Odličte se, jinak zestárnete!

| Autor: Kamila Netolická | Rubrika: Krása

Po krásné a zdravé pleti touží snad všechny ženy. Na pomoc si berou různé produkty pečující a dekorativní kosmetiky, ale krása i zdraví pleti spočívá ještě v něčem jiném – ve zdravém životním stylu s dostatkem pohybu, správným pitným režimem, výživou a také v prevenci.


Nezbytným základem je nejen intenzivní ošetřování a účinné krémy, ale hlavně odličování a čištění pleti. To by se mělo stát naprostou samozřejmostí, stejně jako čistění zubů nebo každodenní očista celého těla. V této oblasti péče o pleť určitě nešetřete.Proč pleť čistit a odličovat?

Na povrchu kůže se neustále vytváří kožní film. Tvoří je odumřelé kožní buňky, maz a pot a během dne se na něj ještě nachytávají prach, pyl a veškeré nečistoty z vnějšího prostředí. Navíc se na pleť nanášejí různá líčidla – make‐upy, pudry, oční stíny, řasenka…Veškeré nečistoty a zbytky líčidel odstraníte pouze důkladným odlíčením a čištěním. Pouze dokonale vyčištěná pleť může během spánku nerušeně regenerovat, dostatečně „dýchat“ a odpočívat ale také vstřebávat pečující přípravky. Nečistoty, které na pleti zůstávají, oxidují a mohou zapříčinit vznik podráždění, ucpávaní pórů či různé zánětlivé reakce.Pokud se pečující přípravky nanášejí na nevyčištěný kožní povrch, účinné látky se nedostávají k povrchu pokožky, nevstřebávají se a pleť se „dusí“. Taková péče pak ztrácí význam. Nesprávnou péčí dochází k jejímu nadměrnému promašťování či naopak vysušování a je dehydratovaná, takže i rychleji stárne a vznikají vrásky. Čištění a odličování je nezbytné nejen pro zdraví pleti, ale také pro vaši krásu. Neustálé vrstvení líčidel způsobuje vznik žmolků, vytváří na pleti skvrny, řasenka nedrží, líčení je nedokonalé. Navíc dochází k začervenání i otokům očí a pleť je zašedlá a unavená.Správný postup

Pleť je důležité čistit každý den, a to nejen večer, ale i ráno. Během noci pleť regeneruje, ale také funguje její samočisticí proces, kdy se vylučuje pot a maz. Ranním čištěním tyto nečistoty odstraníte, a tak pečujícím a výživným složkám krémů umožníte, aby se dostaly tam, kam mají. Ráno pleť osvěžte a vyčistěte pleťovou vodou nebo tonikem, mastnou pleť můžete očistit i mycím gelem. Večerní odličování a čištění pleti rozhodně nezanedbávejte. Z pleti odstraníte líčidla a nečistoty, které na ní během dne ulpěly. Pleť může dýchat a dokonale regenerovat.Pro večerní odlíčení platí tzv. 3 kroky ke kráse:1. použití pleťového mléka nebo čistícího gelu

2. dočištění a tonizace pleťovou vodou

3. ošetření pečujícími přípravky (např. nočním krémem).
Toto pravidlo platí pro všechny typy pleti.Čištění pleti začínejte vždy odlíčením očí. Jedná se o nejcitlivější partie obličeje, proto používejte speciální přípravek ‐ odličovač očí. Naneste jej na tamponek a na chvilku přiložte na řasy a oční víčko, aby se líčidla uvolnila, snáze a šetrněji pak půjdou setřít.Stírejte jemnými kruhovými tahy od vnějšího k vnitřnímu koutku oka, odkud se pak vyplavují všechny nečistoty, které se do oka dostaly. Oči odličujte, dokud nebude tamponek čistý. K celkovému odlíčení a čištění pleti obličeje použijte pleťové mléko nebo čisticí gel. Oba přípravky je zbytečné používat současně – mají stejný cíl – očistit pleť.Mléko naneste na tamponek nebo malé množství rozetřete po obličeji, a pak tamponkem postupně stírejte. Tahy směřují do stran a ven, stejným způsobem jako se aplikuje make‐up nebo nanáší krém. Na krku postupujte směrem od brady dolů. Působením tahů ve směru toku lymfy podporujete odvádění odpadních produktů látkové výměny v oblasti obličeje. Na tamponek netlačte, jen nečistoty jemně stírejte.Jakmile je tampon špinavý, vezměte si jiný, protože jinak nečistoty vetřete zpět. Postup opakujte, dokud nebude tamponek zcela čistý. Čisticí gel nanášejte na mokrý obličej, rozetřete po celém obličeji, až se vytvoří pěna, pak důkladně opláchněte. Nakonec pleť dočistěte pleťovou vodou. Odstraníte z pleti zbytky tukových složek z pleťového mléka a nečistot a připravíte ji na ošetření krémem.Doporučení pro jednotlivé tipy pleti se dozvíte příště.Vzniklo ve spolupráci se značkou Nivea.ČTĚTE TAKÉ:
Nespavost v deseti bodechSTAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

26. 11. | Dělá vám problém po ránu rozlepit víčka a mžouráte na svět skrz uzounké škvírky místo očí? Oteklé…

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

21. 11. | I když před sebou máme několik dlouhých zimních měsíců, nemusí to ještě nutně znamenat jen deprese,…

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

19. 11. | 3 | Spousta lidí vypadá o mnoho starší, než ve skutečnosti je, a to jen kvůli svému špatnému životnímu…

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

14. 11. | Je to trochu umění – jak se nalíčit a nepřehnat to, když nosíme brýle? Od určitého věku je totiž,…