Plastika bez skalpelu

| Autor: Dagmar FERAHLI Süsser | Rubrika: Krása

Stárnutí je proces, který nezastavíme. Lze jej ale zpomalit. Pokud nechcete jít přímo na plastickou operaci, nebo ještě netrpíte výraznými znaky stárnutí, tak si nechte vyplnit vrásky třeba botulotoxinem. Další možnosti, jak s vráskami zatočit, jsou zákroky plastické chirurgie. Aplikace výplňových materiálů, fotorejuvenace, aquaforéza, metacrill. Pojďme si tyto novinky představit.Fotorejuvenace

Je to účinná metoda k dosažení výrazně mladistvějšího vzhledu. Pokud vás trápí zhrublý, nerovný povrh kůže či barevné nedostatky pleti, můžete být vhodným kandidátem pro tuto metodu. Hlavním principem je šetrné zahřívání kůže nízkými dávkami světelné energie. Zahříváním dochází k povzbuzení buněk, které produkují kolagenní vlákna. Tím je probuzena nová tvorba kolagenu, vyhlazují se drobné vrásky a pleť se vypíná. Světelná energie je částečně pohlcena v rozšířených žilkách a pigmentových skvrnách obličeje, čímž dojde k jejich zmírnění. Výsledky jsou dlouhodobé, ale nezabrání dalšímu stárnutí pleti.

Aquaforéza

Je hlavně v zahraničí jedním z nejnovějších a nejpopulárnějších způsobů redukce vrásek, ochablosti pleti obličeji a projevů celulitidy na těle. Aquaforéza je léčba založená na kombinaci laseru a speciálních elektrických impulzů, které dokážou otevřít pleť a vpravit do ní speciální substance, a tak dochází k trvalé obnově kožních buněk, kolagenu a elastinu, hloubkové hydrataci, renovaci a vyhlazení pleti.

Botulotoxin

Patří k plastické chirurgii už dlouhá léta. Působí přerušení nervového spojení zablokováním receptorů na úrovni nervosvalové ploténky. Tím je nervu zabráněno dát svalu pokyn ke smrštění a vráska se dále netvoří. Účinek trvá přibližně 3-4 měsíce do regenerace nervosvalového spojení. Funkce svalu se obnoví za 3 měsíce, každou další aplikací botulotoxinu se účinek prodlužuje.

Metacrill

Do těla se dostává injekčně, tedy stejně jako kyselina hyaluronová či botox, na rozdíl od nich ale řeší estetické problémy natrvalo. Je to tak jednoduché, až to zní skoro jako kouzlo. Metacrill je trvalý implantát, který je složený ze dvou částí – z malých částeček a z vlastního gelu, který je na místo dopraví. Gel se pomaličku vyplaví a částečky, tedy mikrosféry se postupně obalují vlastním kolagenem. Ten navrátí vazivu pružnost a objem, a to je přesně to, co nám všem s přibývajícím věkem ubývá. Nevýhodu tohoto postupu je jeho cena. Alespoň na první pohled. Jelikož je ale účinek trvalý, nemusí se po určitém čase zákrok opakovat. Výsledná cena závisí na množství použitého materiálu.


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!

Další články z rubriky

Jak se podomácku zbavit lupů? Pomůže jogurt, aspirin i ocet

Jak se podomácku zbavit lupů? Pomůže jogurt, aspirin i ocet

Včera | 2 | Lupy jsou velkým problémem řady z nás, a to nejen protože ohrožují celkové zdraví vlasů. Ještě ke…

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

26. 11. | Dělá vám problém po ránu rozlepit víčka a mžouráte na svět skrz uzounké škvírky místo očí? Oteklé…

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

21. 11. | I když před sebou máme několik dlouhých zimních měsíců, nemusí to ještě nutně znamenat jen deprese,…

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

19. 11. | 3 | Spousta lidí vypadá o mnoho starší, než ve skutečnosti je, a to jen kvůli svému špatnému životnímu…