký pudr (nejlépe transparentní), široký štětec na pudr, štětce na oční stíny, „studené“ oční stíny – šedivé, modré, černé, černou měkkou tužku na oči, řasenku, které jak prodlužuje řasy, tak jim přidává i na objemu, vatové tyčinky.

Ze všeho nejdřív se musí vyrovnat tón vrchního i spodního víčka. Pokud máte kruhy pod očima, zamaskujte je korektorem, následně naberte na velký štětec pudr, oklepejte ho, a zapudrujte celou oblast kolem očí, včetně horních víček. Aby stíny vydržely celý den, aplikujte ještě i bázi pod oční stíny, která zaručí, že se barva nebude shromažďovat v záhybech víčka.

Je čas začít „kreslit“. Vezměte měkkou tužku a veďte z vnitřního koutku tenkou linku těsně podél horních řas. Když dojdete doprostřed horního víčka, přitlačte a pomalu přidávejte lince na objemu. Až se budete blížit k vnějšímu koutku, veďte linku lehce nahoru směrem ke spánkům. Ve finále by vám z vnitřního koutku měla vést tenka linka, která se zvětšuje a na konci je dvakrát tlustší. Dávejte taky pozor, aby byly pořádně zabarveny všechny mezery mezi řasy.

Dolní víčko orámujte také, ale začněte vnějším koutkem a linka musí být maximálně tenká. Aby nepůsobila tak tvrdě, jemně ji rozmažte tenkým štětcem nebo vatovou tyčinkou. Pokud máte oči posazené blízko k sobě, veďte linku z vnějšího koutku a zastavte se uprostřed oka. Následně rozmažte do ztracena.

Nyní začneme nanášet stíny. Tmavou barvu namalujte celé pohyblivé víčko, a do záhybu. Následně vezměte o tón světlejší stíny a naneste je na místa od záhybu, až nahoru k obočí. Aby byl barevný přechod měkký, zapracujte do sebe barvy na víčku štětcem nebo vatovou tyčinkou.

Tmavé stíny naneste i na spodní víčko. Barva by měla být nejintenzivnější v oblasti mezi vnějším koutkem a prostředkem oka. Směrem k vnitřnímu koutku ji rozetřete do ztracena.

Jedním z posledních kroků je řasenka. Nebojte se přitlačit, tentokrát je zapotřebí tlustší vrstva barvy od samých kořínků. V případě, že se vám otlačí na víčko, nechte řasenku zaschnout a potom ji jednoduše odstraníte vatovou tyčinkou.

Může se také stát, že vám v průběhu líčení opadá tmavý stín na tváře. Proti tomu existují speciální nálepky, stíny se ale dají odstranit i velkým štětcem a sypkým pudrem.

Bude se vám hodit:

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

26. 11. | Dělá vám problém po ránu rozlepit víčka a mžouráte na svět skrz uzounké škvírky místo očí? Oteklé…

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

21. 11. | I když před sebou máme několik dlouhých zimních měsíců, nemusí to ještě nutně znamenat jen deprese,…

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

19. 11. | 3 | Spousta lidí vypadá o mnoho starší, než ve skutečnosti je, a to jen kvůli svému špatnému životnímu…

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

14. 11. | Je to trochu umění – jak se nalíčit a nepřehnat to, když nosíme brýle? Od určitého věku je totiž,…