Pokožka vs cvičení

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Krása

Ladným křivkám a celkovému tělesnému zdraví pravidelné cvičení velmi prospívá. A stejně tak dělá dobře i pleti, pokud ji však správně před i po tréninku ošetříte.

Cvičení pomáhá udržovat štíhlou linii, či ji dosáhnout, uvolňuje fyzické i psychické napětí a představuje přínos pro kůži celého tělo. Dodává jí více kyslíku a živin z krevního oběhu, čímž ji zpevňuje a vyživuje zevnitř. Aby však její vnější část během tréninku netrpěla, ale vychutnala si všechny slasti, které pravidelný pohyb přináší.

Stejně jako dbáte na správné oblečení na cvičení, věnujte stejnou pozornost své pokožce. Tu je potřeba zbavit nečistot a ochránit ji před ztrátou hydratace a slunečním zářením, které ji ubírá pevnost a pružnost.

Před cvičením

Než se začnete věnovat samotnému cvičení, dbejte vždy na důkladné očištění tváře. Jednoduchým a časově nenáročným rituálem zbavíte pokožku nečistot, potu a prachu, který se na jejím povrchu usazuje během celého dne. Jemnou masáží s pomocí odličovacího mléka, gelu či praktických ubrousků podpoříte proudění živit a kyslíku. Odlíčení a důkladná očista je nezbytná hlavně u pleti, která má sklony k tvorbě pupínků. Zanesené póry spolu s potem jsou velmi špatná kombinace.
Náš tip: čistící ubrousky Nivea

Pokud vaše pokožka hůře snáší chlór v bazénu, musíte ji ochránit extra vrstvou ochranného krému. Ten utvoří na jejím povrchu bariéru, přes kterou neproniknou dráždivé složky.

Pokožka depilovaná voskem se jen nerada potí, to ji totiž značně dráždí. Proto mezi voskovou depilací a tréninkem si dopřejte 48 hodin klidového režimu.

Pohyb na čerstvém vzduchu sebou přináší potřebu chránit kůži před slunečním zářením. Zvolte si krém s vysokým UV filtrem určeným speciálně na obličej. Pro mastnější typy pokožky jsou na trhu lehké emulze a gely bez oleje, které dovolují pleti dýchat a nezanášejí póry. Na vodní sporty sáhněte po voděodolných přípravcích, které ovšem nezapomínejte pravidelně znovu aplikovat po uplynutí ochranné doby či utření ručníkem.
Náš tip: řada Piz Buin

Po cvičení

Po skončení tréninku pečujte o pokožku celého těla. Do sprchy si vezměte jemný sprchový gel s hydratačními přísadami, který odstraní pot či chlór i jiné chemikálie z bazénu a zároveň nevysušuje. Pokud byste tak neučinili, vystavujete kůži podráždění.
Náš tip: sprchový gel z řady Mineral Spa, Oriflame

Po cvičení neotírejte obličej rukama, ale sáhněte po čistém ručníku. Vyhnete se tak zbytečnému zanášení pórů nečistotami a potem, které vede k ucpaným pórům a pupínkům.

I po cvičení či plavání je potřeba pokožku celého těla a tváře očistit jemně ale důkladně. Pot, špína, prach a chemikálie zanášejí pleť, čímž způsobují podráždění, zarudnutí, pupínky a ucpané póry. Na vyčištěnou tvář nastříkejte pleťovou vodu bez obsahu alkoholu. Je-li potřeba hlubší vyčištění za použití peelingu či gommage, vyberte si přípravky určené pro citlivou pokožku. Pleť po cvičení je totiž citlivější než obyčejně.

Suchá a dehydrovaná pokožka uvítá vzpruhu v podobě hydratační pleťové masky. Expresní zvláčňující maska dodá hydrataci pleti vystavené slunci, chladu, větru či chlóru.
Náš tip: zklidňující maska s bambuckým máslem Nutri Intense, Lancome

Ani po ukončení cvičení nezapomínejte na pitný režim. Během tréninku se z těla odpařuje voda a s ní i minerály, které je potřeba dodat zpět. Láhev neperlivé minerálky by měla být vaší společnicí i po cvičení.

Po sprše navraťte pokožce celého těla jemnost a vláčnost. Do tašky se cvičebními pomůckami si proto přibalte i velké balení tělového mléka s obsahem výživných látek.

autor: Simona

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

26. 11. | Dělá vám problém po ránu rozlepit víčka a mžouráte na svět skrz uzounké škvírky místo očí? Oteklé…

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

21. 11. | I když před sebou máme několik dlouhých zimních měsíců, nemusí to ještě nutně znamenat jen deprese,…

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

19. 11. | 3 | Spousta lidí vypadá o mnoho starší, než ve skutečnosti je, a to jen kvůli svému špatnému životnímu…

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

14. 11. | Je to trochu umění – jak se nalíčit a nepřehnat to, když nosíme brýle? Od určitého věku je totiž,…