Pro make-up do lékárny

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Krása

V lékárně nekoupíte jen léky a vitamíny, snadno zde pořídíte i novou krásnější pleť. U zdejší kosmetiky nehledejte jen léčivé krémy a mastičky. Novinkou jsou jemná a přitom účinná líčidla, která zkrášlí pleť a ještě jí ochrání a pomohou jí od nedostatků.

Zdravá pleť je optimálním způsobem hydratovaná, je bez nadbytečného mazu, nedokonalostí nebo tmavých teček. Hydrolipidický film zajišťuje vhodnou ochranu kožní bariéry. Všechny tyto faktory sehrávají roli v tom, jak pleť působí navenek. Zdravá kůže, která splňuje všechny uvedené podmínky, je zárukou zářivé, sjednocené a jasnější pleti. Čistota a zdraví se tak odrážejí ve vnější kráse. Tomu ovšem často nestává, většina žen se potýká s nevýraznými tónem pleti, tmavými kruhy pod očima a tmavými tečkami, ať již se jedná o pigmentové skvrny či zanesené póry.

Dobře zvolený make-up si se všemi nedokonalostmi pleti umí poradit, mnoho přípravků funguje nejen jako okamžité zakrytí, ale zároveň se o pokožku starají tak, aby celá řada chybiček zmizela díky péči a účinným látkách obsažených v make-upu.

V lékárnách prodávané značky Vichy či La Roche-Posay nenabízejí jen širokou paletu čistících a pěstících přípravků, ale také pleti prospěšné make-up. Stačí si vybrat dle potřeb vaší pleti.

Zmatňující make-up pro citlivou pleť

Fluidní zmatňující make-up Unifiance značky La Roche-Posay neutralizuje sébum a poskytuje pleti dlouhotrvající matný výsledek nalíčení. Ideálně se hodí pro ženy mezi 20 a 45 lety se smíšenou a mastnou citlivou pletí s mírnými nedostatky. O dlouhotrvající matný efekt se starají pudrové mikročástice, které absorbují nadbytek séba, které se tvoří na povrchu pleti. Lehká tekutá textura zakrývá nedostatky bez efektu masky, zatímco bisabol a další zjemňující složky dodávají dlouhotrvající komfort. Make-up je dobře snášen i díky nepřítomnosti parabanů a parfému, jeho nošení samozřejmě nezpůsobuje komedony.

Prozářený vzhled s minerály

Laboratoře Vichy představují minerální make-up Aéra Teint, který díky minerálům pleť ozdravuje a zároveň ji dodává prozářený vzhled. Technologie minerálního make-upu je výsledkem spojení odborných znalostí značky Vichy týkajících se péče o pleť a know-how společnosti L’Oréal v oblasti líčení. Použitím ozdravujících minerálů vytvořily laboratoře Vichy první make-up s obsahem základních minerálů Termální vody z Vichy, který každý den ozdravuje pleť a podporuje tak její zářivější vzhled. Prospěšný účinek make-upu je možný díky složení obohacenému o minerály zlepšující kvalitu pleti. Make-up obsahuje vysoce čisté minerální pigmenty pro optimální snášenlivost. Součástí je i minerální filtr SPF20. Jedinečné složení minerálního make-upu je vhodné pro všechny typy pleti, i pro tu nejcitlivější. Je možné ho aplikovat i na pokožku oslabenou zásahy kosmetické dermatologie (laser, peeling apod.).Protože minerální make-up Aéra Teint kryje a přitom je ohleduplný vůči původnímu tónu pleti, je výsledkem 100% přirozený vzhled. Lehký a jemný pudr umožňuje pleti dýchat a líčení působí naprosto přirozeně.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

16. 1. | Ruce používáme ke gestikulaci, a tak jsou nedílnou součástí běžné denní komunikace. Je proto…

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

14. 1. | Vlasy vlivem mrazivého počasí dostávají v zimě hodně zabrat. Žádný účes pořádně nedrží, a když už…

Vajazzling: Pryč s bobrem, ozdobte si rozkrok originálně!

Vajazzling: Pryč s bobrem, ozdobte si rozkrok originálně!

11. 1. | 7 | Doba, kdy ženy „tam dole“ měly neprostupný prales, naštěstí dávno minula. Módní trendy se v…

Konec stárnutí: 5 ověřených triků, které mu zabrání

Konec stárnutí: 5 ověřených triků, které mu zabrání

9. 1. | Je mnoho faktorů, které ovlivňují stárnutí vaší pleti. Některé nemáte šanci ovládnout, ale pokud…