Pro make-up do lékárny

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Krása

V lékárně nekoupíte jen léky a vitamíny, snadno zde pořídíte i novou krásnější pleť. U zdejší kosmetiky nehledejte jen léčivé krémy a mastičky. Novinkou jsou jemná a přitom účinná líčidla, která zkrášlí pleť a ještě jí ochrání a pomohou jí od nedostatků.

Zdravá pleť je optimálním způsobem hydratovaná, je bez nadbytečného mazu, nedokonalostí nebo tmavých teček. Hydrolipidický film zajišťuje vhodnou ochranu kožní bariéry. Všechny tyto faktory sehrávají roli v tom, jak pleť působí navenek. Zdravá kůže, která splňuje všechny uvedené podmínky, je zárukou zářivé, sjednocené a jasnější pleti. Čistota a zdraví se tak odrážejí ve vnější kráse. Tomu ovšem často nestává, většina žen se potýká s nevýraznými tónem pleti, tmavými kruhy pod očima a tmavými tečkami, ať již se jedná o pigmentové skvrny či zanesené póry.

Dobře zvolený make-up si se všemi nedokonalostmi pleti umí poradit, mnoho přípravků funguje nejen jako okamžité zakrytí, ale zároveň se o pokožku starají tak, aby celá řada chybiček zmizela díky péči a účinným látkách obsažených v make-upu.

V lékárnách prodávané značky Vichy či La Roche-Posay nenabízejí jen širokou paletu čistících a pěstících přípravků, ale také pleti prospěšné make-up. Stačí si vybrat dle potřeb vaší pleti.

Zmatňující make-up pro citlivou pleť

Fluidní zmatňující make-up Unifiance značky La Roche-Posay neutralizuje sébum a poskytuje pleti dlouhotrvající matný výsledek nalíčení. Ideálně se hodí pro ženy mezi 20 a 45 lety se smíšenou a mastnou citlivou pletí s mírnými nedostatky. O dlouhotrvající matný efekt se starají pudrové mikročástice, které absorbují nadbytek séba, které se tvoří na povrchu pleti. Lehká tekutá textura zakrývá nedostatky bez efektu masky, zatímco bisabol a další zjemňující složky dodávají dlouhotrvající komfort. Make-up je dobře snášen i díky nepřítomnosti parabanů a parfému, jeho nošení samozřejmě nezpůsobuje komedony.

Prozářený vzhled s minerály

Laboratoře Vichy představují minerální make-up Aéra Teint, který díky minerálům pleť ozdravuje a zároveň ji dodává prozářený vzhled. Technologie minerálního make-upu je výsledkem spojení odborných znalostí značky Vichy týkajících se péče o pleť a know-how společnosti L’Oréal v oblasti líčení. Použitím ozdravujících minerálů vytvořily laboratoře Vichy první make-up s obsahem základních minerálů Termální vody z Vichy, který každý den ozdravuje pleť a podporuje tak její zářivější vzhled. Prospěšný účinek make-upu je možný díky složení obohacenému o minerály zlepšující kvalitu pleti. Make-up obsahuje vysoce čisté minerální pigmenty pro optimální snášenlivost. Součástí je i minerální filtr SPF20. Jedinečné složení minerálního make-upu je vhodné pro všechny typy pleti, i pro tu nejcitlivější. Je možné ho aplikovat i na pokožku oslabenou zásahy kosmetické dermatologie (laser, peeling apod.).Protože minerální make-up Aéra Teint kryje a přitom je ohleduplný vůči původnímu tónu pleti, je výsledkem 100% přirozený vzhled. Lehký a jemný pudr umožňuje pleti dýchat a líčení působí naprosto přirozeně.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

26. 11. | Dělá vám problém po ránu rozlepit víčka a mžouráte na svět skrz uzounké škvírky místo očí? Oteklé…

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

21. 11. | I když před sebou máme několik dlouhých zimních měsíců, nemusí to ještě nutně znamenat jen deprese,…

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

19. 11. | 3 | Spousta lidí vypadá o mnoho starší, než ve skutečnosti je, a to jen kvůli svému špatnému životnímu…

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

14. 11. | Je to trochu umění – jak se nalíčit a nepřehnat to, když nosíme brýle? Od určitého věku je totiž,…