Mrtvé moře blahodárně působí na lidské tělo

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Krása

Pobřeží nejníže položené vodní plochy na zeměkouli – Mrtvého moře – je zdrojem obrovského množství jódu, brómu, síry, hořčíku a draslíku. Mrtvé moře, které je až 10krát slanější než jiná moře a oceány. Soli, bahna, šampony, hydratační a regenerační krémy, sprchové gely, mýdla a emulze - to vše můžete najít i u nás.


Léčivé minerály z Mrtvého moře

hořčík - ovlivňuje metabolismu, zlepšuje imunitní funkce, zabraňuje vzniku ledvinových kamenů a srdečním nemocem. Pomáhá také psychice a proti únavě. Reguluje srdeční rytmus a svalové stahy. Zpomaluje procesy stárnutí a snižuje přecitlivělost kůže.

draslík - udržuje rovnováhu tekutin v těle, pozitivně ovlivňuje krevní tlak a srdeční rytmus. Zlepšuje buněčný metabolismus, udržuje optimální úroveň vlhkosti pokožky a omezuje praskání jemných cévek.

vápník – blahodárně působí na naše kosti a zuby posilňuje účinky na buňky nejen pokožky, ale celého těla a aktivuje enzymy.

brom - pomáhá hojit kožní nemoci, především lupénku, zklidňuje citlivá nervová zakončení v pokožce a reguluje správnou funkci štítné žlázy.

zinek - napomáhá rychlejšímu hojení ran, působí proti akné a podporuje obnovu buněk pokožky.

sodík - ovlivňuje udržení osmotického tlaku v buňkách a látkovou výměnu mezi buňkami. Umožňuje snáze vylučovat toxické látky.Jód a bróm, jež jsou v bahně, vodě i vzduchu okolo Mrtvého moře, blahodárně působí na lidský nervový systém. Síra a hořčík pomáhají léčit kožní nemoci (například lupénku, ekzémy a akné) a draslík příznivě působí na artritidu a revma. Vody s vysokým obsahem solí a minerálů do Mrtvého moře přitékají z horských minerálních pramenů a řeky Jordán. Suché pouštní klima pak způsobuje neustálé odpařování vody. Koncentrace solí a minerálů se díky tomu zvyšuje.To vytváří účinný základ pro jednotlivé přípravky Dr. Kawar.Sůl z Mrtvého moře

100% přírodní a čistá sůl čistí a revitalizuje pokožku a odstraňuje z ní škodlivé látky. Sůl u Mrtvého moře Dr. Kawar je zejména vhodná pro všechny, kteří trpí na kožní problémy, akné, lupénku,ale i revma a kloubní potíže.

Bahno z Mrtvého moře

Vysoké procento hořčíku, draslíku, bromidů a dalších důležitých minerálů a stopových prvků uklidňujícím způsobem působí na celé lidské tělo. Bahenní minerály obnovují buněčný metabolismus a regenerují buněčnou strukturu pokožky.

Minerální pleťová maska

Pleťová maska z přírodních extraktů stahuje rozšířené póry a zároveň pleť vyživuje a hydratuje. Aloe Vera působí antioxidačně a podporuje hojivé procesy v pokožce.

Šampony: regenerační, proti lupům, na mastné vlasy, na normální vlasy

Přírodní obsah minerálů, organických složek a extraktů z Mrtvého moře vrátí vlasům vitalitu, usnadní rozčesávání a jejich následnou úpravu.

Tělové mléko

Minerály obsažené v mléku zabraňují rozpraskání, zarudnutí a vysychání kůže.

Hydratační krémy: denní s UV filtrem nebo noční

Denní krém obsahuje minerály a ochranný UV filtr pro výživu a ochranu pokožky, noční pak nejen minerály, ale také vitamín A a E, které pleť vyživují a regenerují.

Sprchový gel s minerály Mrtvého moře

Minerály a živiny působí blahodárně již během mytí.

Mýdlo s minerály a bahnem

Mýdlo obsahuje bahno z Mrtvého moře a olivový, palmový a kokosový olej. Zbavuje pokožku mastnoty, ale nevysušuje ji.

Další produkty Dr. Kawar: peelingové mýdlo, bělící krém na pigmentové skvrny, pleťové čistící mléko, emulze proti celulitidě, emulze po holení, krém na ruce, oční krém.

Zdroj: PR Dr. Kawar

Další články z rubriky

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

26. 11. | Dělá vám problém po ránu rozlepit víčka a mžouráte na svět skrz uzounké škvírky místo očí? Oteklé…

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

21. 11. | I když před sebou máme několik dlouhých zimních měsíců, nemusí to ještě nutně znamenat jen deprese,…

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

19. 11. | 3 | Spousta lidí vypadá o mnoho starší, než ve skutečnosti je, a to jen kvůli svému špatnému životnímu…

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

14. 11. | Je to trochu umění – jak se nalíčit a nepřehnat to, když nosíme brýle? Od určitého věku je totiž,…