Orientální depilace – méně bolesti i práce

| Autor: redakce | Rubrika: Krása

Nedávné průzkumy ukazují, že se pravidelně zbavuje nežádoucích chloupků 70% evropských žen. Jedním ze způsobů, jak dosáhnout hladké pleti je tzv. orientální depilace, která se těší oblibě nejen mezi muslimskými ženami, ale i po celém světě.I přesto, že nás čeká nejchladnější období v roce, kdy je vetší část naší pokožky, zahalena v huňatých svetrech, neměly bychom odstraňování chloupků podceňovat. I v zimě přeci navštěvujeme fitnesscentra, nejrůznější cvičení, saunu či krytý bazén. Zde všude naše tělo vystavujeme na odiv a ruku na srdce žádná z nás nechce být podrobena kritickým pohledům „spolucvičenek“, nebo vysportovaných trenérů, či plavčíků. Nehledě na to, naši partneři nám za celoroční péči o pokožku jedině poděkují.

Orientální depilace je tradiční, generacemi prověřenou metodou, jak zatočit s nechtěnými chloupky. Metoda využívaná od pradávna zažívá v současnosti jakousi renesanci. Byla znovu objevena a upravena pro potřeby současné moderní ženy. Její základ spočívá v použití speciální cukrové pasty, která vyniká řadou nedocenitelných vlastností. Depilační hmota je čistě přírodního charakteru, neobsahuje žádné chemické látky a proto je velice šetrná k pokožce a nezpůsobuje alergické reakce.

Díky účinným přírodním ingrediencím je pokožka po depilaci hladší, jemnější a chloupky pomalu ale jistě slábnou a přestávají růst. Navíc, vysoký podíl cukru obsažený v pastě má antibakteriální účinky.Depilace cukrovou hmotou se provádí po směru růstu chloupků, na rozdíl od ostatních typů depilace, proto je méně bolestivá. Metoda je rovněž poměrně ekonomická, protože ji lze provádět také doma a kousky cukrové hmoty nanášet na ošetřované místo opakovaně.

Domácí použití cukrové pasty je nejen poměrně levné (50 g orientální pasty se dá pořídit již od 60 -70 Kč), ale také jednoduché. Stačí rozehřát pastu v dlaních, oddělit malý kousek hmoty a přitisknout ji k umyté a osušené pokožce. Po pár vteřinách se škubnutím pasta z pokožky odstraní. Zbytky hmoty lehce smyjete teplou vodou. Metoda je jedinečná při depilaci nerovných míst, jako jsou například třísla a podpaží. Díky své šetrnosti, je rovněž skvělá pro použití na pleť obličeje.

Při výběru orientální pasty si můžete vybrat z několika variant a druhů. Například cukrová hmota s přídavkem z heřmánku je vhodná pro všechny typy pleti, ta s olivovým olejem je určená především pro pleť suchou a pro účely normální pokožky je vhodná pasta s esencí z růží. Celou proceduru vám nesmírně usnadní orientální vosk v balení roll on, který je připraven k okamžitému použití a součástí balení jsou i bavlněné proužky určené k odstraňování pasty z pokožky. Za tento komfort si však budete muset o něco více připlatit.

Zdroj: www.cukrovapasta.com

ČTĚTE TAKÉ:
Nevěru máte zapsanou možná v očích, ale určitě v genech


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

26. 11. | Dělá vám problém po ránu rozlepit víčka a mžouráte na svět skrz uzounké škvírky místo očí? Oteklé…

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

21. 11. | I když před sebou máme několik dlouhých zimních měsíců, nemusí to ještě nutně znamenat jen deprese,…

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

19. 11. | 3 | Spousta lidí vypadá o mnoho starší, než ve skutečnosti je, a to jen kvůli svému špatnému životnímu…

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

14. 11. | Je to trochu umění – jak se nalíčit a nepřehnat to, když nosíme brýle? Od určitého věku je totiž,…