Noční péče o vlasy

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Krása

Spánek pro krásu prospívá nejen pleti a organismu vůbec, ale představuje ideální dobu pro hýčkání vlasů. Právě během noci dokáže kštice absorbovat maximální množství živin, takže se ráno probudíte s krásnými a zdravím zářícími kadeřemi. Stačí minutka před spaní a jedna správná lahvička ...

V průběhu celého dne je vlasové vlákno vystaveno nepříznivým vlivům. Vlhkost a světlo spojené se způsobem života v městech napomáhají k jeho poškozování. Den za dnem ztrácí vlasy svou původní krásu a stávají se matnými a unavenými. Noc, chráněná před denními nepříznivými vlivy, je výjimečným okamžikem, ve kterém je vlasové vlákno více než kdy jindy vnímavé k péči. Díky cca 8 hodinové době působení může vlasové vlákno doplnit potřebné živiny a obnovit svou přirozenou ochranu. Noc je ideálním okamžikem pro péči nejen o pleť ale též o kštici.

Elixír s mateří kašičkou

Už vládci staré Číny přičítali tajemství své dlouhověkosti mateří kašičce, ale její obdivuhodné vlastnosti byly potvrzeny až francouzskými a švýcarskými vědci v době osvícenství. Mateří kašička je výjimečně výživný koncentrát. Vytváří ji včely a někdy se o ní také mluví jako o „včelím mléku“. Jedná se skutečně o výživný elixír – obsahuje více než 10 základních živin. Mateří kašička je bohatá na glucidy, proteiny a esenciální aminokyseliny. Obsahuje také velké množství vitamínů, minerálních solí a oligoelementů. To z ní dělá ideální ingredienci pro hýčkání vlasů, zvláště pak těch suchých a lámavých.

Nová linie Lesk a síla z řady Elséve od L'Oreál Paris poprvé uvádí novou bezoplachovou péči s obsahem mateří kašičky určenou na noc. Nová technologie s použitím silikonu mění vlasové vlákno a obnovuje jemnost. Vstřebává se do vlasů, ale nemastí je a nešpiní. Vlasy jsou mimo dosah světla, stresu a znečištění, průběžně se obnovují a ráno plné života.

Dvě fáze ovoce

Pro suché a poškozené vlasy se skvěle hodí ovocné mikrooleje. Ty totiž pronikají do vlasového jádra, kde nahrazují ztrátu lipidů, obnovují strukturu a posilují ochrannou bariéru. Dalším plusem je fakt, že jsou ultralehké a nezatěžují vlasy. Těchto báječných vlastností ovocných ingrediencí využívá řada Regenerace a lesk Fructis od Garnier, ta se nyní rozšiřuje o dvoufázovou noční péči.

Kúra vlasy jednak intenzivně vyživuje a regeneruje, jednak jim přináší hebkost a lesk. Okamžitě proniká do vlasů a nemastí je. Díky noční regenerační kúře jsou vlasy sedmkrát silnější a sedmkrát méně lámavé.

Jemné i silné – noční duo

I vlasy si zaslouží trochu luxusu v podobě na míru šité péče, která nabízí individuální řešení pro daný typ vlasů. Noční kúry Noctogenist ztělesňují novou filozofii péče. Jako perfektní doplňky denního programu krásy Kérastase dotvářejí krásu vlasů, které jsou zářivější při každém dalším probuzení.

Vysoká účinnost Sérum Nuit obohaceného o proteiny z hedvábí odpovídá potřebám silných vlasů. Matné a unavené vlasy najdou v této péči pokrokovou technologii nezbytnou pro jejich proměnu ve vlasy pružné a poddajné. Tající bělostný krém si vlasy podmaní a ponoří je do jemné záplavy hebkosti. Optimální kosmeticita Voile Nuit poskytuje ideální řešení pro specifické potřeby jemných vlasů. Péče nabízí dokonalou rovnováhu mezi povzbuzením a lehkostí. Je vytvořena takovým způsobem, aby se kompletně vstřebala do vlasů a je tak lehká, že ji na vlasech ani necítíte. Pro optimální regenerační efekt je doporučeno aplikovat péče Noctogenist 2 až 3krát za týden. V případě velmi suchých nebo velmi silných vlasů či častého mytí vlasů může být počet aplikací týdně vyšší.

Dohladka během spánku

Stále častěji si ženy stěžují na vysušené, nepoddajné vlasy, které se upravují do přijatelného tvaru jen velmi těžko a navíc to trvá moc dlouho. Naštěstí přichází ucelená řada liss ultime od L’Oréal Professionnel , která díky novým technologiím splní všem ženám s nepoddajnými a těžko upravitelnými vlasy sen o dokonale upraveném a hladkém účesu. Všechny přípravky počínaje šampónem a uhlazujícím olejem konče působí jak na povrchu vlasu, tak i uvnitř. Nechybí ani báječná noční péče využívající blahodárné léčivé síly noci, kdy vlasy uvolní, brání jejich zacuchání a současně vlas krásně vyživí.

Hloubková péče využívá výrazného regeneračního procesu probíhajícího během noci a působí na nepoddajné vlasy během spánku. Technologie Polymer AR zajistí, že vlasy jsou ráno vyživené, uvolněné a snadno upravitelné. Gelovo-krémové složení liss ultime Noční péče umožňuje snadnou aplikaci pramínek po pramínku na vlhké nebo suché vlasy. Přípravek se jednoduše aplikuje večer před spaním, nemusí se vymývat a ráno se vlasy upraví tak, jako obvykle.

Foto: archiv L'Oreal

Další články z rubriky

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

26. 11. | Dělá vám problém po ránu rozlepit víčka a mžouráte na svět skrz uzounké škvírky místo očí? Oteklé…

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

21. 11. | I když před sebou máme několik dlouhých zimních měsíců, nemusí to ještě nutně znamenat jen deprese,…

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

19. 11. | 3 | Spousta lidí vypadá o mnoho starší, než ve skutečnosti je, a to jen kvůli svému špatnému životnímu…

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

14. 11. | Je to trochu umění – jak se nalíčit a nepřehnat to, když nosíme brýle? Od určitého věku je totiž,…